Stephen Clarke – Už zase skáču přes Merde!

0
ANOTACE:

Angličan v Paříži – po prvním roce malérů a několika kulturních šocích se Paul West stále ještě snaží naučit Francouze pít čaj o páté a hledá dál svou osudovou lásku. Obojí se však nečekaně komplikuje a Paul začíná mít podezření, že Francouzi doopravdy pocházejí z jiné planety.

A protože ve Francii se všechno točí kolem lásky, Paul se dostává do zapeklité motanice vztahů, kterou mu může pomoci rozplést jen ta opravdu nejúžasnější žena na světě…

K DOSTÁNÍ V TĚCHTO FORMÁTECH:
audioebookykniha


Humoristická série Merde! Stephena Clarka se u čtenářů těší relativně slušnému zájmu. Ostatně v českém překladu nedávno vyšla již šestá kniha popisující útrapy Paula Westa. S nastupující popularitou audioknih tak byla jen otázka času, kdy se i Merde! dočká své audiopodoby.  Prvního dílu jsme se dočkali na konci loňského roku. Ten nyní doplňuje pokračování Už zase skáču přes Merde!

cd-artV prvním díle jsme mohli sledovat útrapy Paula Westa během jeho prvního roku ve Francii, kam se právě odstěhoval za prací. Pokračování sice na první díl  úzce navazuje a de facto začíná tam, kde první Merde končilo, samotný hrdina však prošel relativní proměnou. Už dávno se nenechá lehce zastrašit byrokratickým aparátem a vůbec, po svém ročním pobytu ve Francii se začíná cítit více Francouzem než Angličanem.

Na své anglické já však Paul úplně nezapomíná, ostatně právě se chystá v Paříži otevřít svou vlastní čajovnu, ve které se bude snažit Francouze učit na čaj o páté. Už zase skáču přes Merde! však není jen o Paulově čajovně, daleko více se autor věnuje milostným eskapádám, které náš hrdina ve Francii prožívá. Autor opět nic nenechává náhodě a vše prokládá svým typickým anglickým humorem, který krásně kontrastuje se zemí, ve které se příběh odehrává.

audiokniha-uz-zase-skacu-pres-merde-stephen-clarke

herec-hauser_avs-pristroje_psychowalkman_galaxyStejně jako v případě prvního dílu i u druhé knihy se načtení zhostil seriálový, filmový a divadelní herec Vladimír Hauser. Kromě již zmíněného prvního dílu Merde jsme se s ním mohli již setkat například v Komenského adaptaci Labyrintu světa a ráje srdce v jazyce 21. století. Nováčkem v oblasti audioknih tedy už rozhodně není. Navíc je jen a jen dobře, že se nakladatelství Plus rozhodlo použít stejného narátora, jako v případě prvního dílu. Díky tomu bude celá série daleko konzistentnější a na posluchače tak čeká i plynulejší poslech, bez jakýchkoliv vyrušení.

Pokud máte již poslech Merde! Rok v Paříži za sebou, nebude pro vás Hauserova interpretace žádnou novinkou. Pokud se na něj však teprve chystáte možná se hodí upozornit, že se někteří posluchači mohou s Vladimírem Hauserem coby interpretem této audioknihy chvíli sžívat. Stačí mu však dát dostatek prostoru a sami poznáte, že Hauser coby interpret bez problému obstál. Jeho řízný a velmi dobře zapamatovatelný hlas k celkovému vyznění příběhu skvěle sedí.

K celkovému dojmu bezesporu patří i hudební doprovod. Ten je stejně jako v případě prvního dílu vcelku povedení a skvěle ladí s celým příběhem. Interpret navíc rozhodně podává přesvědčivý a vyrovnaný výkon, celkové hodnocení tak vcelku pochopitelně musí být kladné. Na druhou stranu Už zase skáču přes Merde! rozhodně nejde vynášet do nebes. Více méně se jedná o slušný průměr, který sice neurazí, ale ani nijak zvlášť nenadchne. Jedná se tak o příjemnou jednohubku na dlouhé chvíle, která vám dokáže místy i vykouzlit úsměv na tváři.


Share.

About Author

Milovník všech dobrých příběhů, s možná moc bujnou fantazií, který nepohrdne žádnou dobrou knihou. Mimo jiné také nadšenec do IT technologií, sociálních médií a věcí s tím spojených.

Leave A Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..