Tom King – Batman #6: Nevěsta nebo lupič? (Rebirth)

0

Batmanova svatba již nezadržitelně klepe na dveře. Avšak, ještě než si Temný rytíř a Catwoman řeknou své ano, je potřeba dodržet jeden dávný slib, který Bats společně s Wonder Woman dali. Tom King si tak v naší superhrdinské telenovele vybírá další “oddechový” čas a nechává čtenáře v očekávání, jak vlastně ta “slavná” svatba dopadne…

Kromě nezbytných příprav na svatbu a Batmanův výlet do jiné dimenze, kde se pokusí splnit dávný slib, na čtenáře čekají ještě další tři příběhy. Po nezbytné detektivní jednohubce z úvodu knihy přichází čas na již zmiňovaný výlet do jiné dimenze. Sotva se však Batman vrátí, už se musí postavit Poison Ivy, která se snaží ze světa udělat dokonalou utopii. Tento příběh je nejdelší z celé knihy a nabízí pár skutečně zajímavých momentů, byť se samozřejmě nejedná o nic světoborného a podobně vystavěný příběh zde byl již x-krát.

Závěr knihy pak již patří samotným přípravám na svatbu, během kterých si King vcelku umě hraje s minulostí obou hlavních protagonistů, což ocení především ti čtenáři, co mají načteno a dokáží se ve všech těch odkazech, které si pro nás Tom King přichystal, i náležitě zorientovat. Aktuální šestá kniha je tak doslova nabitá k prasknutí a fanoušci se mají skutečně na co těšit, byť je zde jedno menší ale, které maličko kazí celkový dojem. Na to jsme si ale u tohoto scénáristy již mohli zvyknout.

Ostatně, Kingův Batman rozhodně nemá u čtenářů na růžích ustláno. Tento scénárista však v předchozích dvou knihách ukázal, že po pozvolnějším začátku by jeho pojetí Temného rytíře nemuselo být vůbec špatné. Oproti Scottu Snyderovi se Tom King s Batmanam rozhodl vydat trochu jinou cestou, což samozřejmě nemusí vyhovovat všem čtenářům, avšak jeho psychologičtější pojetí má rozhodně co nabídnout. Otázkou však zůstává, zda se autorovi podaří udržet stoupající kvalitu své série i nadále, nebo nás opět čeká pád do šedého průměru?

Odpověď tentokrát není úplně jednoduchá, byť šestá kniha batmanovské série s podtitulem Nevěsta nebo lupič rozhodně není špatná. Čtenářům nabízí celou řadu zajímavých příběhů, které vás budou bavit od začátku do konce. Zároveň se však nedá tak úplně ubránit dojmu, že Tom King svou telenovelu zbytečně moc natahuje. Sérii, kromě milostných pletek Batmana a Catwoman chybí hlubší příběh a bohužel v některých chvílích je to docela znát. 

Jakkoliv by se King uživil jako zdatný scénárista mexických telenovel, občas je to prostě málo a vy tak budete jen marně čekat na nějaký plnotučný přídavek, který by vaši neutuchající touhu po akci a spletitém příběhu alespoň trochu uspokojil. King nám bohužel servíruje pouze malé jednohubky, které jsou sice fajn, k dokonalosti jim bohužel něco málo chybí. A jakkoliv zajímavé příběhy šestá kniha nabízí samotná série stále tak trochu přešlapuje na místě, což je rozhodně škoda, jelikož tento scénárista již hodněkrát ukázal, že psát evidentně umí.

Bohužel v případě Batmana nás Tom King zatím nedokázal úplně přesvědčit a mám takovou obavu, že se mu to nepodaří až do konce jeho runu. Zároveň je však potřeba říct, že aktuální novinka sama o sobě funguje vcelku dobře a nabízí opravdu zajímavý obsah, po jehož přečtení nebudete litovat času stráveného s touto knihou. V rámci série tak bezpochyby patří k těm lepším dílům, jen je zde stále nějaké to ALE, které maličko narušuje celkový dojem.BATMAN #6: NEVĚSTA NEBO LUPIČ?
SCÉNÁŘ: TOM KING
KRESBA: MIKEL JANIN, J. JONES, TRAVIS G. MOORE, H. PETRUS
PŘELOŽIL: ŠTĚPÁN KOPŘIVA
VYDAL: CREW
ROK: 2020
STRAN: 168
ORIG. NÁZEV: Batman #06: Bride or Burglar?
ISBN: 978-80-7449-903-6

 

Share.

About Author

Milovník všech dobrých příběhů, s možná moc bujnou fantazií, který nepohrdne žádnou dobrou knihou. Mimo jiné také nadšenec do IT technologií, sociálních médií a věcí s tím spojených.

Leave A Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..