Pevnost 12/2016

0

Prosincová Pevnost je zde a už podle obálky je jasné v jakém stylu se tentokrát ponese. Ano, do kin za nedlouho zamíří očekávané Star Wars: Rogue One a tak i téma nové Pevnosti se musí točit okolo tohoto fenoménu. Fandové síly si tak tentokrát opravdu přijdou na své. Čeká na na nás totiž pořádná nálož informací o tomto univerzu. Včetně takových zajímavostí, proč si původní producenti rvou vlasy i drásají pleš, najdeme zde i pár zajímavých tipů a věcí k zamyšlení. V neposlední řadě také rozhovor s Timothy Zahnem, jedním z nejslavnějších autorů, kteří kdy svět Hvězdných válek rozvíjeli.

Kromě Star Wars zde již tradičně najdeme i další filmové a seriálové pecky, na které se v nejbližších dnech a týdnech můžeme těšit. Těm vévodí seriál The Exorcist, zajímavý animák Červená želva, či recenze na Doctor Strange. Jako bonus pak dostáváme pár informací o novém počinu Petera Jacksona…

Říkáte, že vás Star Wars nebere a radši byste něco trochu temnějšího? Žádný problém, vaše choutky bezpochyby uspokojí nejnovější Underworld – Krvavé války.

Pokud patříte mezi ty, které nechávají filmová zpracování naprosto chladnými, jistě vás potěší, že i v rámci klasické literatury je tentokrát pořádně našlapáno. Vyšel nový román Miroslava Žambocha Zakuti v oceli, můžete se nechat nalákat na knižní přílohu příští Pevnosti, nebo zavrnět blahem nad novým vydáním legendární Duny.

To však zdaleka není vše, vyšel nový román Ernesta Clinea Armada, kompletní svazek Vetřelců, či zajímavá fantasy Temnější tvář magie. Na předvánočním trhu nemůže pochopitelně chybět ani G. R. R. Martin, sice ne s novým dílem Písně ledu a ohně, ale i z jeho editorských kousků je rozhodně co vybírat. Argo tak vydalo jeho antologii Darebáci.

To je však pouze malý výčet toho co na nás doopravdy čeká. Nechybí samozřejmě ani nezbytné komiksové okénko. Pokud vám ani to nestačí a toužíte si zpříjemnit volné chvíle u nějaké té hry, ani to není žádný problém. Počítačové a konzolové nadšence zaujme Master of Orion, či Civilizace IV. Deskovky se pak opět nesou ve znamení Star Wars, nejnovější Pevnost je opravdu nabitá k prasknutí a byla by škoda ji minout.

Kompletní obsah čísla najdete na stránkách Pevnosti – zde. 

Share.

About Author

Milovník všech dobrých příběhů, s možná moc bujnou fantazií, který nepohrdne žádnou dobrou knihou. Mimo jiné také nadšenec do IT technologií, sociálních médií a věcí s tím spojených.

Leave A Reply