Steven Erikson – Stvoření temnoty

0

V Kurald Galain nastaly těžké časy. Ona prastará země, říše noci, v níž vládne Matka noc, se stala domovem řady mocných bytostí a dokonce ani smrt zde není věčná. Vathu Urusandera, hrdinu prostého lidu, jeho stoupenci nutí, aby se s Matkou nocí oženil, jenomže v cestě takové ctižádostivosti stojí její choť pán Draconus. Nadcházející střet trhá celou říši, a jak se všichni chystají na občanskou válku, vychází z dávno mrtvého moře prastará magie. A První synové noci – Anomander, Andarist a Silchas Zmar z držby Purake – jsou lapeni přímo uprostřed…

…………………………………………………………….

Jedna z nejvýraznějších postav současné fantastiky Steven Erikson se vrací, aby svým fanouškům přinesl další příběh ze světa Malazu. Na čtenáře tentokrát čeká výlet do hluboké minulosti tohoto světa, konkrétně tisíce let před události Malazské knihy padlých. Stvořením temnoty tak Erikson otevírá jedinečnou trilogii, jež doplňuje další střípky informací z tohoto výjimečného světa.

_vyr_12821obrazokPředstavovat blíže tohoto mága fantastiky je možná trochu zbytečné. Vždyť právě jeho Malazská kniha padlých patří mezi nejlépe hodnocené fantastické knihy a hravě strká do kapsy i taková jména, jako je G. R. R. Martin nebo J. R. R. Tolkien. Ostatně na tomto světě pracoval společně s I. C. Esslemontem více než deset let, než se jej rozhodl přivést k životu v knize Měsíční zahrady, jež je úvodním dílem MKP a zároveň Eriksonovým debutem. Tuto jedinečnou sérii má autor již za sebou, naštěstí pro fanoušky však svět Malazu neopouští a pokračuje i nadále v rozvíjení svého neuvěřitelného svě­ta.

Tentokrát mohou natěšení fanoušci nahlédnout do hluboké minulosti, kdy je mocná říše Kurald Galain na vrcholu moci. V nedávné válce s Forkrul Assaily dosáhla slavného vítězství a na první pohled se může zdát, že ji na cestě ke hvězdám nemůže nic zastavit. Země je však po dlouhých letech bojů naprosto vysílená, a tak není divu, že lid se začíná bouřit.

Klidu nepřidávají ani vládnoucí rody v čele s všemocnou Matkou noci, jež si za svého muže vyvolila tajemného Draconuse. Toto rozhodnutí se však většině mocných nezamlouvá, nemluvě o jejím současném manželovi, který se rozhodně nehodlá smířit s tím, že by se měl ocitnout na druhé koleji. Kurald Galain tak stojí na prahu další války, která může navždy změnit tvář světa…

CELOU RECENZI NAJDETE

NA FANTASIA.CZ

 

Kniha vychází v nakladatelství Talpress
K DOSTÁNÍ JAKO: KNIHA

…………………………………………………………….

polaroid-photo-avatar-psdSteven Erikson se ve skutečnosti jmenuje Steve Rune Lundin. Pseudonym si zvolil podle rodného jména své matky, milovnice dobrodružných románů. Narodil se v kanadském Torontu v roce 1959. Vystudoval paleontologii a 18 let jezdil po vykopávkách v Jižní a Střední Americe. Tak poznal i svou ženu. Spolu se přestěhovali do Anglie, kde však nemohl najít odpovídající místo, takže byl nucen vykonávat různé kancelářské práce. S těmi mohl praštit až ve chvíli, kdy jeho Měsíční zahrady sklidily obrovský úspěch. Autorova popularita má i svou příjemnou stranu – patří k nejlépe placeným autorům tohoto žánru. Nyní se věnuje pouze psaní, jeho cyklus Malazská Kniha padlých má už osm dílů (z plánovaných deseti). Napsal i humornou novelu Potoky krve, popisující dobrodružství nekromantů Korbala a Bauchelaina a jejich lokaje.
Jeho oblíbenými autory jsou například Tom Clancy, Robert Ludlum, Stephen King, Glen Cook a Ursula Le Guinová. V oblibě má i RPG hry, vycházející ze systému GURPS.

 

wordpress hodnoceni

 
Share.

About Author

Milovník všech dobrých příběhů, s možná moc bujnou fantazií, který nepohrdne žádnou dobrou knihou. Mimo jiné také nadšenec do IT technologií, sociálních médií a věcí s tím spojených.

Leave A Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..