Rising Sun: Nová monstra

0

Pokud patříte mezi zapřísáhlé příznivce náročných deskových her, bezpochyby vás loni neminul epický Rising Sun Erica M. Langa. Ten se navíc nedávno dočkal hned dvou rozšíření, které výrazně zvětšují celkovou variabilitu původní hry. K Nespoutaným bohům a Invazi dynastií nyní míří i třetí a zároveň poslední rozšíření pro Rising Sun, který jak už samotný název napovídá přináší do hry Nová monstra…

Rising Sun je vskutku masivní strategická záležitost, kterou si užijí především náročnější hráči. Minimum náhody, celá řada strategických možností, včetně uzavírání spojenectví a mnoho a mnoho dalšího udělali z této hry favorita celé řady hráčů. Navíc, jak už to u podobných her bývá, často jsou dostupné i nějaké ty expanze, které nemalou měrou přispívají k ještě komplexnějšímu zážitku ze hry. O tom jsme se ostatně již mohli přesvědčit i u Rising Sunu.

Zatímco Invaze dynastií nám dala možnost hrát až v šesti hráčích, Nespoutaní bohové do hry přinesli do hry božstva, která mohou hráči uctívat a zároveň se těšit z jejich přízně. Jenže na všechno bohové prostě nestačí. Občas zkrátka není zbytí a vy byste k vyřešení svých problémů potřebovali něco trochu drsnějšího. A právě pro vás přichází do hry Nová monstra.

Rozšíření, které se k nám dostává stejně jako jeho dva předchůdci v trojjazyčné verzi, tentokrát slibuje 4 nová monstra pro ještě větší variabilitu vašich partií. Nová monstra mají nejblíže k expanzi Nespoutaní bohové, avšak s tím rozdílem, že v aktuálním rozšíření nalezneme pouze čtyři figurky monster. Nemusíte však zoufat, kvantitu tentokrát zcela vynahrazuje kvalita a velikost, kdy právě figurky monster budou jednou z hlavních dominant na celém herním plánu.

Jak již bylo řečeno, v balení najdete celkem čtyři do detailu propracovaná monstra, z nichž dvě náleží pro období jara a následující dva vždy po jednom pro léto a podzim. Zatímco “jarní” dáma na pavoukovi Džorógumo vám dá na začátku bitvy možnost převzít kontrolu na jedním samurajem, či knězem, díky stromu duší Džinmendžu budete moci během mandátu Verbování vyvolat v dané kolonii figurku, ovšem za ztrátu cti.

Oproti tomu letní Ohnivý drak má sílu tři a na začátku bitvy zabije každému hráči jednu místní figurku. Posledním do čtveřice je podzimní monstrum s názvem Démon pohromy a jak už jeho název napovídá není radno si s ním zahrávat. Po jeho vyvolání totiž hráči s vyšší ctí, než má hráč, který démona vlastní, nemohou do dané provincie přisunout žádné své figurky do provincie, kterou obývá tento démon.

Toto jsou ve zkratce veškeré možnosti, které nová monstra do hry přinášejí. Na první pohled to nemusí být zrovna moc, obzvláště vzhledem k ceně, avšak věřte, že i s tímto málem se vám značně zvýší celková variabilita hry. Velkým plusem jsou pak bezpochyby jednoduchá pravidla, díky kterým můžete monstra zapojit takřka okamžitě po rozbalení z krabice.

Když k těmto všem aspektům připočteme i celkové zpracování a velikost figurek, které budou pravděpodobně největším lákadlem. Je prodejní cena vcelku dobře ospravedlnitelná. Ostatně na trhu není moc her, které by se právě kvalitou figurek Rising Sunu vyrovnaly.  Svých peněz tak rozhodně ani tentokrát litovat rozhodně nebudete. Buď, jak buď pro fanoušky Rising Sun se jedná v podstatě o povinnost, díky které získává původní hra na ještě větší komplexnosti.

Share.

About Author

Milovník všech dobrých příběhů, s možná moc bujnou fantazií, který nepohrdne žádnou dobrou knihou. Mimo jiné také nadšenec do IT technologií, sociálních médií a věcí s tím spojených.

Leave A Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..