Pevnost 06/2019

0

NA KŘÍDLECH TEMNÉHO FÉNIXE ZAVÍTÁ NOVÁ PEVNOST DO SVĚTA X-MENŮ. STIHNEME TOHO ALE POCHOPITELNĚ VÍC. A DOKONCE NAHODÍME ANTRACITOVOU VÁZANKU. CO TAKY JINÉHO ČEKAT OD PEVNOSTNÍCH DAM A MUŽŮ V ČERNÉM!

Zjevně nás čeká další velké loučení. Tentokrát s X-MENY. Jejich noví disneyovští páni sice mají s žáky profesora X velké plány, ale pravděpodobně dojde k významným změnám na hereckých i tvůrčích postech. Ještě ale zbývá dopsat kapitolu s podtitulem DARK PHOENIX se Sophií Turner v hlavní roli. Podobně se však zaměříme i na MUŽE V ČERNÉM a na GLOBÁLNÍ HROZBU, jež je povolala vymetat vesmírné smetí z města nad Temží. Něco menšího si ale povíme i k AVENGERS: ENDGAME a ke slovenské TRHLINĚ. A zatímco v seriálové zóně to jistí povedená dvojka SOUMRAKU TEMPLÁŘŮ, představíme i zbrusu nový tuzemský projekt Krotitelé draků, přivádějící k divákům nebezpečnou Končinu, v níž se snoubí hraní RPG her a komorní televizní show. A jedeme dál: pokud sledujete tuzemskou literární fantastiku, určitě jste nemohli přehlédnout zářící hvězdu Pavel Bareš, který jen před pár dny uvedl svoje fanoušky zpět do Downtownu druhou pokračováním Projektu Kronos s názvem KRONOVY DĚTI. Tak jsme modrovlasého sympaťáka rovnou vyzpovídali. Příznivci George R. R. Martina pak jistě uvítají pevnostní rozbor žhavé mistrovy novinky OHEŇ A KREV. Povídkami pak do nového čísla přispěli staří známí a vždy vítaní Jiří Pavlovský a Míla Linc. Mimochodem, měníme systém ilustrací a věříme, že si ho zamilujete! A že se blíží konec Města mágů vám do hlavy vtluče parádní akční fantasy ZRÁDNÝ BŮH od Camerona Johnstona. A co je to LITRPG, víte? Případně chcete spolu s Jodorowským prolít KRÁLOVSKOU KREV? Nebo se těšíte na dějepisné líčení, kterak dějinami hýbal SYFILIS? Či chcete poznat galantního generála GEORGESE BOULANGERA, zavzpomínat s námi na SVĚT KNIHY či si počíst o možná nejlepším tuzemském fanouškovském setkání, o zaklínačském BLAVICONU? Všechno máme a nebojíme se to použít. Po PevnostConu stále zvalchovaná Pevnost vládne a je tu jen a pouze pro vás!

tz. pevnost.cz

TEN TŘETÍ MUSÍ PORAZIT TERMIŤÁKY
JAK VYCVIČIT Z DÍTĚTE ZABIJÁKA A SPASITELE LIDSTVA
Malý Ender ví, že je Třetí – dítě, na které by jeho rodiče neměli nikdy nárok, pokud by zde nebyla jistá šance, že právě jejich další potomek by mohl být vojenským géniem, kterého lidstvo zoufale potřebuje, aby porazilo nebezpečné termiťany – mimozemšťany, jejichž předchozí útoky lidstvo přežilo jen díky prostému štěstí. Proto je Ender odveden do Bitevní školy, kde se vedle dalších extrémně nadaných dětí učí, jak vyhrát válku. Učí se hrou. Jenže tahle dětská hra je smrtelně nebezpečná, protože dospělý neváhají měnit pravidla a záměrně tlačí své svěřence až za hranu. Nehody i vyřizování účtů…a někde před Enderem přízrak totální anihilace jednoho druhu…
Enderova hra je klasika. Jedna z nejdůležitějších a nejvlivnějších sci-fi posledních třiceti let, sběratelka ocenění i dalších a dalších generací okouzlených čtenářů. Její kouzlo je v jednoduchosti. Card chce jediné: vyprávět příběh kluka, který si uvědomuje, jak je s ním manipulováno, jak je jeho život deformovaný, jak se stává čímsi nelidským… ale nemůže s tím nic dělat. Protože všechny ostatní možnosti jsou ještě horší. A výsledkem je neuvěřitelně hluboká kniha, ve které můžete i na iksté čtení objevovat nové věci. Audioverze staví na kontrastu starého, zkušenostmi oplývajícího hlasu Pavla Rimského a mladého, nadšeného, ale čím dál unavenějšího přednesu Filipa Kaňkovského. Ten kontrast prohlubuje zoufalství, které Card do knihy vložil. A Znovu oživuje Enderův příběh jako máloco!

 

 

 

 

 

Share.

About Author

Milovník všech dobrých příběhů, s možná moc bujnou fantazií, který nepohrdne žádnou dobrou knihou. Mimo jiné také nadšenec do IT technologií, sociálních médií a věcí s tím spojených.

Leave A Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..