Shae Fontana – Wonder Woman 5: Srdce Amazonky

0

 

ANOTACE:
WONDER WOMAN MÁ HRDINSTVÍ V KRVI
Je tou největší válečnicí, jakou kdy svět spatřil – strážkyně míru a spravedlnosti s mocí bohyně. Ale i Diana z Themysciry, superhrdinka lépe známá jako Wonder Woman, má nárok na chvilku oddechu. A po neuvěřitelných zkouškách, které právě přestála, si ji zaslouží.
Ale když se spolu s nejlepší přítelkyní Ettou Candyovou vypraví na svatbu Ettina bratra, rozpoutá se peklo. Útok šílené ženy na banketu roznítí totální válku o nejcennější zdroj Wonder Woman: její DNA, která z ní dělá Amazonku. Mohla by být zázračným lékem… nebo zbraní soudného dne.
Brzy jsou jí na stopě nejmocnější lovci odměn světa, aby její genetickou sklatbu získali za každou cenu. Dokáže Wonder Woman tento bezohledný útok odrazit? Nebo bude srdce Amazonky odhaleno celému světu?

K DOSTÁNÍ V TĚCHTO FORMÁTECH:
kniha


Heroická. Ikonická, Nezastavitelná. Vyzbrojená svým Lasem pravdy a prostoupená mocí samotných bohů je princezna Diana z Themysciry jedním z největším superhrdinů historie. A jako taková je v určitých kruzích skutečně horkým zbožím. Její DNA, která z ní dělá neporazitelnou Amazonku, by mohla by být zázračným lékem… nebo zbraní soudného dne. Jaká tajemství ještě před světem ukrývá Srdce Amazonky?

Zatímco úvodní čtyři knihy série ze “Znovuzrození” měl na svědomí velezkušený Greg Rucka, nyní přišel čas na změnu. Rucka svůj příběh o Wonder Woman již odvyprávěl a tak přišel čas se s ním po čtvrté knize rozloučit. Wonder Woman však žije dál a nakladatelství CREW nám tak servíruje další dobrodružství této oblíbené superhrdinky. Tentokrát v podání stále oblíbenější Shae Fontany a Mirky Andolfo, jenž si v případě této série střihly krátkou pětisešitovou epizodku (#26-30), kterou najdeme právě v této knize. Kromě ní se můžeme těšit i na Wonder Woman Annual #1 a Wonder Woman: Steve Trevor Special #1. S těmi však již pomáhal daleko širší tvůrčí tým. Zaměřme se však především na hlavní příběh, který bude pravděpodobně zajímat většinu čtenářů nejvíce.

Vzhledem k tomu, že úvodní story arc Grega Rucky skončil v předchozí knize, nyní přichází čas na určité zklidnění. Ostatně, Fontana zůstala u Wonder Woman jen v rámci této knihy a tak je jasné, že zde není příliš času rozvíjet nějaký větší příběh. Srdce Amazonky je tak v podstatě klasickou výplňovkou, která nikterak neposouvá hlavní děj a čtenáři nenabízí nic extra důležitého. Na druhou stranu se ale rozhodně nejedná o naprostou zbytečnost, autorka se svého úkolu zhostila opravdu se ctí a tak se zde nudit rozhodně nebudete.

Wonder Woman by si ráda po nedávných turbulentních událostech alespoň trochu odpočinula, jenže evidentně jí není přáno. A tak se i taková radostná událost, jakou je svatba bratra Dianiny nejlepší přítelkyně se může rázem změnit doslova v peklo. Wonder Woman zkrátka problémy přitahuje a právě v tu chvíli začíná doslova totální válka o to nejcennější co naše hrdinka má, svou DNA… 

Samotný příběh je vskutku příjemnou jednohubkou, která sice nenabízí nic extra navíc, ale rozhodně neurazí. Fontana rozhodně nešetří zajímavými nápady, samotný děj má hlavu a patu a takřka vše zde bez problému funguje. Na druhou stranu se ale autorka nesnaží jít moc do hloubky a i samotné postavy jsou i přes nespornou snahu lehce plošší. Zkrátka ideální oddechovka, ze které si sice na zadek nesednete, ale ani si po jejím dočtení nebudete rvát vlasy z hlavy. To mimochodem platí i pro bonusové příběhy.

Jedním z největších lákadel tak bude pravděpodobně kresba Mirky Andolfo, která Wonder Woman v této knize dodala nezaměnitelný styl. Celková stylizace se tak nese v hodně líbivém duchu, ostatně jak už je to u mainstreamových titulů dobrým zvykem. Na druhou stranu se tato kreslířka nebála vše maličko zpestřit lehce cartoonovým stylem, který dodává Wonder Woman jistou osobitost, díky které tento kousek vždy zaručeně poznáte.

Wonder Woman si sice tentokrát vybírá menší oddechový čas, své fanoušky však rozhodně nezklame ani na popáté. Samotný příběh má drive a i když nepřináší v podstatě nic převratného, rozhodně se u něj nudit nebudete. Shae Fontana a Mirka Andolfo se tak svého úkolu zhostili skutečně se ctí a po dočtení Srdce Amazonky tak nezbývá než vyhlížet další knihu, ve které by do scénáristického křesla měl usednout James Robinson.


Share.

About Author

Milovník všech dobrých příběhů, s možná moc bujnou fantazií, který nepohrdne žádnou dobrou knihou. Mimo jiné také nadšenec do IT technologií, sociálních médií a věcí s tím spojených.

Leave A Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..