Ransom Riggs – Sirotčinec slečny Peregrinové: Knihovna duší

0
ANOTACE:
Nikdy to nebyl jenom příběh – stal se mým životem.Na nebezpečné výpravě za osvobozením svých druhů potkávají Jacob a Emma další laskavé i kruté podivné, poznávají zradu, nebezpečí závislosti, závist i chorobnou touhu po moci. Pokud se jim podaří své přátele zachránit, bude si muset Jacob nakonec vybrat, který z obou světů se stane jeho domovem. Může se po všem, co zažil, vrátit do světa obyčejných lidí a vést normální život?

K DOSTÁNÍ V TĚCHTO FORMÁTECH:

knihaebooky

 

 


V dnešní době si už člověk říká, že ho žádná kniha svým příběhem nemůže překvapit, vždyť už prakticky vše bylo vymyšleno. Ovšem najdou se i světlé výjimky, které zcela jistě překvapí. Jedním takovým milým překvapením byla i velice zajímavá trilogie Ransoma Riggse o podivných dětech, která se dočkala jak filmového, tak audioknižního zpracování. To má u nás na svědomí vydavatelství OneHotBook, které nám právě přináší zakončení této série v audiopodobě a jak jinak než v podání Viktora Dvořáka.

Sirotčinec slečny Peregrinové bezpochyby dokáže zaujmout hned na první pohled. V knižní podobě to je bezpochyby jedinečné grafické zpracování, se kterým si nakladatelství Jota skutečně vyhrálo. Pozadu však nezůstává ani samotný příběh, jenž je originální, má spád i potřebné napětí. A právě příběh a dobrá interpretace je hlavním tahákem, o který se může opřít audioknižní zpracování.

Série se nezadržitelně blíží ke svému nevyhnutelnému konci a my se opět setkáváme se známými hrdiny z předchozích dílů. Jak již samotný název napovídá, tentokrát se děj bude točit okolo podivné Knihovny duší. Samozřejmě nesmíme zapomenout ani na záchranu slečny Peregrinové a jejích společnic. Šestnáctiletý Jacob a jeho přítelkyně Emma Bloomová se tak musí postavit nejnebezpečnějšímu protivníkovi, se kterým se doposud setkali a alespoň se pokusit zvrátit osud všech podivných dětí na svou stranu…

Knihovna duší jasně ukazuje, že dobrodružství, které začalo v knize Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti spěje ke svému nezadržitelnému konci.  Autor nás tak ve třetím díle opravdu nenechává moc vydechnout. Třetí díl je zkrátka jízda od začátku až do konce. A když už zde zrovna nejsou akční scény, můžeme se kochat dechberoucími kulisami, do kterých třetí díl této povedené série zasadil. Knihovna duší je vskutku strhujícím závěrem celé série a jasně ukazuje, proč si “Sirotčinec” získal tolik obdivovatelů.

Pozadu samozřejmě nezůstává ani samotná audiokniha, která kráčí ve šlépějích papírové předlohy. Stejně jako v předchozích dvou dílech, i tentokrát zůstala zvuková podoba Knihovny duší na bedrech stejného týmu. Za režisérské křeslo tak opět usedl velezkušený Michal Bureš. Samotného načtení se pak opět zhostil seriálový a divadelní herec Viktor Dvořák, jenž se osvědčil již v případě předchozích dvou dílů.

Vzhledem k tomu, že je tato série opravdu úzce propojená, nemá sebemenší význam začínat právě třetím dílem. Je tedy více než pravděpodobné, že máte za sebou již předchozí dva díly. Díky tomu budete naprosto přesně vědět, co od nové audioknihy a výkonu interpreta očekávat. Knihovna duší pokračuje v zajetých kolejích a nesnaží se na celkovém konceptu této trilogie nic měnit.

Přestože Viktor Dvořák rozhodně nepatří mezi typické interprety audioknih, ostatně v jeho portfoliu najdeme skutečně jen pár titulů, v případě této série je krásně vidět, jak interpret získává na zkušenostech a sebedůvěře. Jeho výkon je díl od dílu přesvědčivější a sem tam se nebojí ani menších hrátek s hlasem. Dá se tak říct, že třetí díl se opět o něco posouvá kupředu a je procítěnější. Přesto si zachovává skvělou celistvost a při poslechu celé série působí vše konzistentně.

Ani tentokrát samozřejmě, nechybí ani nezbytný hudební doprovod, jenž opět pokračuje v trendu nastoleném předchozími díly. Hudební soudntrack se tak opět nese ve stylu prapodivných ruchů a zvuků, jenž ještě více umocňují podivnou atmosféru, této “Podivné trilogie”. Ransom Riggs své fanoušky rozhodně nezklame ani na potřetí a předkládá nám více než důstojné zakončení této fascinující podivné série.  Pozadu samozřejmě nezůstává ani audioknihy v produkce OneHotBook, jenž jsou již tradičně po technické stránce na vysoké úrovni a nabízí tak posluchačům další zajímavou sérii, která má šanci zaujmout posluchače napříč věkovými kategoriemi.


 

Share.

About Author

Milovník všech dobrých příběhů, s možná moc bujnou fantazií, který nepohrdne žádnou dobrou knihou. Mimo jiné také nadšenec do IT technologií, sociálních médií a věcí s tím spojených.

Leave A Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..