Pevnost 12/2017

0

Tentokrát o něco dříve, za to s o to větší náloží novinek a tipů. Nová Pevnost s pořadovým číslem 12/2017 je zde!

KOLO ČASU SE OTÁČÍ A JAK VĚKY PŘICHÁZEJÍ, MÁ DO SVĚTA NAMÍŘENO I NOVÁ PEVNOST! ALOU PRO NI NA STÁNEK, TUHLE SUPER SÁGU MUSÍTE POZNAT! A BUDE TOHO MNOHEM VÍC!
Legendární fantasy cyklus Roberta Jordana KOLO ČASU je krystalicky čistou epikou. A je hříchem, jak málo čtenářů to u nás ví. Proto jsme této sáze, jež se v žánru řadí mezi naprostou špičku, věnovali v nové Pevnosti hned šestici informacemi nadupaných stran. A jedeme dál! Naši pozornost si bezesporu zaslouží i THOR: RAGNAROK. A stejně tak jsme si posvítili i na amatérské úsměvné akční sci-fi KONEC BLANICKÝCH RYTÍŘŮ! Pozoruhodně nicméně vypadá také velmi nevšední a multiosobnostní scífko 7 ŽIVOTŮ. A co na to seriály? Tam rozebereme NEJVĚTŠÍ PECKY konce letošního roku, a že jich není málo. V literární sekci až se ale blíží urban fantasy KAZIMĚSTI od Martina Bečana a severskou mytologií protknuté mystérium HLUBOKÝ HROB: DÍTĚ ÚTESŮ. Anebo chcete poznat SPOJENÉ STÁTY JAPONSKÉ ? Ano, alternativní historie stále žije. V sekci povídek pak ztvrdí muziku příběhy od KRISTÝNY SNĚGOŇOVÉ a MICHALA BŘEZINY. V knižní podobě přitom vycházejí také AKTA X, MASKOVANÉ MĚSTO a TISÍC KOUSKŮ TEBE. A mimochodem pokud si potrpíte na velkolepé dílo mistra hororu, nesmíte si nechat ujít publikaci STEPHEN KING: ROZŘEZANÝ, ROZPITVANÝ. Velkou školou ale bude také pátá část cyklu JAK DĚLAT STEAMPUNKOVÝ COSPLAY. A zatímco z asijských stínů sakur přicházejí BOJOVÝ ANDĚL ALITA a PLANETA NIPPON, v herní sekci nesmí chybět SHADOW OF WAR! V historii přitom zveme do srdce říše FRANKŮ a na zakrvácenou BÍLOU HORU. A ani to ještě není vše. Žije to v GEEKZÓNĚ, zavzpomínáme na FOR GAMES, pozveme na FÉNIXCON a na DNY SEVERU a vůbec, Váš průvodce fantastickými světy je opět v plné síle. I když přichází zima, Pevnost vládne a těší se na svoje obránce!

tz. pevnost.cz

Knižní příloha tentokrát potěší všechny příznivce mangy. Pokud se vám až doposud vyhýbal skvělý Tokijský ghúl máte možnost to napravit. Pevnost vám totiž přináší právě tuto lahůdku ;).

LÁSKA AŽ ZA HROB

KDYŽ LIDÉ RANDÍ S GHÚLY

Je to takový typicky japonský příběh: Tokio je zamořené ghúly, kteří se prohánějí nocí a pojídají obyvatele. Našich hrdinů, chlapců čerstvě vysokoškolských, se to ale příliš netýká. Získat pozornost krásné spolužačky je pro ně mnohem důležitější. Takže sledujeme krkolomné pokusy zapůsobit na něžné pohlaví, ale něco je tu špatně… Nenechte se odradit, Sui Išida moc dobře ví, co čtenář chce, a na krev, střeva a všeobecně spoustu temnoty brzy dojde. Kniha, která znovu vyjde v edici Pevnost Plus, otevírá jednu z těch známějších a oblíbenějších mang, pro což je věru dostatek důvodů. Svět ghúlích krutostí se urputně proplétá s bezstarostným životem hlavního hrdiny, a jak se ocitá na pomezí obou světů a zjišťuje, že nepatří ani do jednoho, zdánlivě přímočarý příběh se před ním rozevírá a nabízí téměř nekonečné možnosti. Je to dosti noirově laděné vyprávění, takže bílou a černou tady nečekejte, všechno se odehrává v mnoha odstínech šedé a morální kompas musí mít každý svůj. Oni totiž lidé nejsou tak úplně svatí a ghúlové (alespoň někteří) tak úplně zlí. Odvěká nenávist je ale bohužel žene proti sobě a ocitnout se uprostřed takového mlýnku na maso (doslova) a snažit se jej zastavit připomíná boj dona Quijota.

Share.

About Author

Milovník všech dobrých příběhů, s možná moc bujnou fantazií, který nepohrdne žádnou dobrou knihou. Mimo jiné také nadšenec do IT technologií, sociálních médií a věcí s tím spojených.

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.