Svůdné touhy – sborník erotického komiksu

0

 

ANOTACE:
Nejslavnější francouzští a evropští tvůrci se sešli, aby přispěli do série erotických sborníků. I v druhé knize naší „svůdné“ série najdete hned dva původní sborníky… a něco málo navíc! Každná kniha, Svůdné svátky i Svůdné slunění, je věnována jednomu prostředí a tématu a přináší sérii šesti až osmistránkových příběhů, od autorů jako je Caza, Prado, Altuna, Varenne, Gibrat, Igort či Goetzingerová.

Připravte se na hromadu skvělých kreslířů, krásných žen a sexy příběhů! Seznamte se s králi evropské komiksové erotiky!

K DOSTÁNÍ V TĚCHTO FORMÁTECH:
kniha


Už se stalo v podstatě tradicí, že nám komiksoví nakladatelé v posledních letech přináší kromě klasických komiksů i kousky zaměřené na erotiku. A mezi ně míří i jeden z posledních kousků nakladatelství CREW, které nám přináší další ze “Svůdných” sborníků. Nechte se opět okouzlit krásou ženských těl a lehkou lascivností na stránkách komiksového sborníku Svůdné touhy.

Jak už ostatně samotný název napovídá, aktuální novinka nepřímo navazuje na Svůdné schůzky z roku 2018. V něm nám CREW přinesla v jedné knize hned dvě alba z francouzské kolekce Fripons, konkrétně Svůdné spodničky a právě Svůdné schůzky, jenž dali jméno i českému vydání. Svůdné touhy tak vcelku pochopitelně pokračují ve šlépějích svého předchůdce a na 156 stranách nám představují další dva z těchto sborníků. První část – Svůdné svátky se nese v duchu Vánoc a přináší nám 13 příběhů, jejichž společným jmenovatelem jsou právě tyto svátky.

Oproti tomu druhá část knihy – Svůdné slunění se utápí ve slunečních paprscích a dává na odiv krásné dívky v bikinách. Celkem se tak, včetně první části, můžete těšit na 26 krátkých šesti až osmi stránkových příběhů. Ostatně pro ty čtenáře, kteří již mají za sebou předchozí sborník, nebude aktuální novinka žádným překvapením. Opět se tak nedočkáme žádného ucelenějšího příběhu a i tématické propojení  jednotlivých povídek je spíše okrajové. O to zde však přeci jen tolik nejde. Hlavním cílem tohoto sborníku je tak opět předat čtenářům malou ochutnávku a seznámení se s přední evropskou erotickou smetánkou.

Ačkoliv první kniha nabízela minimálně pro českého čtenáře možná o něco známější jména, i tentokrát výběr rozhodně stojí za to. S řadou autorů jsme se mohli sice již setkat (Altruna, Vidal, Klotz), pro velkou část z nich se však jedná o českou premiéru (Frémond, Bertrand, Pirus, Igort). Minimálně v tomto ohledu si “Svůdné” sborníky zaslouží bezpochyby naší pozornost. Opět se tak setkáváme s více než s dvaceti autory, kteří nějakým způsobem do tohoto sborníku přispěli. Najdeme zde celou plejádu minipříběhů, které se nesou jak ve vážnější rovině tak ty, které fungují jako čistá komedie. Prakticky každý si tak zde přijde na své.

Bohužel základní problémem podobných sborníků (nejen těch zaměřených na erotiku) je z velké části jejich nevyváženost, díky které skutečně jen málokdy dosáhnou na nadprůměrné hodnocení. Což je případ i Svůdných tužeb. Pár zde obsaženým příběhům nechybí zajímavý nápad, či vtip, který je dostává nad průměr, bohužel naprostá většina zde obsažených “dílek” je více méně samoúčelných a nezřídka zápasí s ukrutnou nudou.

Více než samotné příběhy si tak budeme užívat kresbu, která je opět hlavním tahounem tohoto sborníku. Na černobílých a plnobarevných stranách se můžeme setkat jak se známými jmény, která se nám zde představují v nové poloze, tak s těmi, kteří se českým čtenářům zatím ještě nepředstavili. Samozřejmě i zde najdeme určité limity. A tak zatímco na jedné straně nalezneme skutečně krásnou kresbu, která lahodí oku, narazíme zde i na kousky, které mohou v dnešní době působit minimálně úsměvně. Buď jak buď, své místo si zde bezpochyby všechny povídky zaslouží, jen od nich nesmíme očekávat zázraky.

Svůdné touhy jsou stejně jako jejich předchůdce dosti specifickou knihou, která má na jedné straně rozhodně co nabídnout, na straně druhé však trpí obvyklými problémy podobných sborníků, které sráží celkové hodnocení o něco níže. Více než na běžného čtenáře je tak i tento kousek mířen na skutečné fanoušky, kteří se v erotickém komiksu vyžívají a musí mít doma vše, co u nás v tomto žánru vyšlo. Nechme tedy stranou celkovou kvalitu jednotlivých příběhů a poděkujme CRWI, že se pouští i do takovýchto sborníků. Byla by totiž věčná škoda, kdyby u nás podobná díla nevyšla a my  jsme neměli možnost si rozšířit obzory.


Share.

About Author

Milovník všech dobrých příběhů, s možná moc bujnou fantazií, který nepohrdne žádnou dobrou knihou. Mimo jiné také nadšenec do IT technologií, sociálních médií a věcí s tím spojených.

Leave A Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..