Vánoce s knihomolem

0

Jak se zdá neunikneme tomu ani letos. Vánoce se prostě blíží nezadržitelným tempem a všechen ten shon okolo začíná nabírat na obrátkách.Ti z vás, kteří dokázali nakupovat dárky dopředu si mohou jen a jen gratulovat a sledovat, jak zbytek našeho národa blázní v každoročním závodu, urvat v obchodech na poslední chvíli alespoň nějakou tu drobnost. Určitě to také znáte, co komu dát pod stromeček a věčné dilema jestli se jednomu či druhému trefíte do vkusu.

S námi knihomoly je to v podstatě jednoduché, dejte nám knihu, popřípadě cokoliv co s touhle tématikou souvisí a budeme ti nejšťastnější na světě. I když i zde nastávají jistá úskalí. Přeci jen většinou máme knih tolik, že si jen opravdu málokdo dokáže zapamatovat, co již v knihovně máme, nebo ne (samozřejmě kromě nás 😉 ).

b8b76182d1_74256339_o2Ale čím tedy takového knihomola obdarovat? Možností je hned několik. Máte oblíbenou knižní sérii? Tak volba je v podstatě jasná, ne? Vždyť kdo by nechtěl mít byt plný plný plakátů Harryho Pottera, nebo Pána Prstenů? Dobře přiznávám, to asi není úplně nejlepší nápad, ale třeba takové placky, hrníčky, nebo záložky to by šlo ne? A to nemluvím o všech těch tématických hrách, sběratelských předmětech a speciálních edicích. Fantazii se rozhodně meze nekladou, možností je spousta. Takže, proč nějakému fanouškovi neudělat obrovskou radost, třeba právě Voldemortovou kouzelnou hůlkou.

10857732_756016151113646_7644175738349234648_nMyslíte, že už jsme z těchto blbůstek vyrostli? Věřte, že ne. Tohle nadšence jen tak nepřejde. A kdyby přeci jen náhodou, je přece spousta dalších možností. Tráví váš knihomol hromadu času na cestách a začíná skuhrat, že se ty knihy pronesou? Kupte mu čtečku knih a nebo nějaké zařízení, kde může knihy poslouchat (samozřejmě mám na mysli audioknihy). Sice bude ze začátku brblat, že se mu to nelíbí, že potřebuje cítit vůni knihy a papír v ruce, ale věřte, že po nějaké době vám bude vděčný. Nejen, že se mu na cestách uvolní místo v tašce, ale navíc si nebude ničit své miláčky a ty tak zůstanou pěkně doma v bezpečí 😉

Že tohle vše už doma máte? Pořád zbývá klasika všech klasik, koupit knihu/y. Zde ovšem dost riskujete, že se netrefíte do vkusu, anebo už budete knihu mít doma. Samozřejmě je možnost věnovat poukázku do knihkupectví, nebo rovnou peníze, ale tím přijdete o to neopakovatelné kouzlo překvapení z obdarovaného dárku. Jak tedy na to? Vcelku jednoduše knižní wishlist. Goodreads určitě znáte a většina si dělá seznamy i tam, ale ne všichni (tím mám na mysli hlavně naše rodiče a rodinu) jsou s tímto portálem kamarádi. Druhou možností je si takovýto wishlist zřídit například na Martinus.cz. Je to jednoduché, efektní a pořád zbývá dost prostoru pro nějaké to překvapení. Přeci jen jak můžeme vědět jakou knihu ze svého seznamu dostaneme, že?

Jako bonus, taky budeme mít krásný přehled o tom co si máme v plánu pořídit, takže na nic nezapomeneme. Na druhou stranu může být dost deprimující vidět, kolik by nás všechny ty knihy stály….Možná je to tak trochu reklama, na druhou stranu v Martinusu fakt umí a navíc každá věc, která pomůže nám, nebo našim blízkým vypořádat se s vánočním shonem může přijít vhod. Takže už máte vytvořený svůj wishlist? Já ano, i když je to jen vzorek pro nejbližší období 😉 Můj wishlist

Share.

About Author

Milovník všech dobrých příběhů, s možná moc bujnou fantazií, který nepohrdne žádnou dobrou knihou. Mimo jiné také nadšenec do IT technologií, sociálních médií a věcí s tím spojených.

Leave A Reply