Tomb Raider Archivy S.3

0

 

ANOTACE:
Co Laru Croft stále nutí pátrat v ohrožení života po nejvzácnějších pokladech světa?
Připojte se k půvabné archeoložce při jejím hledání dávno ztraceného zlatého dolu v arizonské poušti. Staňte se svědky její snahy vymýtit ducha z jistého hradu v Irsku. Stůjte při ní, až bude obviněna z vraždy, i při jejím posledním setkání s Chasem Carverem. Nakonec se vydejte do budoucnosti na prohlídku muzea Lary Croft, kdy se Lařina sbírka cenných artefaktů dostane do hledáčku jí podobných dobrodruhů…
Svazek obsahuje sešity 35–50 řady Tomb Raider nakladatelství Top Cow. Obsahuje díla předních komiksových tvůrců, například Tonyho Daniela, Michaela Choie, Erica Basaldua, Tylera Kirkhama, Francise Manapula, Grega Landa, Adama Hughese a mnoha dalších!

K DOSTÁNÍ V TĚCHTO FORMÁTECH:
kniha


Lara Croft – hrdinka videoherní série, na které vyrostla celá jedna generace hráčů, pro něž byla Lara ztělesněním jejich mokrých snů. A ačkoliv má tahle geniální archeoložka s tělem bohyně na krku již dvacítku, stále jí to perfektně sekne a rozhodně má svým fanouškům co nabídnout. O tom jsme se ostatně mohli přesvědčit loni díky vydavatelství Comics Centrum, které nám přineslo pořádnou porci jejích komiksových příběhů. Nyní se legendární Lara Croft se vrací na scénu v již třetím svazku velkoformátových archivů, aby se opět vydala na strhující dobrodružné výpravy,které vás nenechají jen tak vydechnout.

Je asi zcela zbytečné zmiňovat, že třetí archívy pokračují v nejlepší tradici předchozích knih. Opět se tak můžete těšit v pravdě na “kolosální” rozměry, které k Laře skvěle padnou a úžasně na velkoformátových stránkách vynikne Lařino sexy tělo. Ostatně co si budeme nalhávat, u téhle série jde o kresbu především. Pozadu nezůstává ani samotný rozsah knihy. Ten se tentokrát zastavil na číslovce 432 a obsahuje sešity č. 35–50 z původního komiksu o Laře Croft od vydavatelství Top Cow.

Po lehce rozháraném druhém dílu, který trpěl určitou nekonzistentností a kolísavou kvalitou příběhů, přichází na řadu menší změna. Naprosté většiny scénářů v této knize se ujal James Bonny, jenž se nám představil již v druhých archivech třísešitovým Andělem temnoty, jenž bezesporu patřil k těm lepším příběhům. Nyní však dostal daleko více prostoru a nutno říct, že to prospělo nejen jemu, ale především pak samotné Laře.

Ta se opět vypravuje na strhující dobrodružné výpravy, zároveň se však celou knihou line i postranní linii, kdy jde Laře po krku jeden z nejbohatších mužů na celém světě. Díky tomu se zdánlivě nesouvisející příběhy spojují do jednoho celku, díky čemuž jsou Lařina dobrodružství ještě o něco více atraktivnější. Především pak ale celá série působí daleko jistějším a přesvědčivějším dojmem. Není to však jen James Bonny, na kterého zde můžeme narazit. S Lařinými příběhy dopomohl například i Dan Slott.

Ačkoliv se o naprostou většinu knihy postaral pouze jeden scénárista, neomezuje se pouze na jeden styl příběhů. Kromě klasických dobrodružných výprav za ztracenými poklady se můžeme těšit i na čistokrevné akční příběhy. Sem tam se Lara otře i o magii, potažmo si užije v pravdě hororové dobrodružství. Ať už se jedná o kterýkoliv příběh, jejich kvalita je více méně srovnatelná a Bonnymu se daří vše skvěle ukočírovat. V tomto ohledu má nejblíže k původnímu konceptu Tomb Raidera, který nastolil Dan Jurgens s Andy Parkem, což bezesporu ocení nejeden Lařin fanoušek.

Samotná kresba, na které Lara povětšinou stojí, však není dílem jediného ilustrátora. V průběhu knihy si tak budeme muset zvykat na celou řadu kresebných stylů. Ty se naštěstí od sebe výrazněji neliší a i přes určité odlišnosti se snaží zachovávat podobný styl. Svými kousky zde přispěli například Francis Manapul, Eric Basaldua, Michael Choi, či Wilson Tortosa. Samozřejmě je jasné, že Andy Park je jen jeden a jeho typického ztvárnění Lary se zde nedočkáme. Jeho následovatelé mu však ostudu rozhodně nedělají a tak kresba opět patří k hlavní tahákům celé série.

Comics Centrum ani tentokrát nezapomnělo na velké množství bonusů. Kromě tradiční bohaté galerie obálek přináší třetí archivy i jeden speciální bonus. Tím je beletristická povídka s názvem Air Tibet, která původně vyšla v publikaci Laraʹs Book: Lara Croft and the Tomb Raider Phenomenon od kanadského spisovatele a vizuálního umělce Douglase Couplanda. Ta nám ukazuje oblíbenou hrdinku zase v trochu jiném světle, než jak ji běžně známe.

Zatímco druhé archivy přinesly lehce rozporuplné pocity, za což mohli vděčit především určité nekonzistentnosti a kolísavé kvalitě příběhů, James Bonny ve třetí knize vrací Laru zpět k jejím kořenům. Fanouškům tak opět nabízí skvělá akční dobrodružství s perfektní kresbou. Když k tomu připočteme celkové zpracování a velký formát, tak není moc důvodů, proč s koupí tohoto skvělého kousku otálet.


Share.

About Author

Milovník všech dobrých příběhů, s možná moc bujnou fantazií, který nepohrdne žádnou dobrou knihou. Mimo jiné také nadšenec do IT technologií, sociálních médií a věcí s tím spojených.

Leave A Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..