Stjepan Šejić – Sunstone 2

0

 

ANOTACE:
„V každém životě jsou výjimečné chvíle… body, z nichž není cesty zpět.“

Čerstvý vztah dominy Ally a subinky Lisy pomalu rozkvétá a oběma začíná být jasné, že tu nejde jen o BDSM. Kolem dvojice, která společně tráví každou volnou vteřinu, se shromažďuje čím dál širší okruh přátel, včetně sadomasochistů Toma a Cassie a skeptické tatérky Anne. Ale jak se světy Ally a Lisy protínají víc a víc, sílí s tím i jejich pouto? Nebo mají prostě víc co ztratit?

K DOSTÁNÍ V TĚCHTO FORMÁTECH:
kniha


Erotika v rámci komiksového média nabízí bezesporu nepřeberná témata, kterým se zde autoři věnují. Krásným příkladem, je kromě již klasičtějších kousků, i novinka z letošního jara – Sunstone Stjepana Šejiće, v němž autor lehce zabrnkal na BDSM strunu. A jelikož není čas, ztrácet čas, po necelém půl roce se domina Ally a její subinka Lisa vrací zpět na scénu aby nám přinesli další porci BDSM/LGBT čuňačinek…

“Sado-maso”  sice stále patří mezi ožehavější témata i v rámci literatury, avšak s příchodem nechvalně proslulé série 50 odstínů… se i v tomto ohledu ledy maličko hnuly. Vedle celé záplavy více, či méně pochybných kousků z “červené knihovny” se tato tématika nevyhnula ani komiksu. Ostatně, právě komiks je pro podobnou tématiku asi nejideálnějším médiem, které v sobě skrývá jak textovou, tak obrazovou formu, která když se to s ní umí, dokáže s fantazií čtenářů doslova divy.

A nutno říct, že Stjepan Šejić si rozhodně v tomto ohledu nevedl vůbec špatně.Avšak na rozdíl od celé řady svých kolegů u Sunstoneu nevsázel jen a pouze na erotiku, i když ta zde minimálně z počátku hrála významnou úlohu. Daleko více než čistě erotický komiks je Sunstone vztahovkou, ve které autor začal řešit spletité vztahy dvou hlavních hrdinek dominy Ally a její subinky Lisy.

Mimochodem Šejićovi to s postavami jde skutečně na výbornou. Krásným příkladem byl například jeho autorský Death Vigil, kterým se českým čtenářům vůbec poprvé představil ve větší míře. Ten také nabízel, stejně jako Sunstone, relativně jednodušší příběh avšak skvěle propracované postavy, které vás u tohoto kousku drželi od začátku do konce. A to samé platí i pro aktuální novinku, která nám přináší další dvě alba původní série Sunstone, tentokrát s pořadovým 3 a 4.

Šejić navazuje tam, kde předchozí kniha skončila a tak dále rozvíjí vztah našich hrdinek. Nic víc, nic míň. O tom je v podstatě celý Sunstone. O běžném životě, poznávání sebe sama, vypořádání se se zcela novými pocity, o nezvladatelné touze, i o tom, čemu se říká láska… To vše je stejně jako u první knihy zabalené do skutečně líbivého vizuálu, Šejić zkrátka umí kreslit a okořeněné právě atraktivním tématem BDSM.

Ten zůstává stále jednou z nosných os příběhu, avšak na rozdíl od první knihy, přeci jen maličko ubývá explicitnějších scén. Avšak nemusíte mít strach i nějaké té nahoty se zde dočkáme, avšak v o něco menší míře, přeci jen vztah Ally a Lisy se rozvíjí a tak přišel čas zaměřit se i na jiné aspekty jejich života, než jsou pouhé postelové radovánky. V tomto ohledu si tak přijdou na své především zástupkyně něžnějšího pohlaví, které dokáží tyto vztahové nuance přeci jen více ocenit, než jejich mužští protějšci.

Těm nezbývá než se kochat nádhernou a stylovou Šejićovou kresbou, která je bezesporu jedním z hlavních lákadel této knihy. Ostatně, autor se ani tentokrát odvážnějších scén rozhodně nebojí. A  i když to ještě stále není porno, puritánštější čtenáři se zde nezřídka maličko začervenají. Zároveň však jeho kresba nechává spoustu prostoru pro čtenářovu fantazii. I díky tomu nepůsobí sexuální scény zbytečně laciným a prvoplánovým dojmem. Po právu jsou ozdobou celého tohoto komiksu.

Po příběhové stránce to sice stále není žádná velká hitparáda a příliš se toho zde neděje, pár plusových bodů oproti první knize přeci jen najdeme. Jednak můžeme kvitovat s povděkem celkový útlum BDSM pouček, kterých oproti první knize opravdu ubylo. Byť se s nějakým tím prohlášením o důvěře a pod. setkáme i zde. Hrdinky navíc sice stále mají růžové brýle a tak naprostá většina komiksu působí jako vystřižená z Lego Příběhu, protože VŠECHNO JE TU BOŽÍ, místy se však začíná přeci jen ukazovat drsná realita. Otázkou však zůstává, jak s ní naloží sám autor. Stane se Sunstone příběhem o opravdovém životě, nebo naopak zůstane pohádkou o dvou princeznách, které spolu žili šťastně až navěky? To ukáže až čas a nám tak nezbývá než si do příštího roku počkat na další knihu této vcelku povedené BDSM/LGBT vztahovky.


Share.

About Author

Milovník všech dobrých příběhů, s možná moc bujnou fantazií, který nepohrdne žádnou dobrou knihou. Mimo jiné také nadšenec do IT technologií, sociálních médií a věcí s tím spojených.

Leave A Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..