Ralph Sarchie – Chraň nás od zlého

0

Ralph Sarchie pracuje jako policista v 46. newyorském okrsku v jižním Bronxu. Kromě toho se ale zabývá i tajemnem, jak tomu sám říká. Vyšetřuje případy démonické posedlosti a asistuje při exorcismu, při vymítání nejhoršího – a nejnebezpečnějšího – nepřítele lidstva. 
V této knize zobrazuje neuvěřitelné skutečné zločiny a případy nelidského zla, které nebyly nikdy vyřešeny, objasněny ani pochopeny. Vyškolen v rituálech exorcismu a jako očitý svědek mnoha případů démonické posedlosti líčí své zkušenosti s dosud nevysvětlitelnými jevy, které na stíny přicházející z temnot vrhají nové světlo.

…………………………………………………………….

Ralph Sarchie pracoval skoro celý svůj život jako policista v 46. newyorském okrsku v jižním Bronxu. Tedy na místech, která nejsou vždy úplně bezpečná. Jak sám autor říká za svojí kariéru toho viděl opravdu dost, víc než by si přál. Přesto mu to nezabránilo věnovat se ve svém volnu i poněkud temnějšímu koníčku. Tajemno, démonské posedlosti a exorcismus. To je jen krátký výčet toho s čím se Ralph setkával a o čem se později rozhodl napsat knihu, která se v současné době dočkala i českého vydání, které přichází spolu se stejnojmenným filmem, jenž právě zamířil na plátna kin.

largeSarchie údajně v této knize vychází z vlastních zkušeností a zážitků. To jestli jednotlivým příběhům uvěříte, nebo ne nechám pouze na vás. Jedno je ovšem jasné, i když se tyto příhody zdají do značné míry neuvěřitelné a jsme tak neustále na pochybách o autorově pravdomluvnosti, dokáží opravdu vyděsit. Autor navíc vypráví bez jakýchkoliv příkras a podává věci takové, jaké údajně jsou. I v tom tkví síla této knihy.

Na čtenáře tak čeká řada roztodivných příběhů, kdy oběti straší a sexuálně obtěžuje Incubus, nebo děsí neviditelný démon. Po nocích hrůzy a nezřídka i bolesti, kdy se jejich domem rozléhá řada neznámých zvuků a mnohdy jsou i „něčím“ napadeni, se oběti v zoufalství obrací na poslední možnost, na exorcisty. A právě mezi ně patří i Ralph Sarchie a jeho kolega, kteří neúnavně řeší jednu záhadu za druhou a jsou nuceni se postavit silám temnějším než si dovedeme představit.

Samotná kniha obsahuje celkem čtrnáct kapitol. Co kapitola to případ, je ale pravda, že Sarchie se neomezuje pouze na těchto čtrnáct. Postupně se tak seznámíme i s dalšími případy, kterými tento newyorkský policista prošel. Na konci knihy také nalezneme pro zpestření několik modliteb, které mohou pomoci v různých situacích, jestli tomu uvěříte nechám na vás.


article-0-1E57B73000000578-673_306x495Kromě hrůz a paranormálních jevů se autor velmi zaměřuje i na svou duchovní stránku. Náboženství a víra je vůbec velmi důležité i při samotných rituálech vymítání. Bez modliteb, relikvií, křížů a svěcené vody se zkrátka Ralph neobejde. Přesto nejsou ani tyto pomůcky zárukou, že se vše podaří tak jak má. Mnohdy se může případ protáhnout na hodně dlouhou dobu a může se stát, že nakonec nepomůže vůbec nic.

Pokud vás tajemno a paranormální jevy přitahují jako magnet je Chraň nás od zlého opravdu zajímavou volbou. Na druhou stranu díky tomu jak Ralph Sarchie přistupuje i k samotné otázce náboženství a víry, nemusí těm, kteří mají k víře negativní vztah úplně sednout. Protože o náboženství toho zde nalezneme opravdu dost a přeci jen ne každého bude bavit číst půl knihy o Bohu.

Ať už je tato kniha pravdivá, nebo z velké části jen výplodem autorovy fantazie, je jisté že nabízí opravdu děsivé počtení, po kterém budou mít mnozí čtenáři hrůzu z toho zůstat po setmění doma sami. Toto téma je opravdu vděčné a navíc celkové zpracování knihy přímo vybízelo ke svému zfilmování, jehož se nakonec tato kniha dočkala, a který právě běží v našich kinech.

 Kniha vychází v nakladatelství Noxi
Objednávat můžete například zde.

…………………………………………………………….

polaroid-photo-avatar-psdRalph Sarchie je bývalý newyorský policista, který se později stál démonologem. Napsal spolu s Lisou Collier Coolovou knihu „Chraň nás od zlého“, která popisuje spoustu jeho paranormálních vyšetřování.

 
 
 
 
 
 
  

wordpress hodnoceni

Share.

About Author

Milovník všech dobrých příběhů, s možná moc bujnou fantazií, který nepohrdne žádnou dobrou knihou. Mimo jiné také nadšenec do IT technologií, sociálních médií a věcí s tím spojených.

Leave A Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..