Pevnost 01/2018

0

Vánoce se nezadržitelně blíží a abychom se mezi svátky nenudili vychází i nejnovější Pevnost. Takže držte si klobouky Pevnost s pořadovým číslem 01/2018 je zde!

SÍLU S VÁMI, POSLEDNÍ PEVNOST TOHOTO ROKU JE ZDE. A S NÍ STAR WARS VŠUDE, KAM SE PODÍVÁTE. KDYŽ JE MILUJETE, NENÍ CO ŘEŠIT! 🙂❣️

Čtyřicet let je čtyřicet let. Ale nefňukejte, STAR WARS tu s námi ještě hezkých pár pátků pobudou. Možná i déle, než byste čekali. I to se dozvíte na exkluzivní šestistránce, kterou jsme věnovali jednomu z nejúžasnějších fenoménů světové fantastiky. Tím ale nová Pevnost nekončí! Stejně tak jsme si posvítili i na LIGU SPRAVEDLNOSTI a na LABYRINT: VRAŽEDNOU LÉČBU. Ze seriálů pak dostal prémiového fleka nový STAR TREK a jeho divoce experimentální kocábka DISCOVERY. Pamětníci přitom nepochybně uroní kroupu nad JUMANJI, jež se dočkalo svého vzkříšení pro nové milénium. A co na to literatura? Útočí HYPERIONEM, jedním z nejlepších scífek všech dob. A mimochodem tentokrát si hodně šmáknou fandové rozhovorů. Pevnost si dala pokec se spisovatelkou SIRI PETTERSENOVOU, s autorkou HAVRANÍCH KRUHŮ, pivko jsme pak urazili s BRIANEM STAVELEYEM, který brousí CÍSAŘOVY ČEPELE, a na slůvko se v redakci zastavil i RAYMOND SWANLAND, elitní ilustrátor, který okrášlil též obálku SPOLEČENSTVA PEVNOSTI. Povídkami pak do tohoto čísla přispěly DANA KREJČOVÁ a temná kráska TEREZA MATOUŠKOVÁ! Stejně tak ale dorazí i knižní VETŘELCI ve famózním KOMPLETU. Ovšem pozor, svými přísnými rysy bude diktovat i CLINT Eastwood ve svém pozoruhodném životopise. Anebo má někdo fajnšmekrovské choutky na TECHNOKNĚŽÍ od Alejandra Jodorowského? Případně si chcete zaflintit v novém WOLFENSTEINOVI? A co takhle nový steampunkový komiks MAGION? Anebo vás uhrane spíš MAGIE VE STŘEDOVĚKU? Nebo ohlédnutí se za HORRORCONEM A FÉNIXCONEM? Přátelé, překonali jsme se, v novém časáku je toho krutě moc. Protože Pevnost vládne

tz. pevnost.cz

Knižní příloha tentokrát potěší všechny dobrých komiksů. Původně mělo sice vyjít něco jiného, ale i náhrada je více než dobrá. Skvělý komiks Mezi řádky toho nabízí opravdu hodně, o tom se ale můžete přesvědčit i sami ;).

Harry POTTER GONE WILD, BITCHES

KDYŽ SI AUTOR LUCIFERA VEZME NA PAŠKÁL MOC SLOV

Seznamte se s Tommym Taylorem. Mladíkem, jehož otec je autorem fenomenálně úspěšných knih o dobrodružstvích chlapce-čaroděje a jeho přátel. Připomíná vám to něco? Naprosto záměrně. Jenže pozor. Tommy je pronásledován slávou toho, kdo posloužil za předobraz slavné postavy. A náhle se ukáže, že vlastně možná ani neexistuje, že je výplodem kolektivní fantazie čtenářů a literární magie svého otce, toho času nezvěstného. Když vám pak po krku vystartuje tajná organizace ovládající lidstvo skrze příběhy, je jasné, že to pořádně zkazí den.

Mike Carey se mezi scenáristickou elitu uvedl především skvělým Luciferem, což byl spin-off kultovního Sandmana. Ale v Mezi řádky rozhodně z kvality neslevil. Je radost sledovat všechny drobné odkazy na kanonická díla světové literatury – přičemž Harrym Potterem to jen začíná. Ty pravé orgie (ve formě propadání se do jednotlivých příběhů od Bílé velryby po dětské pohádky) sice přijdou až v dalších svazcích, ale hned v jedničce vás čeká třeba návštěva semináře autorů hororů ve vile, kde byl napsán slavný Frankenstein. Pro nerdy a geeky je prostě tenhle komiks terno. Ale i bez všech těch chytrých odkazů je co číst (a sledovat – a to díky Careyho starému spolupracovníkovi Peteru Grossovi) – Mezi řádky od začátku načrtává zajímavé postavy, jejichž trable i sympatie se vám dostanou hluboko pod kůži. A to se tam ještě občas mihne létající kočka. No nekupte to!

Share.

About Author

Milovník všech dobrých příběhů, s možná moc bujnou fantazií, který nepohrdne žádnou dobrou knihou. Mimo jiné také nadšenec do IT technologií, sociálních médií a věcí s tím spojených.

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.