The Art of Kingdome Come Deliverance

0

 

ANOTACE:
Pronikněte do propracovaného světa úspěšné hry Kingdom Come: Deliverance v knize The Art of Kingdom Come: Deliverance. Kniha přináší exkluzivní pohled do zákulisí vývoje největšího českého herního projektu všech dob. Skrze nespočet náčrtků, vývojových konceptů a krásných screenshotů se čtenář dozví, jak vznikal autentický herní svět roku 1403. Vše doplňují zasvěcené komentáře tvůrců hry.

Pokud vás zajímá, jak vznikaly jednotlivé lokace ve hře, navrhoval se systém oblečení či kreslily mapy, kniha The Art of Kingdom Come: Deliverance vám na vše odpoví. Součástí jsou i exkluzivní rozhovory se samotnými tvůrci, kteří poodhalí procesy, jenž vedly k vydání oceňované hry českého studia Warhorse.

K DOSTÁNÍ V TĚCHTO FORMÁTECH:
kniha


Pokud patříte mezi fanoušky počítačových a konzolových her patrně vám neunikl hit z českých luhů a hájů Kingdom Come Deliverance. A vzhledem k tomu, že toto odvětví již dávno není jen a pouze o hrách, ale i o nemalém množství “merche” je jasné, že se fanoušci i v případě KDC měli skutečně na co těšit. Po sběratelských edicích hry, vinylové desce, či značkové slivovici a pivu tak přichází na řadu i plnohodnotný artbook.

Ještě než se ale na horkou novinku podíváme zblízka neodpustím si malou odbočku, kdyby se přeci jen našel někdo, koho zcela tato hra minula. Kingdom Come Deliverance (KDC) je počinem českého studia Warhorse, za kterým stojí dnes již legendární Dan Vávra, tvůrce neméně úspěšné hry Mafia. KDC má za sebou skutečně pohnutý osud, jehož převyprávění by hravě vydalo na samostatnou knihu (a kdo ví třeba se někdy dočkáme). Vávra a jeho tým si prošel prakticky vším, od marného shánění investorů, přes kampaň na Kickstarteru, až po fenomenální úspěch a více než dva miliony prodaných kopií hry.

To vše už je, ale přeci jen ohraná písnička. Hra je zde s námi prakticky rok a půl, nedávno se dočkala své Royal edice, která obsahuje i veškeré DLC pro tuto hru. Plnohodnotný artbook však stále chyběl. Přitom v zahraničí je tento typ publikací vcelku běžným, stačí se podívat do portfolia vydavatelství Dark Horse, které tomuto odvětví vládne. Ostatně i k nám se sem tam nějaký ten “překladový” kousek dostane. Zatím se však jedná spíše o výjimky a fanoušci tak musejí nejčastěji sahat po originálních vydání.

To se však rozhodli změnit právě tvůrci z Warhorse Studios společně s eshopem Xzone.cz. Společnými silami vytvořili “první český plnohodnotný artbook” ke hře Kingdome Come Deliverance. A že rozhodně netroškaří je vidět prakticky už na první pohled. Pevná vazba, velký formát a více než 250 plnobarevných stran na kvalitním papíře. Zkrátka a dobře, tenhle kousek rozhodně potěší všechny fanoušky, kteří podobný styl publikací vyhledávají.

Díky tomu, že kniha vznikala ve spolupráci se samotnými vývojáři, najdeme zde nejen exkluzivní pohled do zákulisí vývoje jednoho z největších českých herních projektů všech dob, ale i komentáře samotných tvůrců, krátký rozhovor s Danem Vávrou, či předmluvu a rozhovor s výtvarným ředitelem Mikulášem Podprockým. Základním kamenem této knihy je však bezpočet dechberoucích screenshotů a ilustrací, ze kterých se budeme postupně dozvídat, jak vznikal autentický herní svět roku 1403.

Kingdome Come Deliverance je po všech stránkách hodně originální hra, která primárně nestaví na soubojích a akci. Mnohem důležitější je zde samotný příběh a především pak prostředí, ve kterém se tato hra odehrává. A právě to hraje prim i v knize The Art of Kingdome Come Deliverance.

Začínáme samozřejmě průvodním slovem, které nám pomůže si vše lépe zařadit do celkového kontextu a především pak i historie. Následují již samotné kapitoly, které se věnují především samotným lokacím. Ty zde zabírají opravdu největší prostor a vy se tak díky detailním skicám, malovaným mapám a dechberoucím screenům ze hry budete moci opět přenést na známá místa ze hry. Postupně tak navštívíme Sázavu, Rataje, ale i Talmberk, či Samopše. 

Pohled na jednotlivé lokace je opravdu jedinečný a krátký komentář jim dodává i na zajímavosti, přesto může být listování jednotlivými lokacemi po nějaké době maličko monotónní. Naštěstí je zde i krátké ohlédnutí za všemi vydanými DLC, či kapitola o postavách, historickém odívání a zbroji. Neméně zajímavý je pohled na vývoj uživatelského rozhraní a toho jak jednotlivé jeho části vypadali v určitých fázích vývoje. Třešničkou na dortu jsou pak návrhy loga a samotného přebalu hry, kdy tvůrci vybírali z x návrhů, než se dobrali finální verze.

Celková kvalita knihy je na opravdu vynikající úrovni. Jediná výtka může mířit pouze k pár “obrázkům”, které nemají úplně dostatečnou kvalitu (mapa Ledečka). Naštěstí se jedná skutečně o naprosté výjimky, které výraznějším způsobem nenarušují celkový dojem z celé publikace. I díky tomu se může The Art of Kingdom Come Deliverance se bez problému srovnávat se zahraniční konkurencí. Ostatně Xzone.cz vydává tuto publikaci kromě českého jazyka i v angličtině a němčině, čímž míří i na celosvětový trh.


Share.

About Author

Milovník všech dobrých příběhů, s možná moc bujnou fantazií, který nepohrdne žádnou dobrou knihou. Mimo jiné také nadšenec do IT technologií, sociálních médií a věcí s tím spojených.

Leave A Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..