Pevnost 10/2016

0

Říjnová Pevnost je již přes týden na stáncích a její obsah je tentokrát obzvláště výživný. Již na první pohled nás upoutá Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti, to sice není úplná novinka, na druhou stranu do kin se právě v těchto dnech chystá filmová adaptace, kterou nemá na svědomí nikdo menší, než legendární Tim Burton. A právě nová Pevnost vám poskytne jedinečný pohled do zákulisí a poskytne všechny nezbytné informace pro to, aby nedočkavost vystoupala až k výšinám.

titul_pevnost_10-2016Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti, však není jedinou filmovou adaptací, které se tento měsíc Pevnost věnuje. Příběhy mystična a záhad by mohl upoutat další film podle knihy Dana Browna Inferno. Světoznámého Roberta Langdona si zde opět střihne vynikající Tom Hanks a podle zatím dostupných informací to vypadá, že Inferno bude nejlepší z trojice zatím natočených filmů o tomto symbologovi. Trochu na pomezí pak stojí krásná a záhadná Cizinka, která se pro změnu těší neutuchajícímu zájmu seriálových fanoušků.

Nejsou to však pouze filmy a seriály, na co se v nové Pevnosti můžeme těšit. Fanoušky nadpřirozena potěší informace o ságách Simona R. Greena. Nezapomnělo se samozřejmě ani na nového Harryho Pottera, nebo úvodní díl nové série Ricka Riodana. Fanoušky Young Adult literatury pak může nalákat pozvánka na nový festival knih Humbook.

Nechybí samozřejmě ani nezbytné komiksové okénko, včele se seriálem Dana Černého Jak se dělá komiks. Novým komiksovým přírůstkům pak vévodí nová Druuna – Kráska, kterou by chtěl každý chlap… poznat blíže! V literární hlídce budeme naopak vyhlížet Páté srdce Dana Simmonse, či novou knihu Marka Lawrence. Pokud vám ani to nestačí a toužíte si zpříjemnit volné chvíle u nějaké té hry, ani to není žádný problém. Počítačové a konzolové nadšence zaujme Deus Ex – Mankind Divided, či No Man´s Sky. Pro příznivce deskovek je pak připraven nestárnoucí Pandemic. To je však pouze malý výčet toho co na nás čeká, nejnovější Pevnost je opravdu nabitá k prasknutí a byla by škoda ji minout.

Kompletní obsah čísla najdete na stránkách Pevnosti – zde. 

Share.

About Author

Milovník všech dobrých příběhů, s možná moc bujnou fantazií, který nepohrdne žádnou dobrou knihou. Mimo jiné také nadšenec do IT technologií, sociálních médií a věcí s tím spojených.

Leave A Reply