Sarah Pinborough – Ví o tobě

0

ANOTACE:
LOUISE opustil manžel kvůli jiné, a tak se jediným mužem v jejím životě stal její syn. Proto Louise pracuje na poloviční úvazek, aby je uživila a zároveň mohli být spolu. Všechno se však změní, když se objeví

DAVID, mladý, úspěšný a natolik okouzlující, že Louise nemůže uvěřit, že by o ni muž jako on nejenže mohl zavadit pohledem, ale že ho dokonce snad i přitahuje. To se ovšem dost zkomplikuje v okamžiku, kdy potká jeho ženu

ADELE, překrásnou, elegantní a roztomilou bytost, z níž se rychle stane Louisina nová přítelkyně. Oba aktéři dokonalého páru Louise naprosto uchvátí a každý z nich ji po svém vtahuje do spletité sítě jejich manželství, v němž má Louise zatím netušenou zásadní roli

A najednou, ve chvíli, kdy je oba trochu víc poznává, zahlédne trhliny. Je David opravdu tím mužem, za něhož ho měla? A je Adele opravdu tak křehká a zranitelná, jak působí? Jaká strašlivá tajemství oba skrývají a jak daleko zajdou, aby je uchránili?

K DOSTÁNÍ V TĚCHTO FORMÁTECH:
ebookykniha


Mohl to být klasický manželský trojúhelník, který v podstatě není ničím extra zvláštním. Britská autorka Sarah Pinborough však měla zcela jiný záměr. VÍ O TOBĚ díky  tomu není zcela běžným psychothriller. Marketingová prohlášení o tom, jak nemáme ničemu v této knize věřit pro jednou opravdu nelžou, protože po dočtení této šílené jízdy na vás patrně čeká jeden z největších WTF momentů, na které můžeme v knihách narazit. Jak se s ním vypořádáte, je již jen a jen na vás…

Tímto prohlášením bychom mohli v podstatě i skončit. Sarah Pinborough vytvořila vskutku jedinečný thriller, u kterého si budete připadat jak na houpačce, a který si nic nezadá se svými známějšími kolegy (Zmizelá, Dívka ve vlaku…). Přesto závěrečné hodnocení nebude vůbec jednoduché. I když nechci prozrazovat moc, tak věřte, že samotný závěr vám může zcela změnit pohled na celou knihu. Než se však k němu dostaneme, podívejme se co si pro nás autorka přichystala.

Samoživitelka Louise, kterou opustil manžel kvůli jiné. Nádherná Adele, na jedné straně naivní a roztomilá a na straně druhé nenávratně poznamenaná dávnou minulostí. David, mladý a úspěšný lékař, manžel Adele a milenec Louise . Tři hlavní postavy tohoto komorního příběhu. Tři aktéři manželského trojúhelníku a v neposlední řadě také tři zcela odlišné osobnosti, jejichž osudy jsou pevně spjaté.

Ví o tobě se, jak již anotace či obálka napovídá, točí právě kolem tohoto mileneckého trojúhelníku. Na první pohled čtení pro dámičky, chtělo by se říct. Ostatně i samotný úvod knihy tak vyznívá. Chvílemi tak budete mít pocit, že čtete nějaký nový přírůstek do červené knihovny, než propracovaný psychothriller, který by vás měl posadit na zadek. Naštěstí se to záhy změní, takže pánové (a možná i dámy) přetrpte těch úvodních cca 100 stran, bude to jen a jen lepší.

Z příběhu opravdu moc prozrazovat nebudu, protože bych vás zbytečně ochudil o celkový zážitek. Věřte, že každá maličkost v tomto příběhu má svůj smysl a svoje místo. V tomto ohledu se tak autorka projevila jako ostřílená harcovnice. Přestože je Ví o tobě její první knihou, která byla přeložena do češtiny, rozhodně se nejedná o žádného nováčka. O tom ostatně svědčí i propracovanost jejích postav, které jsou vykresleny do nejmenšího detailu.

Ty jsou ostatně i největším tahákem této knihy.  To umocňuje i fakt, že celá kniha není napsaná pouze z pohledu jednoho hrdiny. Postupně se tak můžeme vžít do všech tří postav, které prožívají tento příběh po svém. Právě jejich psychika a vůbec celková psychologie postav je zde vykreslena do nejmenšího detailu. Autorka si dala na svých hrdinech skutečně hodně záležet.

Ani samotný příběh naštěstí nijak nezaostává. Sarah Pinborough skvěle graduje děj až k šokujícímu závěru. Zároveň postupně odkrývá temné střípky z minulosti jejích postav. Až by se chtělo říct, že tato kniha je ve své podstatě dokonalá. Ano může být, když pomineme začátek, jak z červené knihovny, bylo by to i možné. Postavy jsou prokreslené do nejmenších detailů a i samotný příběh má co nabídnout. To vše je zabalené do velice čtivého kabátku, ve kterém zvrat střídá zvrat a vy tak skutečně nevíte čemu věřit.

A pak přijde samotný závěr. Upřímně… mluvit o něm, či ho hodnotit aniž bych prozradil něco bližšího asi moc dobře nejde. Avšak je to právě on díky, kterému budete tuto knihu vynášet do nebes, nebo na vás naopak čeká mírné roztrpčení. Upřímně musím říct, že se řadím k té druhé skupině. Samo o sobě by byla tato kniha vynikajícím thrillerem, bohužel závěr ji posouvá lehce za hranice uvěřitelna a já tak stále moc dobře nevím, co si o této knize myslet. Rozhodně si však zaslouží vaší šanci, minimálně proto, abyste zjistili, ke které skupině budete po dočtení patřit vy.


Share.

About Author

Milovník všech dobrých příběhů, s možná moc bujnou fantazií, který nepohrdne žádnou dobrou knihou. Mimo jiné také nadšenec do IT technologií, sociálních médií a věcí s tím spojených.

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.