Robert Jackson Bennett – Město schodů

0

ANOTACE:
Město Bulikov se před mnoha lety těšilo přízni Božstev a podmanilo si celý svět. Ale poté, co byli jeho ochránci za podivných okolností zavražděni, se z dobyvatele stal dobývaný; pyšná historie Bulikova byla vymazána a zcenzurována, pokrok se zastavil a z někdejší prosperující metropole se stala jen další koloniální výspa nové světové geopolitické mocnosti.
Do tohoto zatuchlého, zpátečnického města přichází Shara Thivaniová. Oficiálně je tato tichá a nenápadná žena jen další obyčejnou diplomatkou, která do Bulikova přijela hájit zájmy utlačovatelů. Neoficiálně je Shara jednou z nejlepších agentek ve své zemi a jejím úkolem je vyšetřit brutální vraždu zdánlivě neškodného historika. Jak se Shara noří do tajemství neustále se fyzicky i politicky měnícího města, začíná tušit, že bytosti, které kdysi Bulikov ochraňovaly, nemusejí být tak mrtvé, jak se zdá.

K DOSTÁNÍ V TĚCHTO FORMÁTECH:
ebookykniha


Převážně mainstreamové nakladatelství Host se v posledních dvou letech začíná čím dál tím více zaměřovat i na čtenáře fantastiky. A o tom, že na tomto poli nechce hrát druhé housle není rozhodně žádných pochyb. Krásným důkazem je toho Anthony Ryan a jeho Stín krkavce, který uchvátil opravdu dlouhou řadu čtenářů. K letošním Vánocům si navíc Host připravil další neméně zajímavou knihu. Město schodů.

big_mesto-bulikov-mesto-schodu-PTN-248277Tento zajímavě vyhlížející román má na svědomí americký spisovatel Robert Jackson Bennett. A přestože nebude jeho jméno u nás moc známé, věřte, že i přes svůj relativně nízký věk (31 let) se může pyšnit řadou ocenění a úspěchů. Právě Bennett je jediným spisovatelem, který získal dvakrát Cenu Shirley Jacksonové, určené výjimečným literárním dílům z oblasti psychologického hororu a temné fantasy.

Ve svém románu nás autor zavádí do fantaskního světa mrtvých bohů, živých špionů a tajemného, stále se měnícího města. Prostředí, který si pro své čtenáře Bennett připravil, má bohatou a hlavně krvavou historii plnou válek, dobývání, nadvlády a útlaku v režii dvou říší, Kontinentu a Saypuru. Přestože minulost sehrává v tomto románu důležitou roli, příběh se odehrává až v době, kdy jsou zmínky o Božstvech a věhlasu Bulikova pouze ozvěnou dávných časů.

CELOU RECENZI NALEZNETE NA STRÁNKÁCH 

FANTASYA.CZ


 

Share.

About Author

Milovník všech dobrých příběhů, s možná moc bujnou fantazií, který nepohrdne žádnou dobrou knihou. Mimo jiné také nadšenec do IT technologií, sociálních médií a věcí s tím spojených.

Leave A Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..