Pevnost 06/2018

0

NALAĎTE TY NEJLEPŠÍ VÁLEČNÉ BARVY A PŘESTAŇTE SE BÁT BOHŮ! NOVÁ PEVNOST, KRATOS A SPOUSTA BENELUXUSNÍHO ČTIVA JSOU KONEČNĚ TU!!!

Rozhodně nemusíte být hráči, abyste tento unikátní popkulturní fenomén milovali. Mimochodem vážně ještě nikoho nenapadlo udělat z GOD OF WAR ten nejlepší seriál všech dob? A tentokrát je Kratos navíc rodičem! Stejně tak si ale ještě vzpomeneme na nové AVENGERY, nového DEADPOOLA, a protože už je z dálky slyšet řvaní stodoloidní fauny, nakoukneme také do nového Jurského světa. A mimochodem padne zmínka o HORN OF GONDOR, famózní české fanovince ze světa Středozemě. Ze seriálů přitom tvrdí muziku druhé sezóny PŘÍBĚHU SLUŽEBNICE a WESTWORLDU. A protože jsme o NESMRTELNÝCH Z MELUHY psali minule, nyní se můžete těšit na exkluzivní rozhovor s jejich autorem Amishem Tripathim! A pozor, chybět nebude ani rozhovor s Andrzejem Pilipiukem, který má v tomto čísle stejně jako Lucie LUKAČOVIČOVÁ povídku! Ostatně blíží se jeho CONAN DESTILÁTOR. Z literatury ale rozhodně stojí za pozornost také ZTRACENÍ od Henrika Fexea, zamrzlá LEDOVÁ CITADELA od Pavel Kornev anebo ARTEMIS od Andyho Weira, autora skvělého Marťana. Plus směrem k citlivějším duším promluví cizinkovský LORD JOHN A BRATRSTVO ČEPELE. A za Profíky stále radí Pavlína Kajnarová, zatímco Míla Linc se rozhodl pod tlakem dojetí z královské svatby věnovat historii rodu Windsorů a dalším vládnoucím dynastiím. No a jako sladká tečka naše vzpomínky na SVĚT KNIHY. Samozřejmě toho ale v Pevnosti najdete mnohem víc. Vládne, voní novotou a takovou ji máte rádi! Vinšujeme hezké čtení 😊

tz. pevnost.cz

Příloha se tentokrát nese na audioknižní vlně. Pevnost nám přináší ve spolupráci s OneHotBook oceňovaný postapo zombie román Všemi dary obdarovaná od M. R. Careyho. Takže rozhodně neváhejte, tahle jednohubka rozhodně stojí za to 😉

Všemi dary obdarovaná klame tělem. Ze začátku se tváří docela nevinně, obzvlášť když vypravěčka sladce znějícím hlasem začne popisovat svět hlavní hrdinky, desetileté Melanie. Jenže postupně zjišťujeme, že v Melaniině světě je něco šeredně špatně… a bude ještě hůř.

Vyrůstat na vojenské základně není jednoduché, avšak v prostředí, kde se potulují kanibalská monstra požírající lidi si člověk nemůže dvakrát vybírat. Mike Carey je mistr vypravěč, jak dokázal již ve své komiksové sáze Lucifer (zapomeňte na překvapivě krotký seriál, původní předloha je úplně jiné maso), a i v románové podobě boduje. Daří se mu vybudovat atmosféru tak hustou, že by si na ní snad i Wolverine zlomil drápy, kdyby se jim pokusil překrojit.

V příběhu není nouze o akční okamžiky, kdy postavám jde o krk. Rozhodně tak nejde o oddechový poslech, a to i navzdory příjemnému přednesu dámských vypravěček. Klára Sedláčková Oltová i Dana Černá odvedly zatraceně dobrou práci a Melaniiným příběhem posluchače hravě protáhnou až do samého konce. Těch necelých třináct hodin tak uplyne snad až příliš rychle. Pochválit si zaslouží též výborně vybraný hudební doprovod, který dokresluje atmosféru knihy, ale neruší.

Audioknižní zpracování Všemi dary obdarované se do posledního puntíku povedlo. Jestli jste tak naladěni na netradiční zombie záležitost, která dokáže překvapit, jste na správné adrese. Jen příběh neposlouchejte před spaním… aspoň pokud nestojíte o velmi drsné sny.

 

Share.

About Author

Milovník všech dobrých příběhů, s možná moc bujnou fantazií, který nepohrdne žádnou dobrou knihou. Mimo jiné také nadšenec do IT technologií, sociálních médií a věcí s tím spojených.

Leave A Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..