Vladimir Vasiljev – Technik Velkého Kyjeva

0

Svět, do něhož nás autor přivádí, se podobá světům meče a magie – jen s tím rozdílem, že meče nahrazují pušky a pistole, hrdinové nejezdí na koních, nýbrž v rychlých autech, a místo čár a kouzel zaujímá vyspělá technika. Je to svět nekonečných velkoměst, obývaných nejen lidmi, ale i elfy, trpaslíky, orky a dalšími rasami. Svět, v němž stroje žijí vlastním životem, a nepotřebují – ba ani nechtějí – dohled živých bytostí. Svět, po jehož silnicích a dálnicích se prohánějí divoké kamiony. Svět plný tajemství a skrytých pravd…

Je to fantasy? Je to sci-fi? Je to kyberpunk? Odpověď na každou z těchto otázek zní ano, ale jednotlivé žánry a hranice mezi nimi pro Vasiljevovu nespoutanou fantazii nic neznamenají. Mísí se a splývají ve strhujícím příběhu, v němž se jedná o osud celého světa.

…………………………………………………………….

Rusky píšící autoři nemají na našem trhu právě na růžích ustláno. Prakticky jediným zástupcem, kterému se u nás podařilo prosadit je Sergej Lukjaněnko, autor legendární Noční hlídky. Znalci možná zmíní ještě spoluautora této série Vladimira Vasiljeva. Jen málokdo ovšem ví, že své nejzásadnější dílo napsal dlouho před Hlídkou. Pojďme tedy nahlédnout do světa meče a magie – jen s tím rozdílem, že meče nahrazují pušky s pistolemi a čáry vyspělá technika.

Vladimir Vasiljev se u čtenářů zapsal do podvědomí hlavně díky své spolupráci na Denní hlídce. Další díl této série dokonce produkoval sám pod názvem Temná hlídka. Tato kniha ale vzbudila u čtenářů poněkud vlažnější ohlasy. Přesto patří mezi elitu rusky píšících autorů, mezi které se probojoval svým románem Technik Velkého Kyjeva. Knihou která v 90. letech minulého století pomáhala formovat podobu novodobé ruské fantastiky.

CELOU RECENZI NAJDETE

NA PORTÁLU FANTASYA.CZ

 

 Kniha vychází v nakladatelství Triton
Objednávat můžete například zde.

…………………………………………………………….

polaroid-photo-avatar-psdVladimir Vasiljev – Tento rusky píšící autor fantastiky se narodil 8. srpna 1967 v ukrajinském Nikolajevu. Pochází ze smíšené rusko–ukrajinské rodiny. Po dvouapůlleté povinné vojenské službě (strávené převážně v turkmenském pohraničí) dostudoval výpočetní techniku na vyšší odborné škole. V oboru však pracovat nezačal – místo toho v první polovině 90. let vystřídal celou řadu zaměstnání (od železničáře po knihkupce). Již v té době psal fantastiku a jeho povídky a novely vycházely v různých profesionálních i fanouškovských periodikách. Výhradně psaním se začal živit od roku 1996. V roce 2001 po mnoha stěhováních konečně zakotvil v Moskvě, aby, jak zdůvodňuje, byl „blíže svému vydavateli i středu fandomového dění“.
Navzdory výtkám kritiky má Vasiljev dostatek věrných čtenářů, kteří se těší na každou jeho novou knihu. Autor ani zdaleka neřekl své poslední slovo a z jeho klávesnice jistě vzejde ještě leccos zajímavého.
  

wordpress hodnoceni

 
Share.

About Author

Milovník všech dobrých příběhů, s možná moc bujnou fantazií, který nepohrdne žádnou dobrou knihou. Mimo jiné také nadšenec do IT technologií, sociálních médií a věcí s tím spojených.

Leave A Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..