Unlock! Úniková dobrodružství

0

Únikové hry se v poslední době těší čím dál větší popularitě. Kromě klasických únikových místností, ze kterých se snažíte ve skupince hráčů uniknout, se však na trhu objevila i řada dalších možností, jak si zážitek z této originální hry užít i v pohodlí domova. Patrně nejoblíbenější jsou deskové hry, mezi něž se počítá i poslední přírůstek vydavatelství Blackfire. Ten na náš trh přináší kompletně lokalizovanou verzi hry Unlock! Úniková dobrodružství.

Pokud jste se snad s únikovými hrami ještě doposud nesetkali, tak věřte, že cíl hry je v podstatě jednoduchý. Za pomocí nejrůznějších hádanek, rébusů, či předmětů se snažíte společně se svými spoluhráči dopátrat vytyčeného cíle. Ten je ve většině případů únik ze zamčené místnosti (tedy alespoň v reálu), u virtuálních, či deskových her je variabilita daleko větší. Většina z nich nabízí hned několik odlišných scénářů o různé obtížnosti, aby si na své přišli začátečníci i zkušení harcovníci. To je ostatně případ i aktuální novinky Unlock!.

Samotná hra Unlock! obsahuje v sobě tři scénáře plus jeden krátký výukový. Hra je primárně určena pro 2-6 hráčů. První dva scénáře však zvládnete vcelku v pohodě i sólo. Stejně jako například T.I.M.E Stories je i Unlock! založen na principu prozkoumávání balíku karet. Možná už tedy tušíte, že obsah krabice bude vcelku strohý. V samotném balení hry najdete tři balíčky karet, rozdělených pěkně podle jednotlivých scénářů. Těch je celkem 180, tedy 60 karet na jeden scénář. Dále zde nalezneme 10 karet výuky a útlá pravidla.

Příjemným zpestřením, které potěší především milovníky moderních technologií, je pak mobilní aplikace, která je důležitou součástí hry, bez které se neobejdete. Ta je samozřejmě ke stažení úplně zdarma a je stejně jako samotná hra kompletně lokalizovaná do češtiny. Aplikace je dostupná jak pro zařízení na OS Android, tak pro telefony od společnosti Apple. Staromilce, kteří neholdují chytrým telefonům, však čeká velké zklamání, bez tohoto výdobytku moderní techniky se u této hry zkrátka neobejdete.

Jednotlivé scénáře jsou vskutku varibilní a nabízí i různou obtížnost. Aby vše nebylo jednotvárné zavádí nás i na zcela odlišná místa. V první scénáři FORMULE se ocitáme v tajné laboratoři, kde je naším úkolem odhalit tajemné sérum. Ve druhé hře PÍSK A PÁRAS se pro změnu budeme snažit zmařit ďábelské plány odporného profesora Nosidea. V OSTROVĚ DOKTORA GOORESE pro změnu navštívíme ostrov výstředního miliardáře a sběratele starožitností, jenž si pro vás přichystal pěknou řádku nástrah. A právě tento třetí scénář je ze všech nejobtížnější a připravte se na to, že se u něj můžete pěkně zapotit.

Na začátku hry si vybereme příslušný balíček karet, které jsou očíslovány, popřípadě označeny písmeny. První karta vždy obsahuje popis scénáře co nás čeká, na druhé straně pak nalezneme místnost, ve které se aktuálně nacházíme. Po seznámení se situací, nesmíme zapomenout zapnout mobilní aplikaci, vybrat příslušný scénář a spustit odpočet. Na hru vždy máme 60 minut. Počítejte však s tím, že vaše špatná rozhodnutí vás budou stát cenné minuty, které vám budou v pozdějších fázích chybět.

Mobilní aplikace však nefunguje pouze jako obyčejné počítadlo času, ale nabízí řadu zajímavých možností. Kromě hlídání času do ní budete v průběhu hry zadávat i číselné kódy, které vás při správném zadání posunou dál, pokud se však spletete přijdete o čas. Pokud si už nebudete vědět rady najdete zde i nápovědu. V aplikaci zadáte příslušné číslo karty a ona vám napoví co hledat, popřípadě jak pokračovat dál. Samozřejmě i použití nápovědy se počítá do závěrečného hodnocení, takže radím neplýtvat. Poslední možností jak aplikaci využít je přehrání zvukového souboru, na který sem tam můžete ve hře narazit a právě k tomu se skvěle hodí přiložená aplikace. Ta je tak velice důležitou součástí hry a dopomáhá k celkové atmosféře. Její implementace do hry naštěstí působí zcela přirozeně a logicky a vy tak nebudete mít pocit, že se jedná o rychlokvašku, která byla do hry dodána až zpětně.

Unlock! rozhodně nabízí vcelku slušnou porci zábavy, bohužel však trpí stejným nedostatkem, jako všechny hry v této kategorii a tím je prakticky nulová znovuhratelnost. Ve chvíli kdy se prokoušete třemi přiloženými scénáři, tak nezbývá nic jiného, než hru odložit do kouta a poohlídnout se po dalším podobném kousku. Na kolik je toto řešení šťastné, či ne již nechám plně na vašem uvážení. Pokud vás únikové hry na stole lákají a toužíte si je vyzkoušet, potažmo již patříte mezi ostřílené harcovníky mezi únikáři s aktuální novinkou od společnosti Blackfire rozhodně nesáhnete vedle.


Share.

About Author

Milovník všech dobrých příběhů, s možná moc bujnou fantazií, který nepohrdne žádnou dobrou knihou. Mimo jiné také nadšenec do IT technologií, sociálních médií a věcí s tím spojených.

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.