S. King – Temná věž: Bitva na kopci Jericho (komiks)

0

 

ANOTACE:
SVĚT SE HNUL

Uplynulo devět let od doby, kdy pistolníci chránili zemi. Uplynulo devět let od pádu Gileadu, prastarého města, které pistolníkům vyrvala děsivá armáda Dobrého muže a je samotné zahnala do divočiny. Jelikož je Společenství rozbito, pro Rolanda a zbytek jeho ka-tet je to doba skrývání a uhýbání před výpady mutantů a Farsonových žoldáků. Teď však zjistili, že jeden z Paprsků podpírajících Temnou věž praskl, takže situace už nemůže být horší: na pokraji zkázy se ocitla nejprve Rolandova domovina a nyní i samotný Středosvět.

Třicet sešitů Temné věže končí závěrečným střetem mezi temnotou a světlem na kopci Jericho!

K DOSTÁNÍ V TĚCHTO FORMÁTECH:
kniha


Legendární Temná věž Stephena Kinga je pro celou řadu čtenářů naprosto vrcholným dílem, které patří k tomu nejlepšímu na co můžete v rámci žánru narazit. Je tedy vcelku jasné, že i Kingův opus magnum neunikl současným trendům a dočkal se řady dalších adaptací. Kromě rozporuplného filmu je zde i komiksová podoba této ságy, jejíž první část se nyní nachýlila ke svému konci…

Úvodní svazek Zrození pistolníka zamířil na pulty českých knihkupců v roce 2016, nyní o dva roky později přichází nakladatelství Crew s knihou číslo pět, jenž nese vcelku příznačný název – Bitva na kopci Jericho. Ta uzavírá celou jednu kapitolu v této sáze, která rozvíjela původní příběh o zcela nové události a přidávala zcela nový pohled na jinak známý příběh.

Uplynulo již devět let od událostí poslední knihy, v níž děsivá armáda Dobrého muže ovládla prastaré město Gilead. Dlouhých devět let, kdy Roland a zbytek jeho ka-tet musel uprchnout a začít se ukrývat před Farsonovými žoldáky. Nyní se však chýlí vše ke konci, Středosvět je na pokraji zkázy a Rolanda společně s posledními zbytky jeho věrných čeká závěrečný střet mezi temnotou a světlem…

Pokud již máte některý z dílů komiksové Temné věže za sebou, patrně ani čtvrtý díl pro vás nebude výraznějším překvapením. Vše zůstává více méně v zajetých kolejích a tak stále platí fakt , že se jedná spíše o vítaný doplněk k samotné knižní sérii, než její plnohodnotnou náhradu. Jedině tak si totiž užijete komiksovou Temnou věž naplno, přesto se sluší upozornit, že se nevyplatí mít přehnaná očekávání. To mimochodem pro aktuální knihu platí dvojnásob.

Peter David tentokrát přenechal scénář na svých kolezích Robin Furthové a Artu Lyonovi jenž u pátého dílu plně převzali otěže a dovádí úvodní část série do zrádného konce. Pokud si však myslíte, že na nás čeká skutečně epické finále budete možná maličko překvapeni. Toto tvrzení s menším ohlédnutím platí přeci jen spíše pro předchozí díl, jenž exceloval především fantastickou atmosférou. Tu má sice i pátý díl, přesto se nese ve výrazněji komornější a temnější atmosféře. Závěrečné stránky této knihy jsou pak pomyslným posledním hřebíčkem do rakve, který jasně ukazuje, že závěr je ještě hodně daleko a pouze se zde uzavírá jedna etapa této epické ságy.

Hodnocení této knihy tak zůstává lehce rozporuplné stejně jako u předchozích dílů série. Co komiksová Temná věž ztrácí po stránce scénáře, plně dohání fantastická kresba, která stále zůstává jedním z největších taháků této série. Je sice hodně specifická a na první pohled působí maličko zvláštně, ve chvíli kdy se vám však dostane naplno pod kůži, budete moci naplno obdivovat rozmáchlé kresby, kterými tato série vyniká.  Temná věž tak svým kreslířům vděčí skutečně za hodně. Jae Leem Richard Isanove a Cary Nord odvádějí opět naprosto výbornou práci. Pozadu samozřejmě nezůstává ani coloring, jenž je neméně důležitý. Grafická stránka knihy tak opět nemalou měrou dopomáhá budovat celkovou zneklidňující a ponurou atmosféru, kterou se svět Temné věže vyznačuje.

Komiksová Temná věž sice zatím stále není úplně bez chyb. Na druhou stranu pro fanoušky Kingova díla se jedná o vítané rozšíření, už tak jedinečného univerza. Bitva na kopci Jericho navíc uzavírá jednu důležitou kapitolu tohoto příběhu a dává tušit, že i v nové kapitole slavné ságy se máme rozhodně na co těšit. Tu navíc Crew chystá již na letošní rok, takže čekání nebude nikterak dlouhé.


Share.

About Author

Milovník všech dobrých příběhů, s možná moc bujnou fantazií, který nepohrdne žádnou dobrou knihou. Mimo jiné také nadšenec do IT technologií, sociálních médií a věcí s tím spojených.

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.