Peter May – Sál smrti

0

ANOTACE:

V hromadném hrobě v Šanghaji je nalezeno osmnáct znetvořených, rozkouskovaných ženských těl. Li je vyslán na místo, protože objevené mrtvoly mohou mít spojitost se starou nevyřešenou vraždou v Pekingu. Čeká ho pohled na hrůzný zločin, jaký v Číně dosud neměl obdoby.

Margaret mezitím musí čelit pochybnostem o divokém vztahu s Lim a jeho vlivu na jejich profesionální spolupráci. Když se však po pohřbu svého otce vrátí ze Spojených států, zjistí, že jakýkoli vztah s Lim, milostný i pracovní, může být nyní v ohrožení. Mej-Ling, zástupkyně velitele místního kriminálního oddělení, s Lim úzce spolupracuje a podle všeho nechce zůstat pouze u toho. Jak může Margaret, „cizí ďábel“, soupeřit se ženou, která je Limu po všech stránkách blíž?

Když vyšetřovatelé dospějí k děsivému zjištění, že ženy byly pitvány zaživa, s hrůzou si uvědomí, že mají co do činění s nelidským monstrem. Čím blíže jsou na stopě chladnokrevnému zabijákovi, tím je jistější, že se budou muset postavit nejen jemu, ale i vlastním nočním můrám.

K DOSTÁNÍ V TĚCHTO FORMÁTECH:
ebookykniha


Od doby, kdy u nakladatelství Host vyšla první kniha Petera Maye, uplynul již nějaký ten čas. Za tu dobu si autor u nás stihl získat dlouhý zástup příznivců, kteří netrpělivě očekávají další jeho knihu. Nyní se v nejnovější Mayově knize společně se soudní patoložkou Margaret Cambellovou a detektivem Li Jenem opět vracíme do Číny. Tam na ně tentokrát čeká hrůzný zločin, jaký v této zemi dosud neměl obdoby.

big_sal-smrti-zl2-278145Čínské thrillery nejsou na našem trhu rozhodně žádnou novinkou. Sál smrti je již v pořadí třetí knihou této exotické série, v níž hrají prim americká patoložka Margaret Cambellová a čínský policista Li Jen. Pokud vám však až doposud tato série unikala, dost možná nastal ten pravý čas to napravit. Sál smrti je totiž bezpochyby tím nejlepším, co “čínské thrillery” zatím nabídly.

Již předchozí knihy této série nabídly vcelku pozoruhodné zločiny a ani Sál smrti v tomto ohledu rozhodně není jiný. Možná by se chtělo říct: ba právě naopak, jelikož Peter May se tentokrát rozhodl trochu přitvrdit a mrtvolami rozhodně nešetří. O tom se přesvědčíme vcelku záhy, když je v Šanghaji objeven hromadný hrob v němž je nalezeno osmnáct znetvořených, rozkouskovaných ženských těl. Po tomto nálezu je více než jasné, že tamní policie má opravdu závažný problém, jenž neunikne ani ostřížímu pohledu západních médií.

Komisař Li Jen je tak povolán, aby pomohl svým šanghajským kolegům a zároveň prošetřil možnou spojitost se starou nevyřešenou vraždou v Pekingu. Li se tak vydává do kosmopolitní metropole, která je na hony vzdálená hlavnímu městu. Perla Orientu však skrývá mnohem víc než jen masové hroby. Na Li Jena tak čeká nejen vyřešení nejhrůznějšího zločinu, jaký v Číně nemá obdoby, ale zároveň se bude muset čelem postavit k problémům, které v jeho vztahu s Margaret Cambellovou vznikají.

CELOU RECENZI NALEZNETE NA STRÁNKÁCH

KNIHCENTRUM REVUE


 

Share.

About Author

Milovník všech dobrých příběhů, s možná moc bujnou fantazií, který nepohrdne žádnou dobrou knihou. Mimo jiné také nadšenec do IT technologií, sociálních médií a věcí s tím spojených.

Leave A Reply