Tak trochu šílený týden s Deaverem #4

0

Tak tu máme další den tématického týdne s Jeffery Deaverem. Tento autor toho má na kontě opravdu hodně. Přesvědčit jste se mohli včera na konci článku, kam jsem vám přiložil všechny Deaverovi knihy, které u nás vydalo nakladatelství Domino. Není proto divu, že se některé jeho knihy dočkaly i filmového zpracování. A právě na tyto kousky se pojďme podívat dnes.

V tuto chvíli jsou zfilmovány tři knihy. Rozhodně nejznámější z nich je Sběratel kostí, ve kterém excelovala Angelina Jolie a Denzel Washington.

sberatel-kosti-owwSběratel kostí

Co znamenají komplikované a záhadné symboly, které nechává masový vrah vedle zohavených těl svých obětí? Obyčejná newyorská policistka Amelia Donaghyová (Angelina Jolie) si na dalším místě činu počíná tak šikovně, že je přidělena k ruce prvotřídního detektiva Lincolna Rhymea (Denzel Washington). Autor slavné knihy o ohledávání místa činu byl špičkovým vyšetřovatelem, ale následkem tragické nehody ochrnul na celé tělo. Bývalí kolegové používají jeho prvotřídní analytické schopnosti pouze v nejnutnějších případech. A přesně takový právě nastal, protože na rafinovanou hru zvráceného psychopata jsou obyčejní newyorští detektivové krátcí. Lincoln a Amelia spolu vytvoří nesourodý, ale překvapivě efektivní vyšetřovací tým, který začne masovému vrahovi brzy šlapat na paty…(oficiální text distributora)

Následující filmy budou znát asi jen opravdoví fanoušci, ale rozhodně by byla škoda nezmínit i je.

ej_yFCB1cgCBbA4SĎáblova slza

V tomto napínavém dramatu se vysloužilý agent FBI vrací zpět do sedla, aby pomohl vyřešit případ nebezpečného maniaka, jenž terorizuje Washington.

Na nádraží ve Washingtonu někdo zastřelil sedm lidí. Po tomto útoku FBI dostane varování, že podobná zvěrstva se budou opakovat každých 24 hodin do té doby, než mu vyplatí částku 20 miliónů amerických dolarů. Jediným vodítkem k dopadení vraha je ručně napsaný vzkaz, a tak se zvláštní agentka Margaret Lukas (Natasha Henstridge) obrací na soudního analytika Parkera Kincaida (Tom Everett Scott). Kincaid je bývalý agent FBI, který odešel ze služby poté, co uprchlý vrah zaútočil na jeho syna, ve snaze se mu pomstít. Zatímco pomáhá vypátrat dalšího maniaka, bojuje ve svém soukromém životě se svou bývalou ženou o to, co je mu v životě nejdražší – o své děti. [Zdroj: HBO](oficiální text distributora)

stažený souborDead Silence

Agresivní řidič, který zavinil havárii, střílí na řidiče, do něhož naboural, a pak se svými kumpány obsadí kolemjedoucí školní autobus se skupinkou hluchoněmých dětí, jejich učitelkou a řidičkou. Snaží se ujet policejnímu autu, jež je pronásleduje, střílí na něj, ale policistům se podaří utéci… Únosci zavlečou rukojmí do staré továrny, kde se zabarikádují. FBI ve spolupráci s místními policisty továrnu obklíčí. Velitel akce agent John Potter vytvoří speciální tým a pustí se s zločinci do vyjednávání. Jsou to tři uprchlí vězni, Theodor Handy, uvězněn na doživotí za loupežnou vraždu, jeho pomocník Shepard Wilcox a Ray Bonner, který má na svědomí řadu znásilnění. Policistům pomáhá tlumočnice Constance Stanlyová, která si všimne, že učitelka signalizuje u okna ochotu pomoci. Potter povolá do akce psycholožku-vyjednávačku FBI Sharon Fosterovou, které se před pěti lety podařilo Handyho přemluvit ke kapitulaci, ale do té doby, než Sharon přijde, hraje o čas…

Share.

About Author

Milovník všech dobrých příběhů, s možná moc bujnou fantazií, který nepohrdne žádnou dobrou knihou. Mimo jiné také nadšenec do IT technologií, sociálních médií a věcí s tím spojených.

Leave A Reply