Pevnost 03/2018

0

Ani v novém roce nesmí chybět pořádná nálož fantastiky a trocha toho nerdství. Takže si držte klobouky Pevnost s pořadovým číslem 03/2018 je zde!

VOLEJTE SLÁVA a TŘI DNY SE RADUJTE, PROTOŽE NEOHROŽENÁ HLAVNÍ HRDINKA MNOHA CHLAPECKÝCH SNŮ A HERNÍ SÉRIE TOMB RAIDER SE PO LETECH VRACÍ NA PLÁTNA KIN!!! NOVÁ BŘEZNOVÁ PEVNOST SE KOŘÍ LAŘE CROFTOVÉ, ALE DOJDE I NA DÉMONY, LEGIE, IMPÉRIA A ROBOTICKÉ OCHRÁNCE LIDSTVA!!!!

Má inteligenci vysokoškolské profesorky, pohybovou průpravu Ester Ledecké a mušku, kterou by ji mohl závidět i Vasilij Zajcev. Ne nadarmo je LARA CROFT už po dekády jednou z nejvýraznějších postav v dějinách počítačové pařby. A protože se do její spanilé kůže nyní navlékla líbezná švédská krasavice Alicia Vikanderová, věnujeme vévodkyni z Bridgety hned šest stránek nového čísla. Vzpomínkami nám ale proběhne i BLACK PANTHER, ze kterého se v zámoří vyklubal nečekaný supertrhák, a zároveň si posvítíme i na příjemnou hororovou duchařinku WINCHESTER: SÍDLO DÉMONŮ. Ze seriálů to přitom jistí skvěle temné DVA SVĚTY s neméně skvělým a temným J. K. Simmonsem. Ovšem pozor, vrzání pístů a bzučení laserových motorových pil napovídá, že k nám kráčejí kolosy z PACIFIC RIM a společně s nimi další mechové, nasazující za lidstvo svůj kovový kejhák v boji za budoucnost. A co na to literatura? MY JSME LEGIE, hlásí nový, vesmír kolonizující sci-fi opus Dennise E. Taylora. Stejně tak ale naše dobrá vousatá redakční duše Míla Linc vydal svůj třetí román, navracející se do zlověstného Černého hvozdu, KDYŽ SE POHNE LES. Ti nejlepší válečníci všech dob se pak porvou v PROPASTI ČASU, které vyšel třetí díl IMPÉRIUM, a zároveň nabídneme rozhovor s autorem cyklu Romanem Burešem. A mimochodem, víte, že světem opět hýbe POTTEROMÁNIE? A že si můžete přečíst parádní povídky od JAKUBA MAŘÍKA a HANY KÁŇOVÉ? A že přinášíme také rozhovor s CAMILLOU a VIVECOU STENOVÝMI, autorkami mytologizujícího hororu HLUBOKÝ HROB? Anebo se chcete s profíkem DIANOU GABALDONOVOU naučit psát milostné scény? Samozřejmě ale dojde i na KINGDOM COME: DELIVERANCE, na PROKLETÍ FARAONŮ, na GEEKZÓNU, a i to je jenom začátek. Zapomeňte na zimu, pořádně se zachumlejte a zaplujte s Pevností do světa fantazie, protože Pevnost vládne, a to na každé ze svých dvaadevadesáti stran! 

tz. pevnost.cz

Knižní příloha tentokrát potěší všechny fanoušky klasické fantastiky. Příloha nové Pevnosti nás zavede do známého světa DragonLance. Tentokrát se však namísto obvyklého Krynnu podíváme na Taladas, kontinent známý zatím pouze z legend a mýtů.

NÁVRAT LEGENDÁRNÍHO CYKLU

Kdesi ve stepích se probouzí temná moc a začíná našeptávat jednomu z náčelníků kmene Uigarů, Čovukovi. Netrvá dlouho a Čovuk stane v čele mnohatisícové hordy krvechtivých nájezdníků s jediným cílem: dobýt území Ligy obývané a společně bráněné lidmi a minotaury.

Baret Forlo se naopak snaží válce uniknout. Odešel z armády, aby se vrátil do náručí milované ženy, a po letech strávených v bitvách chce žít poklidný rodinný život. Jenže v momentě, kdy Forlo zjistí, že jeho panství má být prvním dobytým územím a že je jediný, kdo dokáže sehnat dostatek bojeschopných mužů a velet jim, je postaven před těžkou volbu: bojovat a s velkou pravděpodobností padnout pod náporem nájezdníků, nebo zbaběle uprchnout a otevřít plenitelům pohodlnou cestu k snadnému vítězství. A v pozadí si prastaré zlo mne ruce…

Tygrovy čepele jsou prvním dílem nové trilogie zasazené do dosud neprobádaného území světa DragonLance. Neztrácejí však nic z kouzla a přitažlivosti předchozích příběhů – setkáte se tu se sympatickými hrdiny, slizkými zloduchy, mocnou magií, prožijete velké bitvy i osudy jednotlivců, které mohou výrazně promluvit do vývoje událostí. Čeká na vás dechberoucí fantasy, která i přes moderní háv přináší závan nostalgie. Legenda pokračuje!

Share.

About Author

Milovník všech dobrých příběhů, s možná moc bujnou fantazií, který nepohrdne žádnou dobrou knihou. Mimo jiné také nadšenec do IT technologií, sociálních médií a věcí s tím spojených.

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.