Robert Fabian – Palubní střelec

0

Autor stvořil hutný vojenský příběh ze svého komerčně nejúspěšnějšího projektu, ze světa mariňáků.

Na nevelké ploše Palubního střelce věrohodně popsal velkou akci vesmírných mariňáků, která se ovšem zvrhne v masakr těchto odvážných mužů. A kupodivu, jako jeden z nejplatnějších ve zbytku týmu zafunguje voják, od něhož by to drsňáci čekali nejméně, palubní střelec jejich transportéru.

A vy můžete s palubním střelcem plánovat anebo jen sledovat neuvěřitelný boj za přežití. A věřte nám, před usnutím se budete v posteli ještě rádi opevňovat před útoky samozvaných „osvobozeneckých“ žluťáckých šmejdů…

…………………………………………………………….

Asi jen málo příznivců české science-fiction nenarazilo na jméno Robert Fabian. Autor, který se postupem času již stihl zařadit mezi legendy tohoto žánru. Ostatně jeho kniha Mariňáci patří k tomu nejlepšímu, co můžeme v military sci-fi najít. A právě o Mariňácích bude v nejbližší době hodně slyšet (a to doslova), protože vydavatelství Walker & Volf se rozhodlo zpracovat tuto pecku do audio podoby. Jelikož se jedná ale o knihu značně rozsáhlou, rozhodli se, dát fanouškům malou ochutnávku v podobě novely Palubní střelec.

CD-ArtPalubního střelce budou znát především ti čtenáři, kterým se do ruky dostali Mariňáci v dotisku. Jelikož tato povídka patřila spolu s dalšími kousky mezi bonusy, kterými se vydání mohlo pyšnit. Pojďme se tedy ponořit do vzdálené a nepříliš šťastné budoucnosti lidstva, a příblížit si příběh jednoho z hrdinů tohoto rozsáhlého románu.

V Palubním střelci se ocitáme uprostřed nervy drásající akce vesmírných mariňáků, která se ovšem bohužel trochu zvrtne. Naplánovaný postup ustupuje do pozadí, protože již nejde o nic jiného, než o přežití. Masakr nabírá na obrátkách a situace ze začíná jevit jako naprosto bezvýchodná. A právě zde nastupuje na scénu palubní střelec Clark, od něhož nikdo nic neočekává, přesto právě on stojí za přežitím řady z nich.

Načtení této audioknihy se zhostil herec Zdeněk Velen. Palubní střelec je vlastně takovým malým testem narátora, jak si s daným příběhem a žánrem poradí. A samozřejmě, to v neposlední řade, jak jej přijmou nedočkaví fanoušci, kteří se již teď třesou na audio Mariňáky. Nutno podotknout, že ačkoliv Velen nemá s namlouváním knih moc zkušeností, svého úkolu se zhostil velmi dobře a za výsledek se rozhodně stydět nemusí.

Ano sem tam se najde nějaká ta nedokonalost, ale to mu posluchači jistě rádi odpustí. Jeho atmosférický hlas ve spojení s originálním hudebním podkresem dává dohromady zajímavý celek, který rozhodně dokáže zaujmout. A ač je tento kousek určen především těm, kteří jsou obeznámeni s hlavní dějovou linií Mariňáků, užít si ho mohou všichni nadšenci svižných akčních příběhů, jenž nezaberou moc času.

A právě kratičká délka 1 hodina a 48 minut je asi největším záporem tohoto dílka. Přeci jen, jakmile se jednou zaposloucháte, nebudete chtít jen tak přestat. Bohužel na další dobrodružství vesmírných mariňáků, si budeme muset ještě nějakou dobu počkat, a tak si můžeme zpříjemnit čekání alespoň Palubním střelcem.

Audiokniha vychází ve vydavatelství Walker & Volf
K DOSTÁNÍ JAKO:  AUDIOKNIHA

…………………………………………………………….

polaroid-photo-avatar-psdRobert Fabian – Kromě roku narození a přehledu vydaných knih není o autorovi nic známo. Podle vyjádření Michaela Bronce, editora nakladatelství Straky na vrbě, ve kterém vydává Robert Fabian své knihy, si autor přeje setrvat v anonymitě.

Ve snad jediném uveřejněném rozhovoru, který je součástí sbírky fantasy a sci-fi povídek „Třpyt mečů, záblesky laserů“ se mimo jiné zmiňuje, že působil dlouhá léta v ozbrojených složkách.

 

wordpress hodnoceni

Share.

About Author

Milovník všech dobrých příběhů, s možná moc bujnou fantazií, který nepohrdne žádnou dobrou knihou. Mimo jiné také nadšenec do IT technologií, sociálních médií a věcí s tím spojených.

Leave A Reply