Russell Blake – Jet: Procitnutí

0

ANOTACE:
Jet bývala nejvýkonnější agentkou Mossadu, ale okolnosti ji přinutily tuto životní cestu přehodnotit. Aby se zbavila okovů tajné služby, předstírala vlastní smrt a myslela, že tím svou minulost definitivně pohřbila.

Jenže minulost se tak snadno nevzdává…

Jetin nový život naruší brutální útok a ex-agentka se musí znovu ponořit do kalných vod plných krutosti a klamu, aby zachránila sebe i ty, které miluje.

K DOSTÁNÍ V TĚCHTO FORMÁTECH:
ebookykniha


Už je to dobrých pár měsíců, co se na českém trhu objevilo nakladatelství Mystery Press. Po dvou knihách určených spíše pro ženy vychází tentokrát kniha, která by mohla uspokojit i muže. Ostatně už samotná anotace a obálka slibuje opravdovou adrenalinovou jízdu. Pohodlně se tedy usaďte a ponořte se do příběhu bývalé agentky izraelského Mossadu Jet.

blake-jet-procitnuti-obalka-frontAčkoliv patří Russell Blake ve své domovině mezi opravdu produktivní a oblíbené autory, k nám se žádná z jeho knih až doposud nedostala. Tento fakt má napravit právě vydaná Jet: Procitnutí, jež je zároveň úvodním dílem stejnojmenné série, která v originále čítá již devět knih a může se pyšnit i “titulem” New York Times bestseller. Dokáže ale zaujmout i české čtenáře?

Již na samotném začátku je potřeba zmínit jeden holý fakt. Rozhodně nečekejte žádný pomalý rozjezd. Autor nás prakticky okamžitě hází do víru událostí, které přeruší až závěrečná stránka knihy. U téhle knihy si zkrátka a dobře nevydechnete a jedinou možností jak alespoň něco vstřebat, jsou krátké pasáže, kdy si některý z hrdinů ošetřuje zranění. No snad vám ty dvě tři stránky budou stačit…

Autor své fanoušky zkrátka nešetří, ostatně to samé můžeme říct i o jeho hrdinech. Konkrétně tedy o Jet. Ta bývala nejlepší agentkou Mossadu, ovšem časy se mění, a tak se rozhodla změnit i svůj život. Z této branže se ovšem jen tak neodchází, a tak nezbývá, než předstírat vlastní smrt a nechat tak definitivně svou minulost za sebou.

91uNsqtkkGL._UX250_Jak to tak bývá, nic není úplně jednoduché, a tak je i Jetina idylka vcelku záhy narušena. Někdo opravdu hodně stojí o její život. A přestože doufala v opak, tak se zdá, že i přes veškerá bezpečnostní opatření si ji minulost našla. Jet tak nezbývá nic jiného, než najít odpovědi, které by jí mohly zachránit život. Otázkou je, zda svého cíle dosáhne dříve než neznámý útočník…

Hlavní hrdince této série toho moc vytknout nemůžeme. Nic si nezadá se svými známějšími kolegy Jasonem Bournem, ani s Agentem 007. Přestože je především chladnokrevný zabiják, zachovala si něco ze své lidskosti, ostatně právě proto se rozhodla z této branže odejít. Právě její city jí tak nejednou dostanou do nečekaných problémů. Jedinou výtku bychom tak mohli spatřovat ve faktu, že ze všech zdánlivě neřešitelných situací dokáže víceméně vybruslit se zdravou kůží. Na druhou stranu to je u tohoto typu literatury vcelku běžný jev, a tak ani Russell Blake v tomto nijak nevybočuje.

Pokud ovšem očekáváte plnohodnotný špionážní thriller plný intrik a zákulisních machinací, budete v tomto ohledu možná malinko zklamáni. Blake svým fanouškům nabízí vcelku přímočarý příběh o pomstě a snaze o přežití. Sem tam sice můžeme spatřit snahu o rozvedení děje do dalších rovin, autor však zůstal alespoň prozatím u náznaků. Je však možné, že právě toto bylo Blakeovým záměrem, kterým si zde připravuje půdu pro další pokračování.

Hlavní devizou knihou je tak bezpochyby její neuvěřitelná akčnost, která vás rozhodně nenechá ani na chvíli vydechnout. S hlavními hrdiny navíc procestuje takřka půlku světa od ostrovů v Karibiku, přes Jižní Ameriku, Izrael, nebo luxusní letovisko v Monaku. Kulisy příběhu jsou tak opravdu různorodé a dodávají celému příběhu na atraktivitě. Celkový dojem dotváří i prostředí tajných služeb a oligarchů, kteří razí heslo, že za peníze lze koupit vše. A kdyby náhodou peníze nestačily, ještě tu máme hrubou sílu.

Sečteno podtrženo… Jet je zábavná akční jízda, která vás vtáhne a nepustí. Hlubokomyslnou literaturu, či odkazy na světový mír a podobné “sluníčkové” prohlášení v ní rozhodně nehledejte. Ostatně na to si autor ani v nejmenším nehraje. Svým fanouškům podává dílko, které má pouze jeden účel – pobavit. A to se Russellu Blakeovi podařilo na výbornou. Po dočtení tak nezbývá, než netrpělivě očekávat další díl, který pro nás Mystery Press chystá již na začátek příštího roku.


 

Share.

About Author

Milovník všech dobrých příběhů, s možná moc bujnou fantazií, který nepohrdne žádnou dobrou knihou. Mimo jiné také nadšenec do IT technologií, sociálních médií a věcí s tím spojených.

Leave A Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..