Pevnost 02/2019

0

VYVALTE OČI, PROTOŽE TEĎ TO BUDE V MÓDĚ. ALITA JE TVÁŘÍ ÚNOROVÉ PEVNOSTI ZE SVĚTA BOJOVÝCH ANDĚLŮ, KTEŘÍ K NÁM PŘIŠLI Z NEVZDÁLENÉ BUDOUCNOSTI. A TAKÉ SI KONEČNĚ POVÍME VÍC O KVĚTNOVÉM PEVNOSTCONU!!!

Zajímá vás, jaké dobroty jsme si pro vás připravili v rámci PEVNOSTCONU? Vše se dovíte, ale hezky popořadě. Nejprve musíme dopřát slechu jedné půvabné nelidské dívce. Do boje ji vedou Robert Rodriguez s Jamesem Cameronem, za zády má kyberpunkovou legendu, a proto si dovolíme tvrdit, že si na plátnech rozhodně nepovede zle. ALITĚ: BOJOVÉMU ANDĚLU přejeme jen to nejlepší do života. A to samé pak vinšujeme také AQUAMANOVI, zatímco pan SKLENĚNÝ nás poněkud zklamal. Mimochodem nastal také čas na vzpomínky. Dojde například na FILMOVÝ TOP TEN loňského roku, v němž to podle nás dopadlo nejlépe pro AVENGERS. V seriálech oproti tomu koukneme na očekávané hity roku 2019, které by neměly zapadnout do stínu Zaklínače a Pána prstenů.
Ve Fokusu už na nás čeká fantasy řada HOROVO KACÍŘSTVÍ z dob předcházejících nástupu Warhammeru 40 000. Samozřejmě nesmí chybět ani KNIŽNÍ TOP TEN 2018, kde to u nás vyhrál OHEŇ PROBUZENÍ. Pokud se chcete seznámit s vládcem odříznutého trůnu, nesmíte pak vynechat článek o VDOVINĚ DOMU. A jelikož ĎURO ČERVENÁK konečně vydává HRADBU ZÁPADU s kapitánem Báthorym, museli jsme s naším oblíbencem rovnou spáchat rozhovor. Povídkami pak přispěli sympatická Lady řádu fantasy MICHAELA MERGLOVÁ a náš oblíbený redakční dějezpytec a kronikář Černého hvozdu MÍLA LINC. Mimochodem i jemu jsme položili hned několik otázek ohledně jeho nové tvorby stejně jako Sebastienu de Castellovi, otci KOUZELNICE. A co na to Světlonoš v KRVAVÉM ZRCADLE od Brenta Weekse? A naše oblíbená profesionálka Pavlína Kajnarová? Anebo vás zajímá HERNÍ TOP TEN, kde to na celé čáře vyhrál RED DEAD REDEMPTION 2? Či vás více zajímá vesnice Sekigahara s Musašim, NEPORAŽENÝM SAMURAJEM? Případně si chcete počíst o RAKOUSKÉ REVOLUCI? To a mnohem víc nabízí váš dvorní časopis a průvodce fantastickými světy, vaše Pevnost! 😊

tz. pevnost.cz

 

Příloha PEVNOSTI PLUS i tentokrát stojí za to   😉

NEJVĚTŠÍ DRSŇÁCI JSOU ALCHYMISTI

Fullmetal Alchemist (nebo taky jen FMA) je legenda mezi mangami, která dokázala k žánru přilákat i spoustu fanoušků, kteří normálně cokoliv japonského a kresleného moc nemusí. Na první pohled přitom může vypadat tuctově: příběh o dvou mrňavých bratrech, co hledají kámen mudrců, ještě kreslený sice čistou, ale nijak závratně vyčnívající kresbou. Tak proč je kolem něj takový humbuk?

Třeba proto, že ve světě Eda a Ala Elricových se za každou alchymii platí něčím stejné hodnoty. A že oba tohle pravidlo porušili, když se snažili přivést zpět svou mrtvou mámu – a proto teď jeden z nich chodí po světě s kovovou rukou a nohou a z druhého zbyla jen duše uvězněná v obřím brnění. Protože jsou to možná dva kluci, ale po tom, čím si prošli (a projdou), už dávno nejsou děti. Protože i jednoduchá kresba může mistrovsky podávat výraz a náladu postav, dodávat svému příběhu odlehčený humor a zároveň dynamicky a zábavně vyobrazit akční scény. Protože existence vojáků a státních alchymistů není samozřejmost a musí mít nějaký důvod.

První díl série brzdí akorát to, že je úvodní – když máte příběh na 27 svazků, na začátku holt stihnete sotva představit postavy a naznačit, že ve světě vašich hrdinů není všechno stoprocentně oukej. Takže i když si základní představu o povaze protagonistů uděláte, jejich svět se prokreslí a zaplní dalšími výraznými charaktery až v pozdějších dílech. Na zaháčkování to ale stačí… a transmutace ze čtenáře ve fanouška může začít.

 

 

 

Share.

About Author

Milovník všech dobrých příběhů, s možná moc bujnou fantazií, který nepohrdne žádnou dobrou knihou. Mimo jiné také nadšenec do IT technologií, sociálních médií a věcí s tím spojených.

Leave A Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..