Sebastien de Castell – Černé znamení

0

 

ANOTACE:
Kellen opustil lid Jan’Tepu a v šestnácti letech se stal psancem. Teď se musí víc než kdy jindy spoléhat na svůj důvtip, aby přežil v zemi Sedmi písků. Chybí mu domov, rodina a Nephenie, kterou nepřestal milovat. Pak se ale potká se Seneirou, dívkou se zavázanýma očima ukrývající velké tajemství. Společně s Ferius se rozhodnou pomoct, jenže v sázce je víc, než oba tuší. Moc černého stínu sílí a Kellen má podezření, že za vším stojí jeho vlastní lid.

K DOSTÁNÍ V TĚCHTO FORMÁTECH:
kniha


Když loni na podzim vyšel u nakladatelství Egmont Divotvůrce Sebastiena de Castella jednalo se o vskutku příjemné překvapení. Za líbivým obalem se nacházela vskutku originální fantasy pro mládež, která si nás vcelku slušně dokázala omotat kolem prstu. Nyní se naprostý looser, podivný balíček karet a mluvící kočkoveverka opět vrací na scénu, aby nás opět zavedli do jejich fantastického světa.

Otázkou samozřejmě zůstává, zda se autorovi podaří navázat na úspěch prvního dílu, který se těší více než slušnému zájmu čtenářů. Již mnohokrát jsme byli svědkem toho, kdy autor vyčerpal veškeré nápady již u první knihy a pokračování bylo jen nastavovanou kaší. To se naštěstí v tomto případě nestalo a již nyní vás mohu ujistit, že de Castell své fanoušky rozhodně nezklamal.

Pokud jste náhodou ještě nečetli Divotvůrce a tato kniha vás zaujala, rozhodně se pusťte nejdříve do prvního dílu. Černé znamení totiž přímo navazuje na předchozí knihu,  byla by tedy věčná škoda se ochudit o skvělý příběh, který začíná právě v Divotvůrci. Opět se tak máme možnost setkat se šestnáctiletým Kellenem, tajemnou Ferius Parfax a mluvícím kočkoveverákem, jenž nikdy nejde pro říznou “hlášku” moc daleko.

Po událostech z předchozí knihy se Kellen stal psancem. Čeká ho nelehký život na útěku plný strádání, naštěstí v tom není sám. Přes veškeré útrapy, které musel ve své domovině vytrpět, mu domov stále chybí a stejně tak i rodina a Nephenie, kterou stále miluje. V zemi Sedmi písků však potkává Seneiru, dívku se zavázanýma očima ukrývající velké tajemství. Společně s Ferius se rozhodnou pomoct. Záhy se ale ukazuje, že za veškerými problémy by mohl stát Kellenův vlastní lid. Jak se s tímto zjištěním náš “hrdina” vypořádá?

Již v první knize jsme se mohli přesvědčit, že autor vytvořil vcelku originální a zajímavý svět, který si rozhodně zaslouží pozornost. V druhé knize jej autor ještě více prokresluje a přidává nové zajímavé detaily. Samozřejmě jsme stále omezeni žánrem a zaměřením, který autora lehce svazuje v rozletu. Opět tak sice dostáváme přísně lineární příběh, na druhou stranu plyne příjemně kupředu a nikde se výrazněji nezasekává.

Na své si přijdou i milovníci romantiky, i když ne v takové míře, na jakou jsme u YA autorů zvyklí. Sebastien de Castell se zkrátka vymyká ve všech ohledech a jeho nová kniha je toho příjemným důkazem. Opět nabízí čtivý a strhující příběh, který naštěstí nesklouzává k žánrovým klišé. Příjemné je pak zjištění, že Kellen není ani klasický hrdina, v pravém slova smyslu. Ano, prošel určitým vývojem, stále si však zachovává určitou neohrabanost, která mu připraví nejednu pernou chvilku.

Díky tomu je tato postava neuvěřitelně sympatická a musíte jí prostě fandit. Obstát ve světě mocných kouzelníků zkrátka není nic jednoduché, obzvláště ve chvíli, kdy jste poznamenaný a jdou po vás prakticky všichni, na které si  vzpomenete. Pomyslnou třešničkou na dortu, která výborně dotváří celkový obraz tohoto příběhu, je všudypřítomný humor. Ten celý příběh odlehčuje a dodává mu špetku nadsázky. I díky němu je tak tato série tak originální a jedinečná a rozhodně si zaslouží naší pozornost.

Sebastien de Castell rozhodně nezklamal ani napodruhé. Černé znamení je tak více než důstojným pokračováním skvěle rozjeté série. A nám nezbývá nic jiného, než si počkat na to, s čím se tento autor vytasí příště. Již teď ale Divotvůrce patří mezi nejatraktivnější série, která patří k tomu nejlepšímu, co v rámci tohoto žánru u nás v současné době vychází.


Share.

About Author

Milovník všech dobrých příběhů, s možná moc bujnou fantazií, který nepohrdne žádnou dobrou knihou. Mimo jiné také nadšenec do IT technologií, sociálních médií a věcí s tím spojených.

Leave A Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..