Robert Bryndza – Dívka v ledu

0

ANOTACE:
Poté co je v parku v jižním Londýně pod vrstvou ledu nalezeno tělo mladé ženy, na místo přijíždí detektiv šéfinspektor Erika Fosterová. Oběť, krásná dívka z mocné a bohaté rodiny, měla podle všeho dokonalý život. Když Erika začne pátrat hlouběji, vynoří se souvislosti mezi její vraždou a smrtí tří prostitutek, které někdo uškrtil, svázal jim ruce a hodil do vodních ploch po Londýně. Jaká je spojitost mezi dcerou vlivného lobbisty, který si myslí, že může ovlivňovat i vyšetřování, a mrtvými imigrantkami? Jaké temné tajemství dívka v ledu skrývala? Čím více se Erika přibližuje k odhalení pravdy, tím více se vrah blíží k Erice. Poslední případ detektiva šéfinspektora Fosterové skončil katastrofou a smrtí pěti policistů včetně jejího manžela. Eričina kariéra visí na vlásku, musí bojovat s vlastními démony i s vrahem, který je hrůznější než kdokoliv, komu čelila v minulosti. Dopadne ho dříve, než udeří znovu?

K DOSTÁNÍ V TĚCHTO FORMÁTECH:
ebookykniha


Konec roku byl ke čtenářům již tradičně velmi štědrý. Není tak úplně jednoduché se v té záplavě titulů vyznat. Přesto pár knih nad ostatními přeci jen vystupovalo a právě jednou z nich byla i Dívka v ledu Roberta Bryndzy, kterou na český trh uvedlo nakladatelství Grada. Přídomek světový bestseller č.1 na přebalu knihy sice u někoho může vyvolat určité pochybnosti, avšak věřte, že v tomto případě není rozhodně bezpředmětný.

Jméno autora bude pro české čtenáře patrně velkou neznámou, avšak věřte, že Robert Bryndza rozhodně není na literárním poli žádným nováčkem. Tento britský autor žijící na Slovensku má za sebou již řadu romanticky laděných humorných knih pro ženy. Největšího úspěchu však dosáhl až s Dívkou v ledu, která je i první autorovou knihou, která se dočkala českého překladu. Ostatně právě Dívka v ledu se v Anglii a Spojených státech stala doslova senzací, které se prodalo více než milion výtisků a pro řadu čtenářů tak bude opravdovým překvapením roku 2016.

Robert Bryndza se stejně jako řada dalších autorů veze na současné popularitě krimi žánru. Rozhodně však nejde říct, že by jeho kniha byla jen další do počtu. Dívka v ledu si rozhodně zaslouží naší pozornost a neměla by uniknout žádnému fanouškovi tohoto žánru. Pokud však již teď máte přehnaná očekávání, poradím snad jen toto nadšení malinko zmírnit, jedině tak si užijete tuto knihu naplno bez jakýchkoliv předsudků, či přehnaných nároků.

Autor v této knize představuje postavu inspektorky Eriky Fosterové, která se stejně jako řada dalších podobných hrdinů tohoto žánru neustále potýká se svou minulostí, která ji pronásleduje takřka na každém rohu. Z letargie by ji však mohl dostat nový případ. Nebude se jednat o nic menšího než nález mrtvé dívky z vlivné aristokratické rodiny v zamrzlém jezírku. Je tedy jasné, že každý její krok bude pečlivě sledován a především rodina mrtvé dívky v ledu se bude za každou cenu snažit uchránit svou tvář. Erika tak jde prakticky proti všem, bude však její odhodlání stačit k dopadení vraha, který je vždy o několik kroků před ní?

CELOU RECENZI NAJDETE ZDE


Share.

About Author

Milovník všech dobrých příběhů, s možná moc bujnou fantazií, který nepohrdne žádnou dobrou knihou. Mimo jiné také nadšenec do IT technologií, sociálních médií a věcí s tím spojených.

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.