Pevnost 10/2019

0

VYPUSŤTE PSY ANARCHIE A CHAOSU, S NOVOU PEVNOSTÍ PŘICHÁZÍ BATMANOVA NOČNÍ MŮRA JOKER. A NENÍ SÁM. PŘIVÍTÁME SPOLU JEDNOHO Z HLAVNÍCH HOSTŮ PRAŽSKÉHO COMIC CONU A NECHÁME PADNOUT GONDOLIN. PROSTĚ FANTASTICKÉ ČÍSLO.

Princ zločinu a císař šílenství příští rok oslaví osmdesáté narozeniny a Joaquin Phoenix s režisérem Toddem Phillipsem mu nadělili velkolepý dárek. Velebený snímek JOKER má šanci změnit dějiny filmových komiksových adaptací, což jsme si nemohli nechat ujít, stejně jako osobitého gothajského žolíka, jehož smích vzbuzuje hrůzu. To je ale jenom začátek totálně nabouchaného čísla! Do hry promluví AD ASTRA a nová ZLOBA. Díky návratu ZOMBIELANDU jsme si mohli posvítit i na chodce, rozpadlíky a veškerý nemrtvý lid. Nechybějí seriálové novinky včetně ZPŘÍTOMNĚLÝCH. A v literatuře se dokonce dostaví sám profesor Tolkien, protože konečně nastal epický PÁD GONDOLINU. Drow Drizzt od R. A. Salvatoreho oproti tomu zažije VZESTUP KRÁLE a čekají nás i ČERNÁ KŘÍDLA CTHULU, čtvrtá povídková sbírka navazující na odkaz mistra Lovecrafta, o níž vypráví i její překladatel Milan Žáček. Nechybějí ale ani povídky. Tentokrát vzešly z klávesnic Dalibora Váchy a Darrella Schweitzera. První jmenovaný je pak mimochodem i přispěvatelem dlouho očekávaného elitního fantasy sborníku VE STÍNU MAGIE od Fantastická Epocha a editorského tandemu Kyša – Hokr. Ve spolupráci s Humbook si ale povíme víc také o ZLODĚJSKÉM TANCI od Mary E. Pearsonové, jíž jsme hned položili i několik otázek. Milovníci komiksů pak ocení LADY MECHANIKU 3. Krev obarví v historické sekci vodu během BITVY U BRŮDKU, bozi budou umírat ve slovech FRIEDRICHA NIETZCHEHO. Určitě nevynechejte ani HLAS FANDOMU, protože na stříbrné plátno konečně přichází Drsný spasitel, o čemž si řekneme víc s režisérem Jaroslavem Šetkem z SB Films , a také vás musíme upozornit na super družinku ze Strangers and Dragons a na blížící se koncert skupiny Euphorica world music. Zavzpomínáme na Potterfest 2019 Svoji dvojstránku dostal i RON PERLMAN, protože… Comic-Con Prague 2020!!! A svoji parádnickou nálož samozřejmě přikládá také Prima COOL. Ne, ani my jsme nemohli uvěřit, že se tohle všechno vešlo do jednoho časopisu, ale je to tam. Nová Pevnost vás zdraví a už se těší, až se hladově zakousnete do jejích stránek!!! 

tz. pevnost.cz

U nové PEVNOSTI PLUS najdete tentokrát mangu zasazenou do anglického prostředí 
Když si tě koupí čaroděj…
Anglická mytologie s roztomilostí mangy
„Už od dětství jsem milovala cizí pohádky,“ přiznává Kore Jamazaki stojící za celou sérií Čarodějova nevěsta, mangy, která si podmanila i svět anime seriálů. Snad proto nezasadila děj fantasy šónen mangy o mladé dívce Čise a jejím dosti temném čarodějnickém učiteli Eliasovi do tradičního Japonska, ale do Anglie.
Čise Hatori je patnáct. Ztratila rodinu. Nemá přátele. Život pro ni nemá smysl. Východisko zvolila trochu zvláštní – nechala se dobrovolně prodat v tajemné aukci. Částka se zastavila na pěti milionech liber a Čise si odvedl neortodoxně působící čaroděj Elias. Ten má pouze jeden cíl – udělat z Čise svou učednici. Jo a mimochodem, taky si ji vzít.
Sama Kore přiznává, že nejvíce ji na tvorbě baví splétání osudů nadpřirozených postav a příšer společně se vztahy, které panují mezi čarodějným a lidským světem. Přesně to série splňuje a skrze uzavřené minipříběhy postupně představuje víly, černé psy, upíry či bánší. Autorka poměrně umně rozvíjí hlavní linii a pomalu odhaluje minulost Čise i její budoucí osud. Co naopak lehce zaráží, je vztah hlavních postav, často připomínané „vlastnictví“ a bezbřehá, trochu nesmyslná oddanost Čise.
Čarodějova nevěsta by se zpočátku mohla jevit jako dosti temný příběh a po prvních stránkách čtenář očekává proudy krve, temné rituály a amputace hlav. Opak je pravdou. Styl vyprávění brzy sklouzává k nadnesené karikatuře, sexuálním narážkám a sarkasmům typickým pro mangu pro mladé.

 

 

 

 

Share.

About Author

Milovník všech dobrých příběhů, s možná moc bujnou fantazií, který nepohrdne žádnou dobrou knihou. Mimo jiné také nadšenec do IT technologií, sociálních médií a věcí s tím spojených.

Leave A Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..