Pevnost 04/2018

0

Ani v novém roce nesmí chybět pořádná nálož fantastiky a trocha toho nerdství. Takže si držte klobouky Pevnost s pořadovým číslem 04/2018 je zde!

SCHOVEJTE SVOJE KAMENY NEKONEČNA, TEĎ O NĚ BUDE RVAČKA! PŘICHÁZEJÍ AVENGERS, SPOLEČNĚ S NIMI ALL STARS TÝMOVKA INFINITY WAR A TAKÉ JIM BYLA ZASVĚCENA NOVÁ PEVNOST VONÍCÍ JAREM A SUPERHRDINSKOU KURÁŽÍ!!!

Nejlepší krev Marvelu, čítající téměř třicet nejslavnějších supergerojů, a proti nimi jediný nafialovělý bad guy. Ani tak bychom ale nedoporučovali Thanose podcenit. Jak se dočtete v Pevnosti, AVENGERS: INFINITY WAR mají našlápnuto stát se legendou mezi komiksovými snímky a v podobných projektech není místo pro žádná ořezávátka. Víc si ale povíme také o Spielbergově dlouho očekávané pecce READY PLAYER ONE podle románu Ernesta Clinea, zatímco v seriálech na vás čeká kyberpunkový lunapark jménem ALTERED CARBON na motivy díla Richarda K. Morgana. A krasojízda pokračuje v literatuře. Tam už se tetelí oscarově zfilmovaná TVÁŘ VODY, RENEGÁTI, DÉMONSKÝ CYKLUS Petera V. Bretta, s nímž jsme připojili i rozhovor, parádní sci-fi MISE SATURN od Johna Sandforda, militaristická LAZAROVA VÁLKA či o duši hrající PRVNÍ ŽIVOT od Geny Showalterové. A zatímco povídkami do tohoto čísla přispěli ALEŠ PITZMOS a JANA REČKOVÁ, na jejíž blízké dnes myslíme ze všeho nejvíc, za profíky to tentokrát jistí slovenský mistr bizarnosti MARK E. POCHA. A samozřejmě se musíme ještě vrátit ke KINGDOM COME: DELIVERANCE. Pokud ale patříte mezi milce chladných břitů a štítů, jistě vás potěší i článek o ROBINU HOODOVI, a určitě nevynechejte pozvánku na blížící se SVĚT KNIHY. 

tz. pevnost.cz

Knižní příloha se tentokrát nese trochu netradičně na akční vlně. A i když se nejedná o klasickou fantastiku přesto rozhodně stojí Jet: Procitnutí za zkoušku…

Aby se krásná Maya (s krycím označením Jet) zbavila okovů vražedné minulosti, nafingovala vlastní smrt. Nejnebezpečnější zabijáci izraelské armády totiž do důchodů standardně neodcházejí, maximálně v dřevěném futrále. Utajená výslužba však nemá dlouhého trvání, přestože o její existenci věděl pouze jediný člověk na světě. Bývalý šéf a milenec v jednom, takže tohle je víc než osobní. Teď po ní jdou nájemní vrazi ve službách ruského oligarchy, který by rád její hlavu ve vitrínce, aby srovnal staré účty. Jenže špičkovým operativcem se u Mossadu nestanete pro krásné modré oči. A Jet se řídí jediným pravidlem – bojuj, dokud nejsi mrtvý.

Americký spisovatel Russell Blake směle rozehrál vysokooktanový thriller, ve kterém hrají prim hi-tech zbraně a úchvatná femme fatale v přiléhavé kombinéze. Ikonická hrdinka vůbec dává příběhu příjemný drajv, hlavně proto, že nesklouzává k láskobolným klišé. S ničím se moc nepáře, pročež záporáci padají jak obilí při letní sklizni. Přímočará zápletka se po vzoru akčních blockbusterů soustředí jen na to podstatné a zvolna přechází z jedné výbušné scény do druhé, aby vyvrcholila ve strhujícím finále. S tím souvisí i autorova fascinace exotickými kraji, což se promítá do samotného vyprávění, které tak díky změnám prostředí získává na zběsilém tempu. Navíc pro tvůrčí zálibu v armádní technice si nejeden fanoušek moderních novinek přijde na své. Řekněte, co víc si přát od akční zábavy? Snad jen další díly.

 

Share.

About Author

Milovník všech dobrých příběhů, s možná moc bujnou fantazií, který nepohrdne žádnou dobrou knihou. Mimo jiné také nadšenec do IT technologií, sociálních médií a věcí s tím spojených.

Leave A Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..