Pevnost 05/2017

0

Další měsíc klepe nezadržitelně na dveře a to mimo jiné znamená, že do prodeje míří i Pevnost s pořadovým číslem 05/2017. Tentokrát si na své přijdou především filmový fanoušci, avšak ani literární stránka nezůstává nijak pozadu, přeci jen Svět knihy je tu co nevidět a to znamená, že nakladatelé chrlí jednu novinku za druhou. I díky tomu Pevnost tentokrát narostla o osm stran a jako bonus přidává dvojplakát Vetřelce a Pirátů z karibiku.

Do kin pomalu, ale jistě míří další zásoba fantastických bijáků, které bychom rozhodně neměli minout. Hned na začátek si dáme novou adaptaci legendy o králi Artušovi – Král Artuš: Legenda o meči, na níž se podílejí Charlie Hunnam a Guy Ritchie. Zaskočíme na návštěvu ke starým dobrým Vetřelcům, v jejichž blízkosti právě přistává vesmírná loď Covenant. A hlavně se vrací kapitán Jack Sparrow v Pirátech z Karibiku: Salazarově pomstě.

Ani knižní nadílka nezůstává nijak pozadu a rozhodně je z čeho vybírat. Pokud jste příznivci klasických fantasy ság, rozhodně nesmíte minout Kroniky netesaného trůnu od Briana Staveleyho. Fanoušky YA naopak potěší Caraval, Bez srdce Marissy Meyerové, popřípadě nové příběhy podivných dětí Ransoma Riggse. S Michalem Šefarou pak nahlédneme do tajů pražského metra v knize Podsvětí, o které se ostatně rozpovídá i v přiloženém rozhovoru. Ten ostatně není jediný v tomto čísle. Pevnost vyzpovídala i Patricka Nesse, autora výborného a výjimečného románu Volání netvora.

Pokud vám ani to nestačí, je zde ještě nášup v podobě nezbytného komiksového okénka, které potěší fanoušky Hellboye, jelikož se tentokrát podíváme blíže na agenty z Úřadu paranormálního výzkumu a obrany. Ani to zdaleka není všechno a vyjmenovávat celý obsah tohoto čísla snad nemá ani smysl. Perličkou na závěr tak bude knižní, tedy spíše komiksová příloha květnové Pevnosti. Tentokrát na nás čeká výlet do Azerothu společně s prvním dílem komiksové série World of Warcrat. A to se vyplatí…. takže pokud ještě nemáte novou Pevnost, chtělo by to napravit 😉

Share.

About Author

Milovník všech dobrých příběhů, s možná moc bujnou fantazií, který nepohrdne žádnou dobrou knihou. Mimo jiné také nadšenec do IT technologií, sociálních médií a věcí s tím spojených.

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.