Spider-Man / Deadpool #02: Bokovky

0

 

ANOTACE:

Když Deadpool vyrazí do Hollywoodu, nezapomene s sebou přibalit kámoše, který ze všeho hned leze po zdi – konec-konců, Spidey má se zaprodáváním vlastního jména bohaté zkušenosti! Jak už se u DéPéčka stalo zvykem, mrští nás „ztracené“ číslo AMAZING SPIDER-MANa do minulosti, tentokrát k jednomu z prvních setkání našeho uhláškovaného párečku! Pak se Spidey a Deadpool setkají s Pennem a Tellerem, no fakticky, v příběhu, který napsal sám Penn! Když se nato naši hrdinové ocitnou na svátky sami, budou zrovna oni jediní, kdo dokáže zachránit Vánoce! A až nakonec marvelovským vesmírem otřese v základech své síly (a zodpovědnosti) k boji proti obludám v rámci crossoveru Monstra utržená ze řetězu (Monsters Unleashed) – zatímco Deadpool je nápomocen přesně tak, jak obvykle bývá… V téhle týmovce se může stát cokoliv – a také že se stane!

K DOSTÁNÍ V TĚCHTO FORMÁTECH:
kniha


Spider-Man a Deadpool, zaručeně nejukecanější dvojice v celém Marvel univerzu. Když to ti dva dají navíc dohromady, vznikne vskutku třeskutá týmovka, která slibuje pořádnou porci neřízené zábavy. Ostatně o tom jsme se mohli již přesvědčit v komiksu Parťácká romance, na kterou nyní v Crwi navazují druhým bookem, jenž vychází s podtitulem Bokovky.

Vraťme se ovšem nejdříve k první knize. Ta končila vcelku slušným cliffhangerem, když Deadpool zabil Petera Parkera. Nemalá část čtenářů tak vcelku netrpělivě očekávala pokračování, ve kterém Joe Kelly bude tento příběh dále rozvíjet. Jenže ouha, místo plnohodnotného pokračování přichází Bokovky, jejichž název ledacos prozrazuje.

Zapomeňte tak na hlavní dějovou linii, tentokrát přichází na řadu příslovečná “vata”, i když i ta rozhodně stojí za pozornost. Joe Kelly si vzal tentokrát dovolenou a svěřil tuto ztřeštěnou dvojici svým kolegům na hraní. Výsledkem jsou právě Bokovky, které obsahují sešity série Spider-Man / Deadpool (All-New, All-Different Marvel) #6-7, #11-12 a #1.MUV, na kterých se podílelo hned šest scénáristů.

A už první příběh naznačuje, že i tentokrát na nás čeká pořádná jízda. Deadpool má dostat konečně svůj vlastní film! Jenže všichni známe Hollywood. A tak aby vše dopadlo podle Deadpoolových představ, musí na vše osobně dohlídnout a pro jistotu sebou vezme i Spider-Mana, který má přece jen v tomto ohledu více zkušeností. Tento příběh je esencí čisté zábavy, hláškování a popkulturních odkazů. Tedy přesně to po čem fanoušci touží a co od této série očekávají.

Bohužel podobné tempo a zajímavost se autorům nedaří držet po celou dobu. Na naše hrdiny sice opět čeká celá plejáda, problémů, se kterými se musí popasovat. Politiky počínaje a původním duchem Vánoc a monstry konče, bohužel celková kvalita hodně kolísá. A tak zatímco jeden, dva příběhy nad ostatními vyčnívají, zbytek můžeme s klidným srdcem označit průměr.

Na druhou stranu od této série, stejně jako od Deadpoola, pravděpodobně nikdo neočekává žádný hlubší příběh, či poselství. V Bokovkách jde navíc hlavní dějová linie zcela stranou a tak jde v tomto případě především o zábavu. A tu plní i druhý book této série vcelku dobře, i když úvodní kniha na tom byla přeci jen o něco lépe.

Příběh s politiky, či slavnými kouzelníky tak vcelku rychle a bezbolestně zapomenete. Naopak příběh z filmových studií, či Spidey-poolův souboj s původním duchem Vánoc Saturnem, rozhodně za zmínku stojí. Právě tyto dva příběhy jsou krásnou ukázkou toho, proč je Deadpool a Spider-Man tolik populární. V jejich příbězích tak nechybí takřka nic, akce, hlášky, ani osobitý humor. Když k tomu připočteme tradiční líbivou “mainstreamovou” kresbu, jsou Bokovky nenáročnou akční zábavou, která fanoušky těchto dvou hrdinů rozhodně nezklame.


Share.

About Author

Milovník všech dobrých příběhů, s možná moc bujnou fantazií, který nepohrdne žádnou dobrou knihou. Mimo jiné také nadšenec do IT technologií, sociálních médií a věcí s tím spojených.

Leave A Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..