Pevnost 10/2018

0

PROČ MÁTE TAK VELKÉ ZUBY, BABIČKO? PROTOŽE VENOM, PRŮVODCE NOVÝM ČÍSLEM PEVNOSTI. DĚSIVÝCH BYTOSTÍ ALE BUDE V ŘÍJNOVÉM VYDÁNÍ MNOHEM VÍC. A JEŠTĚ SE NA SKOK VRÁTÍME ZA VIKINGY!!!

Na rovinu, VENOMA přístupného třináctileté omladině si neumíme představit. Jelikož ale náš oblíbený symbiont za velkou louží trhá všechny rekordy, je jasné, že Tom Hardy natočil další velký biják. A protože je VENOM i přes svoje cool brutální hlášky pořád trochu hororová figura, budeme se o strachu bavit i na dalších stránkách. Do kin totiž již brzy vstoupí také HELL FEST: PARK HRŮZY a u příležitosti toho se také podíváme i na všechny filmové děsáky, které se točí kolem ruských kol, klaunů, strašidelných hradů a dalších propriet ze zábavních parků. Stejně tak ale podrbeme o novém PREDÁTOROVI a parádnických ČARODĚJOVÝCH HODINÁCH. Ze seriálu přitom tvrdí muziku ponurý CASTLE ROCK a mile diverzantský a s fantazáckými klišé žonglující DISENCHANTMENT. A to už se na nás valí literatura a společně s ní hned triumvirát pozoruhodných ság. Další konec světa nastane společně s PÁTÝM ROČNÍM OBDOBÍM, temného elfa Drizzta od R. A. Salvatoreho pak čekají SPOLEČNÍCI a v rámci Kronik železného druida se představí PROHNANÝ. Na nebezpečí číhající na sociálních sítích přitom upozorní ZERO od Marka Elsberga. Společně s Humbookem, kterého jsme hrdým partnerem, vám ale představíme také Petra Dragita Machová a její DRAČÍ MĚSTO a program celého festivalu. A protože Vikingů není nikdy dost, vrátíme se k minulému číslu rozhovorem s Lasse Holmem a také velkým článkem v historické sekci. Anebo si raději dopřejete nálož povídek od Petra Klepala a Pavla Bareše? Ani tím jsme ale neřekli poslední slovo. Z řad PROFÍKŮ vám bude nově radit Jiří Pavlovský. Mezi komiksy nahlídneme na západozemského TAJEMNÉHO RYTÍŘE a na LARU CROFT. Od Pavel Renčín se necháme pozvat do KLUBU VRAHŮ. A obrázky k nám přicestovaly z KRONIK NOVÉHO ILLENU. Docela nášup, no ne? Inu, za důvěru jakost. I říjnová Pevnost vládne a zve vás do svých bran!!! 😊

tz. pevnost.cz

 

Knižní příloha nové PEVNOSTI PLUS zavoní čerstvým chlebem a přinese ochutnávku originálního stylu 😉

Představte si, že máte s kamarádem hlad. A tak se rozhodnete přepadnout pekárnu. Jenže dráhy zločinu jsou nevyzpytatelné, zvláště když narazíte na majitele s vášní pro předehry k Wagnerovým operám…

Haruki Murakami je jedním z nejznámějších japonských spisovatelů a v Česku má hodně fanoušků. Jeho příběhy jsou někdy realistické, jindy je autorova představivost vystřelí za hranice fantastična – k pohádce, svéráznému kyberpunku, historkám o prolnutí realit… a občas prostě jen k pocitu, že Japonci jsou prostě divní. I když zrovna tenhle konkrétní miluje jazz a překládal svého času Johna Irvinga. Dvě povídky obsažené v Útoku na pekárnu by se ovšem zrovna Irvingovi asi hodně líbily – a to v nich nejsou medvědi. Je to ale přesně ten typ naprosto nereálného realismu, jaký má duchovní otec Světa podle Garpa rád. Hlavně prozření hrdiny obou povídek, že je vlastně prokletý, a následné řešení – přepadne se svou ženou McDonald´s –, to je prostě lahůdka. Hráblo mu? Hráblo světu? Nebo opravdu přepadení pekárny navždy zatíží vaši duši?

Pokud máte Murakamiho rádi, dočkáte se jeho typického stylu i vět („Byla hebká a lehoučká jako nějaká kočka“ je popis spící manželky). Pro nováčky je pak příjemnou ochutnávkou stylu a představivosti, která je nádherně jiná, ale přitom tak báječně blízká. Navíc je Útok na pekárnu bohatě ilustrovaný německou malířkou Kat Menschikovou a jen pro veverku držící sušenku musíte knihu mít! Fakt!

Share.

About Author

Milovník všech dobrých příběhů, s možná moc bujnou fantazií, který nepohrdne žádnou dobrou knihou. Mimo jiné také nadšenec do IT technologií, sociálních médií a věcí s tím spojených.

Leave A Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..