Pevnost 07/2018

0

NEJSYMPATIČTĚJŠÍ HMYZÍ DVOJKA OD DOB ONDŘEJE SEKORY JE TU. A S NÍ NOVÁ PEVNOST ŠILHAJÍCÍ PO LÉTU.

ANT-MAN a WASP aneb na velkosti záleží. Arteficiální hmyzí hrdinové od Marvelu jsou připraveni otevřít další kapitolu filmových adaptací komiksových předloh. Ale nejsou jediní, kdo nás přilétá bavit. Určitě se musíme poohlédnout i po hvězdné gangsterce SOLO: STAR WARS STORY. V seriálech pak nakape apokalypsu THE RAIN. Ovšem pozor, shrneme si také všechny dosavadní poznatky ohledně poslední osmé HRY O TRŮNY. A dost si toho povíme také o WORLD OF WARCRAFT, což nás zároveň přivádí k literatuře a k HOŘÍCÍ STRÁNCE, kterou doprovodí rozhovor s její autorkou Genevieve Cogmanovou. Povídkami pak do čísla přispěli Daniela Mičanová a Roman Bureš. Mezi fantasy ságami přitom tento měsíc ční STÍN VĚCÍ ZTRACENÝCH a rozhovor s Vladimírem Šlechtou o jeho NOVÉM POHRANIČÍ. A mimochodem pokud vás Míla Linc někdy v rámci historických toulek pozve na HODINU PRASETE, rovnou vezměte nohy na ramena. A zatímco v Profících stále probíhá tutorial redaktorské latiny, mává na všechny také krásná vzpomínka na CRWECON. Do toho diktuje GEEKZÓNA, BEST OF YOUTUBE, no prostě nechybí nic, takže není důvod na nic čekat. Nová Pevnost vládne a je tu jen a jen pro vás!

tz. pevnost.cz

Příloha se tentokrát nese opět na komiksové vlně. Pevnost nám přináší ve spolupráci s Crwí Assassin´s Creed v komikosvé podobě. Na léto ideální nenáročná jednohubka, takže rozhodně neváhejte 😉

Videoherní série Assassin‘s Creed je celosvětovým fenoménem. Přitom stačilo docela málo: zavést hráče do působivých historických kulis a dát jim volnost pohybu. Na jedné straně tu máme Řád templářů, který se snaží vnutit svá pravidla celému světu napříč staletími. No a na té druhé jsou ti, kteří se jim v tom snaží zabránit – Bratrstvo asasínů složené z dobře cvičených zabijáků, kteří mají s templáři nevyřízené účty i v osobní rovině. U něčeho tak úspěšného snad nikoho ani nepřekvapí, že vznikají nepovedené filmy s Michaelem Fassbenderem. A celkem slušné romány objasňující třeba osudy vedlejších postav z her.

A pak tu máme komiksy. Obrovskou výhodou Zkoušky ohněm je zasazení do nových reálií, takže čtenář nemusí mít staletý boj mezi templáři a asasíny nastudovaný. Do příběhu nás uvede zdánlivě obyčejná úřednice Charlota De La Cruzová. Ta vlastní něco, po čem touží obě strany – genetickou paměť svého předka, asasína Toma Stoddarda. Díky technologii zvané Animus může prožít Tomovy vzpomínky – a najít klíč k tajemství, které ovlivní osud světa. Začíná tedy pátrání po vzpomínce. A to v neznámém prostředí a během událostí, které jsou pro našince z historického hlediska odsouzeníhodné – čarodějnické procesy v Salemu. Máme tu tedy záhadu, která musí být vyřešena. Napjatou dobu plnou paranoidních představ na jedné straně, a stejně reálné nebezpečí v současnosti, protože tohle je pro Charlotu jen začátek. V obrázcích a bublinách to navíc vypadá tak cool…

 

 

Share.

About Author

Milovník všech dobrých příběhů, s možná moc bujnou fantazií, který nepohrdne žádnou dobrou knihou. Mimo jiné také nadšenec do IT technologií, sociálních médií a věcí s tím spojených.

Leave A Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..