Velký knižní čtvrtek se blíží

0

Blíží se březen a spolu s ním i tradiční akce, kterou vyhlíží dlouhý zástup knižních nadšenců. Ano hádáte správně Velký knižní čtvrtek je zde a s ním i celá řada nejočekávanějších knih letošního jara. Akce tentokrát připadla na 17. 3.  Přeji tedy pevné nervy těm, kteří se rozhodnou vyrazit tento čtvrtek do knihkupectví, pro jejich vytoužené favority. Kromě přísunu knižních novinek samozřejmě nesmí chybět ani řada doprovodných akcí, během nichž se můžete setkat se svým oblíbeným autorem. Bližší informace hledejte na stránkách projektu www.velkyctvrtek.cz

A co si pro nás tentokrát nakladatelé připravili? Těšit se můžeme celkem na 14 zajímavých titulů, mezi kterými si vybere snad každý. Zklamáni tak budou asi jen fanoušci norského spisovatele Jo Nesboho, jenž byl tradičním tahounem této akce, a který i tentokrát ve výběru chybí. Troufám si však říct, že zde najdeme zdatné náhradníky, kteří dokáží Nesboho zastoupit.

Milovníci detektivek a thrillerů by si tak neměli rozhodně nechat uniknout román Jerúldelger Iana Manooka, jenž nás netypicky zavede až do dalekého Mongolska, či Amatéra Roberta Littella z prostředí tajných služeb. Zahanbit se však nenechali ani čeští zástupci Michael Žantovský se svým Ochlazením, či Aleš Palán s Ratajským lesem.

Bez názvu-1

Na své si však přijdou i příznivci ostatních žánrů. Simon Mawer se vrací na scénu s volným pokračováním románu Dívka, která spadla z nebe jenž vyjde pod názvem Provazochodkyně. Nechybí ani Kate Atkinsonová se svou další veleúspěšnou knihou Bůh v troskách. Milovníky Afriky pro změnu nadchne kniha Pauly McLainové Létala jsem za sluncem. Do muslimské problematiky pro změnu nahlédneme v knize Chomejní, Sade a já Abnousse Shalmaniové.

Bez názvu-2

Příznivce běhu by naopak měli zbystřit u knihy Stopy v oblacích /Příběh o běžecké vášni a utrpení Richarda Askwitha. Pokud se naopak chcete pobavit a zažít dobrodružství s příměsí fantastiky nenechte si uniknout pokračování Řek Londýna Bena Aaronovitche, jenž vychází pod názvem Měsíc nad Soho. Petra Dvořáková nás naopak uhrane v knize Sítě třemi silnými příběhy o tom, jak nízké sebevědomí ovlivňuje náš život. V knize 7x ve vedlejší úloze Alice Horáčkové, se naopak zaměříme na to, jaké je to žít ve stínu svého slavnějšího sourozence.

Bez názvu-3

Nezapomnělo se samozřejmě ani na mladší čtenáře, pro které jsou tentokrát přichystány hned dva tituly. Tím prvním je Čuníkuv supertajný deník Emera Stampa. Druhým zástupcem je pak norský bestseller Válka proti superkrávám A. Audhild Solbergové

Bez názvu-4

Tímto celý výčet knih končí a troufám si tvrdit, že si zde vybere opravdu každý. Ostatně já už své favority mám a na jaké kousky z VKČ se chystáte vy?

Share.

About Author

Milovník všech dobrých příběhů, s možná moc bujnou fantazií, který nepohrdne žádnou dobrou knihou. Mimo jiné také nadšenec do IT technologií, sociálních médií a věcí s tím spojených.

Leave A Reply