Skottie Young – Rocket a Groot: Profíci v akci

0

 

ANOTACE:
ROCKET DOSTÁVÁ VZTEKLINU! PODAŘÍ SE GROOTOVI PŘIVÉST SVÉHO KÁMOŠE ZPÁTKY, NEŽ HO POHLTÍ TEMNÁ STRANA?

VÍTEJTE V TÉ NEJKÁMOŠOVATĚJŠÍ KNIZE PLNÉ CHLUPATÝCH A PĚKNĚ SUKOVITÝCH DOBRODRUŽSTVÍ! Když Rocketa postihne děsivá proměna, vyrazí Groot na nebezpečnou cestu, aby svému příteli připomněl, co je doopravdy zač… ale tahle cesta skončí s mluvícím stromem uvězněným v děsivém žaláři nebezpečného diktátora, lorda RakZoona! Ano, RakZoon je možná malý vzrůstem, ale vrhá dlouhý stín na celou svou říši… a i na jedno z největších vesmírných přátelství! Bude tohle konec Rocketa a Groota? Nebo snad jejich konečná přijde ve chvíli, kdy je zajmou vesmírní vikingové? A do všech těchhle napínáků jsme ještě vmáčkli příběhy plné sportovního napětí! Když se naši hrdinové zapojí do galaktického ragbyového klání… nebo když se rozhodnou změřit síly se svým největšími protivníky – sami se sebou!

K DOSTÁNÍ V TĚCHTO FORMÁTECH:
kniha


S úspěchem filmových Strážců galaxie se vyskytla i značná poptávka po jejich komiksových dobrodružstvích. Na to vcelku záhy zareagovalo i nakladatelství Crew, které nám kromě klasické týmovky přineslo i spin off točící se okolo Rocketa. A pokud stále ještě nemáte tohohle ztřeštěného mývala dost, nyní přichází na řadu další kousek, ve kterém se tentokrát neobejde bez svého věrného parťáka Groota. Jenom společně vám totiž mohou ukázat co dělají Profíci v akci…

Mýval Rocket se společně s Grootem stal vcelku záhy po uvedení prvních Strážců galaxie do kin jednou z nejoblíbenějších postav tohoto týmu. Není proto divu, že se dočkal i své komiksové série, kterou dostal na starost Skottie Young, jenž dodal Rocketovi hodně svérázný vizuál, který podpořil pořádnou dávkou akce a ztřeštěnosti, která byla hlavním poznávacím znakem této série. A v podobném stylu pokračuje i aktuální novinka Rocket a Groot.

Ostatně není se co divit, na starost ji má opět Skottie Young, který zde pokračuje ve vyšlapaných kolejích z původního Rocketa. Mimochodem obě série vcelku snadno zaměníte a tak by se Rocket a Groot mohl vcelku snadno zařadit do původní série coby třetí album. Tomu se tak ale nestalo a my tak dostáváme do rukou “zbrusu novou” sérii, která však pro fanoušky nebude prakticky ničím novým. Svým způsobem aktuální novinka opět úžasně ujetá a skrz na skrz prošpikovaná akcí. Pokud tedy toužíte po lehké oddechovce, která vás výborně pobaví, je Rocket a Groot ideálním adeptem právě pro vás.

Na druhou stranu, je právě tato lehká zaměnitelnost patrně největším kamenem úrazu celého tohoto komiksu. Young se sice stále snaží přicházet s novými nápady, což ostatně můžeme vidět hned v prvním příběhu, který se nese v porovnání s předchozími knihami ve značně temnějším tónu, zároveň se však začínají určité věci opakovat. Vtipné scény najednou tak nějak přestávají být vtipné a ikonické Já jsem Groot vám pomalu ale jistě začne lézt na nervy.

Zároveň, ale můžeme ocenit, že tahle série si rozhodně na nic nehraje. Skottie Young se tak nesnaží z této dvojky udělat něco co není. V případě všech jejich příběhů tak jde především o akci a zábavu. Na nějaké hlubší příběhy, které by přinášely určité poselství tak prakticky zapomeňte. I když zde se musím opět vrátit k úvodnímu příběhu z této knihy, který se točí okolo nebezpečného diktátora, lorda RakZoona. Právě ten se totiž nese na Rocketovi a Grootovi poměry relativně ve vážnějších a temnějších tónech. A nutno říct, že výsledek nevypadá vůbec špatně.

Další kousky této šesti sešitové knihy jsou však už menší výplňovkou, které příliš neohromí. Ostatně v rámci jednoho sešitu asi nelze očekávat zázraky i tak ale nemusí být čtenáři zklamáni. Kromě nebezpečného diktátora se tak můžete těšit například na vesmírné vikingy, nebo na epický ragbyový zápas mezi Rocketem a Tony Starkem. Rocket a Groot vás tedy sice zcela neuzemní, jako zábavná jednohubka do dnešních teplých dnů však poslouží vcelku dokonale.

Nemalou měrou tomu dopomáhá i lehce rozháraná “cartoonová” kresba, která dává jasně najevo, především pak v druhé části této knihy, že se tato potrhlá dvojice rozhodně nebere moc vážně. I když se nás mnohdy snaží přesvědčit o opaku. Young se sice tentokrát bohužel kreslícího prkna neujmul, avšak i zde se setkáme minimálně s jedním jménem, které známe z “původního” Rocketa. Tím je zde Filipe Andrade, který s Youngem spolupracoval na většině úvodního příběhu. Pozadu však nezůstávají ani další kreslíři, kteří oblékli tuto oblíbenou dvojici do jásavých barev. A ačkoliv jejich příspěvky rozhodně nejsou špatné Youngově hravosti a smyslu pro nadsázku z prvního Rocketa se jen tak něco nevyrovná.

Rocket s Grootem i tentokrát jedou na zběsilé vlně, která vás nenechá nikterak vydechnout. Sice se může místy zdát, že tato akční dvojka maličko ztrácí dech, jako nenáročná zábava však poslouží dokonale. Ostatně, to je patrně hlavní smysl celé této série a Skottie Young si toho je velmi dobře vědom.


Share.

About Author

Milovník všech dobrých příběhů, s možná moc bujnou fantazií, který nepohrdne žádnou dobrou knihou. Mimo jiné také nadšenec do IT technologií, sociálních médií a věcí s tím spojených.

Leave A Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..