S. King – Temná věž: Pistolník #2 – Sestřičky z Elurie

0

Pokračování komiksové Temné věže rozhodně nemělo na růžích ustláno. Naštěstí i přes veškeré obtíže nakladatelství CREW nehodilo flintu do žita a my si tak po více než roce a půl můžeme užít další fantastickou kapitolu ze světa Kingovi epické série. Sestřičky z Elurie navíc lákají na hororovou atmosféru, která potěší nejednoho příznivce tohoto žánru.

Knižní sága Temná věž už je zde s námi sice více než tři desetiletí, přesto se Kingův opus magnum stále těší neutuchajícímu zájmu fanoušků. Bylo tedy více než jasné, že se původní knižní série rozroste i do dalších odvětví. Krásnou ukázkou je i tato komiksová série, která s předchozí knihou načala svou druhou kapitolu. Po předehře tak konečně přišel čas věnovat se více i známému příběhu, který se scénáristé v čele s Peterem Davidem rozhodli přetavit do komiksové podoby. Ta naštěstí není jen pouhým převyprávěním knižní série, ale nemalou měrou obohacuje celý svět fantastické Kingovi ságy.

Na tomto místě se samozřejmě najde celá řada kritiků, kteří v této sérii najdou jen další snahu tvůrců dostat z fanoušků co nejvíce peněz. Ať už je však pravda jakákoliv jisté je, že tato komiksová sága nabízí trochu nový pohled na známé události a navíc přichází s opravdu fantastickou kresbou, která je už od první knihy jedním z hlavních taháků celé komiksové Temné věže. A nejinak tomu je i v aktuální novince, kterou se po řadě peripetií konečně podařilo přinést i českým čtenářům.

Jak už samotný název aktuálního booku napovídá, příběh této knihy vychází ze stejnojmenné povídky, kterou Stephen King napsal již v roce 1998. Ta vypráví Rolandův příběh o návštěvě jednoho zdánlivě mrtvého městečka. Vcelku záhy se však ukáže, že i toto bohem zapomenuté místo má své obyvatele… Roland je tak vcelku záhy přepaden zelenými monstry, aby se následně ocitl ve starostlivé péči podivných jeptišek, kterým jde o mnohem víc, než zdraví svých pacientů…

Ačkoliv Sestřičky z Elurie rozšiřují původní Temnou věž svým pojetím mají o něco blíže ke klasickým Kingovým hororům. Díky tomu se mohou fanoušci i v případě této komiksové knihy těšit na tíživou a zneklidňující atmosféru, které se táhne napříč celou knihou. Samotný příběh sice nepatří k vrcholům Kingovi tvorby, Peter David však i tentokrát odvedl opravdu dobrou práci.

To ostatně platí i pro dvojici kreslířů Richard Isanove a Luke Ross, kteří i v případě této novinky drží jednotný grafický styl s celou sérií. Ten je sice na první pohled opravdu specifický a někteří čtenáři si na něj budou muset možná chvíli zvykat. Jisté však je, že především v rozmáchlejších scenériích a pohledech na krajinu nabízí opravdu krásnou, oku lahodící podívanou.

Sestřičky z Elurie tak bezpochyby patří k tomu lepšímu, co nám zatím celá tato komiksová sága nabídla. Nemalou měrou tomu vděčí předem svému hororovému zaměření, díky kterému se více odlišuje od svých předchůdců. Přesto i u aktuální novinky najdeme pár menších chybek, které mohou výsledný dojem poněkud kazit. Komiksová Temná věž zkrátka rozhodně není bez chyby a řada čtenářů s ní může ten, či onen problém. Na straně druhé však pro fanoušky této fantastické série přináší vcelku vítané rozšíření a prohloubení už tak jedinečného univerza.TEMNÁ VĚŽ – PISTOLNÍK #2: SESTŘIČKY Z ELURIE
NÁMĚT: STEPHEN KING
SCÉNÁŘ: PETER DAVID
KRESBA: LUKE ROSS & RICHARD ISANOVE
PŘELOŽIL: LINDA BARTOŠKOVÁ
VYDAL: CREW
ROK: 2020
STRAN: 128
ORIG. NÁZEV: The Dark Tower: The Gunslinger #02: The Little Sisters of Eluria
ISBN: 978-80-7449-703-2

 

Share.

About Author

Milovník všech dobrých příběhů, s možná moc bujnou fantazií, který nepohrdne žádnou dobrou knihou. Mimo jiné také nadšenec do IT technologií, sociálních médií a věcí s tím spojených.

Leave A Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..