Štěpán Kopřiva – Asfalt: Efektivní brutalita

0

Asfalt II. Efektivní brutalita – audiokniha obsahuje nejbrutálnější dílo české fantastiky, pekelný horor od mága české hororové a noir literární scény Štěpána Kopřivy. Čte Ludvík Král.

Čeká vás dalších 50 odstínů krve!
Kuffenbach a jeho přátelé pokračují v pekelné jízdě. Válka, kterou pětice rozhněvaných mužů vyhlásila celému Peklu, rozrůstá do monstrózních rozměrů. Vůdce Baalzebul mobilizuje podsvětí a povolává do boje další hordy démonů. 

P.S. Až budete v pekle, dávejte si bacha na hořící vzducholodě!

 ……………………………………………………………..

Není to tak dlouho co se úderné duo českého audioknižního průmyslu Walker & Volf rozhodlo zasadit posluchačům těžkou ránu na solar. Jejich první díl legendárního Asfaltu od Štěpána Kopřivy se ukázal jako trefa do černého. Jedinou nevýhodou zůstával fakt, že příběh prostě nebyl dokončený. To se naštěstí rychle změnilo a posluchači se tak mohou znovu ponořit mezi pekelnou smetánku v čele s Ba’al Zebulem, knížetem Astarothem, nebo arcidémonem Chorozonem.

asfalt_15_final_01 copyUž samotný název této druhé části dává tušit, že procházka růžovým sadem posluchače opravdu nečeká. Efektivní brutalita je všudypřítomná a pokud by přeci jen někdo zůstal na pochybách, tak vězte, že v druhé části oproti prvnímu dílu ještě přituhuje. A tím se dostáváme i k samotnému ději. Posluchači jsou vrženi po hlavě do víru událostí, bez jakéhokoliv upozornění nebo krátké rekapitulace předchozího děje. Asfalt je zkrátka napsaný v kuse, takže ani audiopodoba nenese žádné odchylky. Z toho důvodu rozhodně doporučím poslechnout si před začátkem alespoň posledních pár kapitol z předchozího dílu. Přeci jen pak budete mít alespoň malou šanci pochopit, co se vlastně děje.

I když na druhou stranu, to není vůbec jisté. Nejednou se vám tak stane, že se při poslechu zaseknete a budete si říkat, že toto přece žádný normální člověk nemohl vymyslet. O psychickém zdraví a vyrovnanosti Štěpána Kopřivy polemizovat nebudu. Jisté je jen jedno, Asfalt mohl napsat buď naprostý génius, nebo šílenec, který uprchl z léčebny s nejvyšší ostrahou. Ostatně obrázek si zajisté uděláte sami a pokud ne, tak jedním příkladem za všechny může být vzhled samotného Ba´al Zebula, upřímně s přerostlou masařkou, na kterou je i plácačka na mouchy krátká, by se chtěl asi setkat málokdo.

CD-ArtNa Kuffenbacha a jeho komando tak čeká velkolepé finále a že to nebude cesta jednoduchá bylo jasné již z první části. Přeci jen dostat se dostat se k Luciferovu výtahu něco stojí, takže ztráty typu oko, ruka, noha, střeva se tady vážně nepočítají. Mimochodem víte, že lidská duše je jedním z nejodolnějších “materiálů” v pekle?


Stejně jako v případě předchozího dílu, i zde se slova logicky ujal Ludvík Král, který exceluje na všech frontách. Jeho démonický a procítěný hlas nedá posluchačům spát. V kombinaci s originálním hudebním doprovodem a skvělou režií, kterou tradičně obstaral mistrRadek Volf, zde mají posluchači opět jednu knihu, která dokáže přilákat i ty, kteří se tomuto žánru vyhýbají.

Když sečteme obě části Asfaltu dohromady dostaneme úctyhodných 30 hodin naprosto brutálního masakru, který se vám dostane pod kůži, odkud ho už jen tak nedostanete. Asfalt je tak i skvělou odpovědí na to, zda má cenu převádět českou fantastiku do audiopodoby. Rozhodně má. Na závěr jenom taková malá rada: Až budete v Pekle dejte si pozor na hořící vzducholodě….

Audiokniha vychází ve vydavatelství Walker & Volf
V elektronické podobě můžete objednávat například zde

 ……………………………………………………………..

polaroid-photo-avatar-psdŠtěpán Kopřiva – Narozen v roce 1971 v Praze, živí se jako spisovatel a scenárista na volné noze.
Jak už to tak u renesančních lidí (v tomto případě striktně nebarokní tělesné konstituce) bývá, rozptylují svou pozornost na tolik oborů, že v podstatě roztrpčují fanoušky každého z nich, protože se „tomu jejich“ věnují příliš málo. Kopřiva zatím naštval coby scenárista: milovníky filmů (Byl jsem mladistvým intelektuálem, 1999; Choking Hazard, 2004), hltače původních českých televizních seriálů (Místo nahoře, 2004; Místo v životě, 2006) a komiksové fajnšmekry (Nitro těžkne glycerínem, 2006). Poslední dobou ale nejvíce přehlížel čtenáře fantastiky které (často ve spolupráci s Jiřím Pavlovským či celou grupou Rigor Mortis) nejdříve navnadil drsňácko-černohumornými povídkami (Dobro vítězí, 1995; Hit-team, 1996; Zima v Petrohradě, 1996, aj.), pak se je snažil opít Markem Stonem (Adarhargský jed, 2003), až si je konečně udobřil romány Zabíjení (2004), Asfalt (2009) a Holomráz (2010).
wordpress hodno
Share.

About Author

Milovník všech dobrých příběhů, s možná moc bujnou fantazií, který nepohrdne žádnou dobrou knihou. Mimo jiné také nadšenec do IT technologií, sociálních médií a věcí s tím spojených.

Leave A Reply