Pevnost 12/2018

0

SE ZAŤATÝMI ŽÁBRAMI A S TROJZUBCEM V PLOUTVI SE NA ZTEČ VYDÁVÁ JEDEN VELKÝ RYBÍ FEŠÁK, KTERÉMU HODNĚ FANDÍME. SPOLEČNĚ S AQUAMANEM, ALE NEJEN S NÍM, PEVNOST VPLOUVÁ DO PODZIMU!!!

Většina něžnějšího pohlaví může začít jásat, protože Jason Momoa kromě vln oceánů v novém AQUAMANOVI rozbouří i svoji úctyhodnou muskulaturu, a to ve jménu boje za člověčí chásku. Jeho urozená šupinatost je ale pouze jedním z mnoha hostů nového vydání Pevnosti. Stejně tak si představíme i dlouho očekávané SMRTELNÉ STROJE od Petera Jacksona a vykonáme i cestu do minulosti a přítomnosti za ROBINEM HOODEM. A pokud znáte LOVCE MONSTER, vězte, že na ně čeká jejich dosud nejnáročnější soupeř, nakrknutý prastarý bůh žijící ve vlastní dimenzi. Anebo byste si raději přáli zažehnout HOŘÍCÍ KŘÍŽ s Dianou Gabaldonovou? Když už jsme u té literatury, šlágrem se bezesporu stane i rozmáchlý román sci-fi klasika Frederika Pohla NA KONCI ČASU anebo fungl nová postapo antologie VE STÍNU APOKALYPSY od pevnostních stálic Leoše Kyši a Borise Hokra. A na JIDÁŠE si počíhejte, pouze pokud máte dost silný kufr na ketchumovské horory, které mohou přicházet s běžným životem. Mimochodem, máme nového profíka, jímž se stal Oskar Fuchs a z povídkové sekce vezmou vaši imaginaci šturmem Miro Švercel a Vojtěch Mička. A komiksovou sekci opanovali CONAN Z CIMMERIE a LOVEC ČARODĚJNIC a nacistů alias Hellboy, zatímco Míla Linc si při mytí oken rozpomněl na THURNA DEFENSTRÁTORA a slavný rok 1618. Ale ani to není vše. FÉNIXCON, FOR GAMES, všechno máme. A rádi se o to podělíme. Taková už je Pevnost, pouze váš průvodce fantastickými světy!!! 😊

tz. pevnost.cz

 

Příloha PEVNOSTI PLUS se tentokrát zahalila do špionážního hávu   😉

Reinhard Heydrich dostává zvláštní úkol – připravit smrt Winstona Churchilla. Proč? Protože Hitler nechce vést válku s Brity, nic proti nim vlastně nemá, chce expandovat na východ… jenže ti čajochlasti si prostě nedají a nedají říct. S jiným vedením by však mohli naslouchat hlasu rozumu, že? Do soukolí připravované akce však vnese zmatek smrt bývalého šéfa MI6, kterou začnou vyšetřovat inspektor Quaid a detektiv konstábl Trave. Oba si myslí o případu své, a oba nesouhlasí s tím druhým. Přesto právě na nich visí osud národa… a vlastně celého světa.

Simon Tolkien je vnukem TOHO Tolkiena. Znamená to něco? Ano, umí psát. Ale fakt u něj nehledejte elfy. Tohle je thriller pevně zakotvený v reáliích válečné každodennosti na Britských ostrovech. Napětí z toho, kdo je vrah, se přirozeně prolíná s napětím lidí, kteří netuší, jestli bude další den jejich dům stát, zda oni sami neuhoří v troskách nebo nevykrvácí po zásahu šrapnelem na cestě do práce… Tento Londýn je na hony vzdálený tomu, který známe a milujeme v knihách například Neila Gaimana, ale je nakonec stejně živý a barvitý, stejně fascinující. A v něm se pohybují postavy, kterým rozumíte, ať už jsou na straně dobra, nebo zla – protože vždycky to jsou lidé. Mimochodem, román je součástí úspěšné série, jejíž další díly se odehrávají v padesátých letech. Neříkejte, že byste si je nechtěli přečíst!

 

Share.

About Author

Milovník všech dobrých příběhů, s možná moc bujnou fantazií, který nepohrdne žádnou dobrou knihou. Mimo jiné také nadšenec do IT technologií, sociálních médií a věcí s tím spojených.

Leave A Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..