Pevnost 08/2018

0

PREVENTIVNĚ SE DOPŘEDU ZACÁKEJTE KRVÍ, V NOVÉ PEVNOSTI BUDEME HOVOŘIT O NAŠEM NÁRODNÍM POKLADU, O PULPOVÉ AKČNÍ FANTASTICE. BRAK JE NAD ZLATO A STVRDÍ TO I POVÍDKA OD FRANCINA KOTLETY!!!

Upíři, démoni a kyberzrůdičky u nás dostávají nabančíno už hezkých pár let. Moc dobře to víte, protože jména jako Kulhánek, Žamboch, Kotleta a Kopřiva vám rozhodně nejsou cizí. Odkud se ale u nás populární žánr drsňáckého pupu ve fantaskních kulisách vlastně vzal? A kam směřuje? ČESKOU AKČNÍ FANTASTIKU jsme rozebrali na kvarky na šesti stranách. A komu by to nestačilo, může si počíst enormně letní písmena o ZABIJÁCÍCH Z HLUBIN, kteří vám dopřejí možnost promyslet, jestli je pobyt na pláži skutečně to pravé ořechové. Z filmů pak do měsíce srpna promluví MUŽ, KTERÝ ZABIL DONA QUIJOTA, ANT-MAN A WASP a JURSKÝ SVĚT 2, zatímco ve světě seriálů příjemně překvapili CLOAK AND DAGGER. A pokud vám leze na mozek vedro jako nám, nesmíte opomenout článek o románu MRÁZ NEBO NOC, posledním dílu trilogie Sníh nebo popel. S její autorkou Sarou Raaschovou jsme ostatně připravili menší rozhovor. A co kdybychom takhle vedle sebe postavili knižní novinky ARCANUM ODHALENÉ Brandona Sandersona a OSTRÉ KONCE Joea Abercrombieho? Nebo byste se raději seznámili s UPÍRY Z CHICAGA od Chloe Neillové? Vřele ale doporučujeme také povídky DLOUHÁ NOC V TOKYU od Františka Kotlety a SETKÁNÍ NA PRACÁKU od Václava Vágenknechta. A pokud ve vašich žilách koluje krev Federace, je téměř povinností zastavit se u textu STAR TREK – VESMÍRNÁ LOĎ BROKILON. A zatímco Pavlána Kajnarová připomene, že začínající spisovatel těžký chleba má, z komiksové sekce zaútočí další krasavice známé jako LADY MECHANIKA a DRUUNA. A mimochodem patologický antiatlet Míla Linc si tentokrát do historické sekce připravil leností překypující článek o krvavých dějinách organizovaného sportu. Stejně tak ale zavzpomínáme na JUNKTOWN i na FESTIVAL FANTAZIE, na FANTASTICKOU OSTRAVU i na OOOK JANA KANTŮRKA. Ani to ale není všechno. Přejeme krásné listování a nezapomeňte, Pevnost vládne a vedro na to nemá žádný vliv! Užívejte léto, holoto, ať je o čem vyprávět, a posílejte nám fotky z cest! 

tz. pevnost.cz

Nová knižní příloha PEVNOSTI PLUS jde na dějiny hravě aneb Johanka z Arku bez Milly, zato s Asasíny

DĚJINY HRAVĚ A ZÁBAVNĚ
Odvěký boj mezi templáři a asasíny pokračuje dál s neztenčenou silou. Simon Hathaway, nový člen templářské vnitřní svatyně, se pouští do práce, která je však ne všem v Abstergo Industry po chuti. Je rozhodnut začít využívat Animus, přístroj umožňující osobní prožití osudů svých předků, tak aby získal informace potřebné ke zprovoznění kousků ráje, mocných artefaktů představujících pozůstatky dávné civilizace. Jeden z jeho předků, Gabriel Laxart, byl spolubojovníkem slavné Johanky z Arku a zcela jistě viděl v akci dnes již nefunkční meč, kousek ráje číslo 25. Což vede k jednoduchému závěru – Simon se musí prostřednictvím Anima vydat na nebezpečnou výpravu v prostoru i čase, aby poznal pravdu.
Série Assassin’s Creed se knihou Kacířství odštěpila od herního vzoru a pokračuje vlastní cestou. Tuto změnu provází i změna autora, ale překvapivě se jedná o krok správným směrem. Zatímco původních osm knih série bylo zaměřeno na akční linky, Kacířství se více zabývá pozadím bojů asasínů s templáři a ukazuje historii obou řádů v jiném světle. Navíc je zasazeno do poutavé historické éry a umně k reálným historickým postavám přidává fantaskní prvky. Děj sice není tak rychlý, jak jsme zvyklí z předchozích dílů, ale to mu neubírá nic ze čtivosti. Příběh přitom navazuje na události popsané v osmém dílu série a nechává si otevřená vrátka, což jasně naznačuje, že se v brzké době můžeme těšit na další dobrodružství z tohoto vynikajícího a stále se rozrůstajícího univerza.

 

 

Share.

About Author

Milovník všech dobrých příběhů, s možná moc bujnou fantazií, který nepohrdne žádnou dobrou knihou. Mimo jiné také nadšenec do IT technologií, sociálních médií a věcí s tím spojených.

Leave A Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..