Pevnost 05/2018

0

SDÍLEJTE, LAJKUJTE, ZAPOMEŇTE NA SVOJE NEJLEPŠÍ FRANCOUZSKÉ VYCHOVÁNÍ A PŘIPRAVTE SE NA POŘÁDNÝ RUDÝ ÚTOK! JE TU NOVÁ PEVNOST, S NÍ DEADPOOL A K TOMU SPOUSTA LAHODNÉ FANTASTICKÉ ANARCHIE!!!

Co do povahy docela mrcha, jindy ale příležitostný klaďas a bezesporu nejsympatičtější žoldák pod sluncem DEADPOOL je zpět, aby celému světu připomněl, že Mirek Dušín už dávno není v kurzu. Jasně, zase to bude jízda. Poohlédnout se ale stačíme také po robotické vybíjené PACIFIC RIM: POVSTÁNÍ a po nerdím vlhkém snění s názvem READY PLAYER ONE. Milovníci zamrzlých škunerů a jejich decimovaných posádek pak nesmí minout seriálový THE TERROR. A pokud se vám stýskalo po STAR WARS, určitě vám přijde k duhu rozhovor se spisovatelem KEVINEM J. ANDERSONEM, který se mnohokrát literárně zanořil jak do světa midichlorianů, tak i třeba do Akt – X anebo do Herbertem mistrovsky načrtnuté Duny. Mimochodem jak se těšíte na nového SOLA? My docela fest, a tak jsme mu rovnou naložili čtyři stránky plné vyšpióněných informací. A co na to literatura? O slovo se hlásí Indií provonění NESMRTELNÍ Z MELUHY, ale třeba také svět dětských dobrodružství KEPLER62. A brilantní povídky to tohoto čísla vyšvihnuli TOMÁŠ BANDŽUCH a DAVID ŠENK. Ovšem pozor, aby se nezapomenulo na romantiku: koníkem si po Severní Americe cválají DIANA GABALDONOVÁ, Claire s Jamiem a do zad jim duní BUBNY PODZIMU. Nebo si chcete víc počíst o papírové WONDER WOMAN? Případně vás láká rozhovor s A. G. HOWARDOVOU, autorkou Šepotání a Krverůže, jež si zavdala s loňským HUMBOOKEM? A už vám někdy někdo vlípnul sexy vlkodlačí NEJTEMNĚJŠÍ POLIBEK? Račte dál, všechno máme. A nádavkem přidáváme rozloučení s naší milovanou JANOU REČKOVOU, redaktorského profíka PAVLÍNU KAJNAROVOU, komiksový monstrprojekt ZNOVUZROZENÍ HRDINŮ DC, bankovní moguly z rodu MEDICEJŮ, vzpomínku na letošní ANIMESHOW a chybět nesmí ani pozvánka k našemu stánku na SVĚTĚ KNIHY. I v květnu Pevnost vládne a zve vás k sobě na trůn!

tz. pevnost.cz

Knižní příloha tentokrát opravdu stojí za to. Pevnost nám přináší ve spolupráci s Crwí exkluzivní novinku, která je úvodem do ambiciózního projektu Znovuzrození hrdinů DC. Takže rozhodně neváhejte, tahle jednohubka rozhodně stojí za to 😉

Něco se stalo: představte si, že jste Batman, sedíte si v jeskyni, dumáte o tom, proč po Gothamu pobíhají tři Jokerové, a najednou se před vámi v záblesku světla zjeví týpek v červeném kostýmu, prohlásí, že ho znáte a že potřebuje pomoct, a zmizí. A vy si uvědomujete, že ho možná opravdu znáte, jen si nemůžete vzpomenout. A vzpomenout si nemůžou mnozí na dost věcí: na svou minulost, na přátele, dokonce na své lásky. Něco se stalo a náš svět se změnil; změnil se tolik, že samotný Flash, nejrychlejší muž světa, zabloudil v čase – a přitom zjistil, že za to může někdo, kdo stojí mimo čas. Nejen proto je nutné se vrátit, nejen proto je nutné si vzpomenout…

Něco se stalo, a DC komiks se změnil; změnil se tolik, že jej čtenáři příliš nepoznávali. Proto bylo nutné se rozpomenout, proto přišlo Znovuzrození. Restart celého DC světa, který na rozdíl od předchozí podobné akce uznává minulé události a vrací superhrdinům nejen vzpomínky, ale i značný kus jejich podstaty.

Něco se stalo, a tenhle komiks je úvodní vyprávění o tom, co. Navíc jde o začátek největšího komiksového projektu v Česku (různé Komiksové komplety jsou akce řízené ze zahraničí), který do vás bude následně pálit DCčkovské postavy rychlostí dvě knihy měsíčně. Stejně jako tady v moderním stylu, v moderní kresbě a s úctou k tradicím, ze kterých tito hrdinové vzešli.

Něco se stalo – a mnohé se stane. Protože jak na začátku říká Flash: „Ztratil jsem čas. Všichni jsme ho ztratili.“

 

Share.

About Author

Milovník všech dobrých příběhů, s možná moc bujnou fantazií, který nepohrdne žádnou dobrou knihou. Mimo jiné také nadšenec do IT technologií, sociálních médií a věcí s tím spojených.

Leave A Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..