Svět hry Cyberpunk 2077 – průvodce hrou

0

Cyberpunk 2077 od tvůrců Zaklínače posledních pár měsíců výrazným způsobem hýbe herní scénou. Avšak na vydání jedné z nejočekávanějších her posledních let si budeme muset ještě pár týdnů počkat. Naštěstí je zde Nakladatelství CREW, které se společně s FANTOM Printem rozhodlo fanouškům zpříjemnit čekání výpravnou publikací Svět hry Cyberpunk 2077, která vás připraví na fascinující svět vývojářů z CD Projekt RED.

Ačkoliv má většina z nás spojenou CREW především s komiksy, čas od času si od tvorby obrázkových příběhů odskočí, aby nám právě ve spojení s FANTOM Printem přinesla nějaký ten kousek z herní scény. Fanoušci si tak bezpochyby vzpomenou na skvělou sérii knih ze světa World of Warcraft, potažmo třetího Zaklínače. A právě do stejné kategorie míří i aktuální novinka, která potěší nejednoho herního nadšence.

A jelikož je titul jedné z nejočekávanějších her poslední dekády pevně v rukou Cyberpunku 2077, je vcelku jasné, že se k tomuto titulu bude vázat i poměrně velké množství merchandisingu. Nechme však stranou všemožné dárkové předměty, sošky a oblečení a zaměřme se, alespoň pro nás, na jednu z nejzajímavějších kategorií. Tou jsou bezesporu nejrůznější artbooky a průvodci hrou. A přesně tím je i Svět hry Cyberpunk 2077.

Samotný průvodce již tradičně pochází z dílny Dark Horse Books, kteří na knize spolupracovali s vývojáři hry. Fanoušky komiksu pak bezpochyby může zaujmout i fakt, že na vzniku se podílel i legendární Pat Mills. Díky čemuž má tento kousek zase o něco blíž ke komiksu a CRWI. Ostatně, CREW již oznámila, že na příští rok chystá plnohodnotný komiks ze světa Cyberpunku. Takže jestli nebudete mít této hry stále dost, budete se do Night City vydat i na stránkách tradičního komiksu.

To však maličko předbíháme vraťme se zpět k aktuálnímu průvodci hrou. O český překlad se postaral Filip Ženíšek. Ten má na svědomí mimo jiné i překlad třetího Zaklínače a v současné době pracuje i na samotném Cyberpunku. Lepšího překladatele jsme si tak patrně nemohli ani přát. Právě díky této symbióze se tak hráči nemusí bát jakýchkoliv nesrovnalostí, či jiných výrazů, které by kolidovali s chystanou hrou. Zážitek ze čtení by tak měl být zaručen.

Na necelých 200 stranách se můžeme mimo jiné těšit na velké množství skvělých obrázků s herní tématikou. Najdeme zde nejrůznější skici, artworky, ale i rendery ze hry. Málo toho v tomto ohledu rozhodně není. Kromě menších obrázků a doprovodných ilustrací, nechybí ani velké dvoustránkové malby, které jsou doslova pastvou pro oči. Celkový dojem v tomto ohledu nemalou měrou podporuje i zvětšený formát knihy, ve kterém u nás Svět hry Cyberpunk 2077 vychází.

Aktuální novinka i přes množství nejrůznějších ilustrací však není plnokrevným artbookem a tak se kromě obrázků můžete těšit i na opravdu velké množství doprovodného textu. Na ploše šesti obsáhlých kapitol vám kniha představí všechny důležité náležitosti, které svět Cyberpunku ukrývá. Nahlédneme pod roušku jednotlivých korporací a gangů Night City. Objevíme kouzlo implantátů, seznámíme se s novodobými dopravními prostředky, zbraněmi, ale i kulturou a zábavou, která na obyvatele Night City čeká.

Jedna z nejdůležitějších částí se však týká samotné historie světa. Autoři vás tak v této knize zavedou ještě před události hry a dají vám nahlédnout na zásadní okamžiky, které formovaly celý tento svět (včetně čtvrté korporátní války). Díky tomu získáte na samotnou hru daleko komplexnější pohled a váš dojem ze hry se ještě prohloubí. Ostatně, svět této hry je hodně obsáhlý a propracovaný a tak se každá pomoc, která vám pomůže pochopit veškeré zákonitosti a fungování Night City bezpochyby vyplatí.

Kniha navíc naštěstí neprozrazuje nic z příběhu, ale zaměřuje se na samotný svět, vysvětluje rozložení sil a částečně i motivace okolních postav. Díky tomu se fanoušci skutečně nemusí bát, že by se z této publikace dozvěděli nějaké nechtěné informace, které by jim zkazili celkový dojem ze hry a jejího příběhu. Ba právě naopak. Svět hry Cyberpunk 2077 je opravdu jedinečnou publikací, kterou si všichni fanoušci a hráči bezpochyby užijí a ocení zajímavé informace, které jim tento průvodce předkládá. Pokud tedy ještě hledáte nějaký ten dárek pro herního nadšence, s tímto kouskem se rozhodně trefíte do černého.SVĚT HRY CYBERPUNK 2077
PŘELOŽIL: FILIP ŽENÍŠEK
VYDAL: CREW & FANTOM PRINT
ROK: 2020
STRAN: 192
ORIG. NÁZEV: THE WORLD OF CYBERPUNK 2077
ISBN: 978-80-7594-077-3

 

Share.

About Author

Milovník všech dobrých příběhů, s možná moc bujnou fantazií, který nepohrdne žádnou dobrou knihou. Mimo jiné také nadšenec do IT technologií, sociálních médií a věcí s tím spojených.

Leave A Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..