Spider-Man / Deadpool #4 – Žádná sranda

0

 

ANOTACE:
Spidey a Deadpool jsou taškáři na slovo vzatí! Ale teprve s příchodem Taškáře začne ta pravá…
TAŠKAŘICE!

TAŠKÁŘ JE OŽIVLÝ PAJDULÁK Z KRESLENÉ GROTESKY. Má příšerné načasování a objeví se vždycky, když to užvaněný žoldák a jeho pavoučí parťák nejméně potřebují – totiž ve chvíli, kdy se rozhodli skončit s humorem! Ale co je vlastně přimělo pověsit fóry na hřebík? A dokáže vůbec Spider-Man udržet bobříka nehláškování, když se musí zaobírat Taškářovými nesmysly? A aby toho nebylo málo, následně si Spider-Man užije své ještě se zlovolným Arkádou, který jej pozve jako prvního návštěvníka do svého nového, nebývale vražedného Mordolandu v Madripooru!

K DOSTÁNÍ V TĚCHTO FORMÁTECH:
kniha


Spider-Man a Deadpool, zaručeně nejukecanější dvojice v celém Marvel univerzu, se vrací zpět na scénu, aby nás společně obdařili další porcí třeskuté zábavy. Tedy, takhle tomu až doposud bylo. Tentokrát však dochází ke změně. Naši hrdinové se totiž rozhodli zcela skončit s humorem! Jenže na scénu přichází Taškář a jejich plány jdou mírně řečeno do kopru, protože právě v tu chvíli začíná ta pravá… TAŠKAŘICE!

Ačkoliv s touto třeskutou týmovkou začínal původně zkušený scénárista Joe Kelly, jenž má mimochodem na svědomí i lehce rozporuplnou předchozí knihu, v níž na “Spideypoola” čekala zákeřná Pavučinka, nyní přichází opět čas na změnu. Aktuálně čtvrtá kniha této rozjeté série čtenářům nabídne dva vcelku uzavřené příběhy s tím, že jeden má na svědomí Joshua Corin a druhý pak obstaral Elliott Kalan. Změna ve scénáristickém křesle  však není na první pohled příliš patrná a tak se Spider-Man s Deadpoolem vezou stále na stejné vlně, jako tomu bylo v předchozích dílech.

Jak již bylo řečeno, Spider-Man / Deadpool #04: Žádná sranda nám nabízí celkem dva dvousešitové příběhy. V první části knihy se naši hrdinové, tedy hlavně Spider-Man, rozhodnou zcela skončit s humorem. Jenže copak se dá udržet bobřík nehláškování i ve chvíli, kdy musíte neustále řešit nesmysly oživlého pajduláka z kreslené grotesky? Taškář si zkrátka nemohl vybrat lepší načasování…

Pozadu však nezůstává ani druhý příběh v něm si naše dvojice užije své se zlovolným Arkádou, který je pozve do svého nového, nebývale vražedného Mordolandu v Madripooru! A tak zatímco z logiky věci zde bude Deadpool jako v sedmém nebi, Pavoukovi začne být místy pořádně horko.

Na tomto místě se musím ještě vrátit k předchozí knize. Ta byla skutečným zklamáním a po jejím dočtení ve velké části čtenářů bezpochyby převládala zmatenost. A to nejen ze samotného příběhu a toho co se v něm dělo, ale především z celkové kvality, která po vcelku povedených Bokovkách zažila pěkný sešup dolů. Naštěstí je Pavučinka již minulostí a čtvrtá kniha série – Žádná sranda ukazuje, že by se snad vše mohlo vrátit do správných kolejí.

Vcelku neměnnou kvalitu si naopak udržuje samotná kresba. I zde sice došlo ke střídání a aktuální knihu tak obstarala dvojice Todd Nauck a Will Robson, přílišných výstřelků se však od těchto kreslířů rozhodně nedočkáme. Pokud tedy již máte za sebou některý z předchozích dílů této série, potažmo samostatné série Deadpoola, či Spider-Mana, patrně vás ani nejnovější “Spideypoolovský” kousek nikterak nepřekvapí. Zkrátka mainstream se vším všudy.

Vcelku pochopitelně zde nemůžeme očekávat přílišné scénáristické orgie, ostatně na to si Spidey ani Deadpool nehraje, naštěstí však oba zde obsažené příběhy v rámci možností dobře fungují a především jsou i vcelku zábavné, což je asi to, co všichni do této týmovky čekáme. Žádná sranda tak nabízí vcelku nenáročnou zábavu, u které však rozhodně nebudeme litovat chvil, které s touto knihou strávíme. A právě to se Joe Kellymu v minulé knize úplně nepovedlo. Minimálně v tomto ohledu tak čtvrtá kniha Spidermanovsko-deadpoolovské série rozhodně nabízí posun k lepšímu.


Share.

About Author

Milovník všech dobrých příběhů, s možná moc bujnou fantazií, který nepohrdne žádnou dobrou knihou. Mimo jiné také nadšenec do IT technologií, sociálních médií a věcí s tím spojených.

Leave A Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..