Pevnost 07/2019

0

SPÍĎA JE DALEKO OD DOMOVA, A TAKÉ JEMU SE STANE PEVNOST PRŮVODCEM FANTASTICKÝMI SVĚTY. NEDBEJTE VENKOVNÍHO VEDRA, VÁŠ OBLÍBENÝ ČASOPIS JE ZASE TU!

Společně s posledními Avengery třetí fáze marvelovského dobývání vesmíru neskončila. Tečku napíše až pavoučí mládeneček ve svém novém, na sítích pozitivních ohlasů se houpajícím snímku SPIDER-MAN: DALEKO OD DOMOVA, jehož kamery si zavrněly také u nás v České kotlině. Už jen zásluhou toho musí být Spíďa hlavním hrdinou nové Pevnosti. Rozhodně ale neskončí jen u něj!!!

Prohodíme ještě pár slov o nové GODZILLE a navrátivších se MUŽÍCH V ČERNÉM. Samozřejmě si pak musíme říct víc o snímku MRTVÍ NEUMÍRAJÍ, s jehož pomocí vstoupil hegemon nezávislé kinematografie Jim Jarmusch mezi tvůrce hororových komedií. Nelze nicméně opomenout ani návrat Chuckyho, démonické panenky s duší sériového vraha z klasického hororového cyklu, jenž se v letošní DĚTSKÉ HŘE znovuzrodil pro nové milénium. A jelikož jsme sami trochu retro, určitě se nestydíme za svoji lásku ke STRANGER THINGS, o jejichž nejrůznějších podobách jsme se rozpovídali hned na šesti stránkách.

A nezastavujeme – ostravský rodák s pseudonymem Alex Drescher přichází s DESTRUKCÍ, s dalším románem z cyklu Prolnutí. Milovníci akční fantastiky se tetelí blahem. A fanoušci fantasy oproti tomu přecházejí do stojky, jelikož se blíží také PAVOUČÍ VÁLKA od Daniela Abrahama, velkolepé vyvrcholení vynikající ságy Mince a dýka.

Svými povídkami pak do nového čísla přispěli MARTIN KUŽEL a PŘEMYSL KREJČÍK. V edici Mistrovská díla SF se bahnem temporální kauzality brodí nové vydání žánrové klasiky STRÁŽ ČASU od Poula Andersona. Tváří v tvář posledním minutám lidstva se nám odhalí TERMINUS. A stejně jako pevnostní redaktoři poradí, co číst v létě, Jirka Pavlovský popíše čtvrtý krok na cestě za genialitou brakového psaní. Zaujme ale určitě i ŽOLDNÉŘ. Anebo zabijáci MÍLY LINCE či herní návrat na E3. A hlavně budeme ve velkém vzpomínat na PEVNOSTCON, protože byl zkrátka hrozně fajn.

tz. pevnost.cz

PEVNOST PLUS i s vykutálenou knižní přílohou
DORŮSTÁNÍ DO DILBERTA
„LIDÉ JSOU VŠUDE STEJNĚ DYSFUNKČNÍ,“ ŘÍKÁ SCOTT ADAMS
Garfield? Řekněte, kdo z nás má mluvící kočku? Calvin a Hobbes? Ale jděte, kdo z nás má mluvícího plyšového tygra…? Ovšem Dilbert? Řekněte, kdo z VÁS má hloupého šéfa?
Tak vidíte. Dilbert je z rodu Jonů a podobných smolařů, což je logické, neboť cizímu štěstí se dost dobře nelze smát. Dilbert nemá úspěch u žen, nemá autoritu u svého psa a nemá perspektivu ve svém zaměstnání. Černobílé stripy o tomhle všem a ještě o mnohém dalším vyprávějí, ale není tak úplně na místě napsat, že odrážejí realitu. Spíš platí, že realita stále více odráží Dilberta. Že do něj v Česku dorůstáme. Že Scott Adams předpovídá intenzitu absurdnosti příštích dnů.
A proto stojí za to Dilberta číst a smát se mu, přestože část stripů v množství větším než malém zas tak k smíchu není, a mnoho jich je suchých jak naše zásoby podzemních vod. Dozvíte se z nich mnohé.
Třeba proč se vegetariáni nemohou vzbouřit proti nadvládě masožroutů. Co pomáhá proti přípravku na růst vlasů, když si s ním omylem potřete celé tělo. Jak velký má být váš příspěvek na narozeninový dárek pro kolegyni. Co se zakoupeným Leninem. Jak má vypadat vtipný soustrastný telegram. Proč vám výzkumná studna v marketingu nedá odpověď na jakoukoliv otázku v pátek. Jak se liší team building a snižovaní stavů. Co udělá šéf, když ve firmě zavětří kreativní myšlenku. Kolik levorukých Elbonijců potřebujete k výměně žárovky…
A z rozhovoru s autorem i něco o vzniku příběhů, které stále častěji znamenají náš svět.

 

 

 

 

Share.

About Author

Milovník všech dobrých příběhů, s možná moc bujnou fantazií, který nepohrdne žádnou dobrou knihou. Mimo jiné také nadšenec do IT technologií, sociálních médií a věcí s tím spojených.

Leave A Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..