Steve Berry – Hrozba patriotů

0

ANOTACE:

Říká se, že v lidském životě jsou jen dvě jistoty: daně a smrt. Jak by ovšem obstálo toto rčení, kdyby vyšlo najevo, že výběr daní je ve Spojených státech nelegální? Že ústavní dodatek, který dává vládě oprávnění vyžadovat od občanů část jejich příjmů, nebyl nikdy řádně ratifikován?

S takovýmto tvrzením přišel ve své knize jistý neplatič daní. Ve Státech má teď zatraceně horkou půdu pod nohama a ve strachu z odsouzení uprchl do Evropy. Teď napjatě čeká na černou brašnu, kterou mu má přivézt bývalý úředník ministerstva financí. Její listinný obsah zajímá spoustu lidí – například Cottona Malonea, jehož do akce povolala zpravodajská služba Magellan Billet.

K DOSTÁNÍ V TĚCHTO FORMÁTECH:
ebookykniha


Steve Berry patří bezpochyby mezi nejoblíbenější současné autory konspiračních thrillerů. Jeho fanoušci se tak mohou rok co rok těšit na novou knihu a ani v roce 2016 tomu není jinak. Cotton Malone je zpět již v desátém pokračování úspěšné série, aby se opět postavil smrtící hrozbě, která ohrožuje celý svět. A stejně jako v Lincolnově mýtu se i v Hrozbě patriotů vydáme do historie Spojených států.

ImgWAčkoliv se série s agentem ve výslužbě Cottonem Malonem dočkala již desátého dílu, stále neztrácí nic na atraktivitě. Bezpochyby tomu napomáhá i velká variabilita prostředí, ve kterém se Barryho knihy odehrávají. A v neposlední řadě také jednotlivá témata, kterými se autor zabývá. I díky tomu se Steve Berry stále těší široké fanouškovské základně, kteří tohoto spisovatele cení dokonce více než Dana Browna, jenž tento žánr nejvíce proslavil.

Jak již bylo řečeno, i v desátém pokračování se spolu s hlavními hrdiny vydáváme řešit tajemství týkající se historie Spojených států. Až doposud jsme se v Barryho knihách vydáváli více do historie, to se však v Hrozbě patriotů lehce mění. Tentokrát se vydáváme na počátek dvacátého století. Do doby v níž se formovaly současné zákony USA a spolu s nimi i ústavní dodatek o výběru daní z příjmů.

Co když je ale vše úplně jinak a vláda vybírá daně neoprávněně? Existuje snad nějaký dokument, který toto dokazuje? Pokud ano, Spojené státy by stály na pokraji nevyhnutelného bankrotu a spolu s nimi by se ocitl celý svět v naprostém chaosu. Úkol pro bývalého agenta Cottona Maloneho,  jehož do akce povolala zpravodajská služba Magellan Billet je více než jasný…

Pokud jste se již s některou z knih tohoto amerického autora setkali, nebude pro vás ani Hrozba patriotů žádným překvapením. Steve Berry opět využívá osvědčené postupy a jede tak ve více méně v zajetých kolejích, jako tomu bylo u předchozích dílů série. Ostatně proč měnit něco, co je již vyzkoušené a skvěle to funguje. Již od úvodních stránek se tak můžeme opět těšit na zběsilé tempo, ve kterém se Berryho knihy odehrávají. A ačkoliv má Hrozba patriotů prakticky 500 stran, příběh jako takový se odehrává během 24 hodin. Během této krátké doby se toho však udá opravdu hodně, o akci a napětí tak rozhodně nebude nouze.

9-berryBerry  se navíc rozhodl celý příběh ozvláštnit přítomností zavrženého syna severokorejského diktátora Kim-Čong Ila. Díky této postavě, získává celá tato kniha na aktuálnosti a nabízí i lehký (i když možná povrchní) pohled do této světu uzavřené země, nebo přesněji řečeno do jejích lágrů. Hrozba pro USA tak zde získala mnohem konkrétnější podobu, neomezujeme se tak pouze na agenty cizích tajných služeb, či zhýčkané magnáty, kteří touží po moci. Díky tomu může tato kniha působit trochu reálněji. I když na druhou stranu na reálnosti tento žánr nikdy moc nestavěl.

Steve Berry opět dokázal, proč se nesmazatelně zapsal mezi nejprodávanější autory svého žánru. A i po dočtení Hrozby patriotů ukazuje, že nápady mu stále nedošly. Můžeme tak doufat, že nás i nadále bude zásobovat skvělými thrillery, které jsou ideální odpočinkovou četbou, u které nemusíte moc přemýšlet a pouze se necháte unášet napínavým příběhem.

odkaznapredchozirec odkaznapredchozirec2


 

Share.

About Author

Milovník všech dobrých příběhů, s možná moc bujnou fantazií, který nepohrdne žádnou dobrou knihou. Mimo jiné také nadšenec do IT technologií, sociálních médií a věcí s tím spojených.

Leave A Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..