Peter Goes – Cesta časem: Světové dějiny v obrazech

0

ANOTACE:
Příběh světových dějin pro malé i velké čtenáře, který vás vezme na cestu časem od okamžiku velkého třesku přes období dinosaurů, prvních velkých civilizací, středověku až k turbulentnímu dvacátému století, vesmírným objevům a současnosti. Na osmdesáti stranách zachycuje nejen stěžejní historické okamžiky, války a katastrofy, ale představuje také umělce, důležité myslitele i vládce.
Cesta časem není jen sumou historických faktů, ale ukazuje především život a kulturu v jednotlivých obdobích. Nevyhýbá se ani drakům, bájným hrdinům a televizním postavám, ani převratným objevům a vynálezům. Každá ze scén zasazuje historické okamžiky do globální perspektivy, prostoru a času.
Pro starší děti a dospělé čtenáře může být kniha kromě zábavy také podnětem k dalšímu studiu nebo otestování vlastních znalostí. Mladší děti ocení především ucelený přehled, který jim lépe umožní pochopit příběh světových dějin.

K DOSTÁNÍ V TĚCHTO FORMÁTECH:
kniha


Dětských knih není nikdy dost, ovšem o to těžší je mezi nimi zaujmout. V poslední době se to bezpochyby podařilo velkoformátovým Mapám z nakladatelství Host. Avšak ani další nakladatelství nehodlají zůstat stranou a tak Kniha Zlín přichází s podobně zaměřenou knihou. Zapomeňte však na zeměpis, tentokrát se vydáváme společně Peterem Goesem na fantastickou Cestu časem.

Tento ilustrovaný skvost má na svědomí belgický umělec Peter Goes. A i když si Cesta časem ještě nevydobyla tak ikonický status, jako již zmíněné Mapy, má k němu více než slušně nakročeno. Na osmdesáti plně barevných stranách se tak můžeme těšit na úžasnou ilustrovanou cestu do naší historie.

A kde jinde začít, než u zrodu všeho bytí. Začínáme tedy Velkým třeskem a postupně procházíme všemi nejdůležitějšími obdobími planety Země a lidských dějin. Postupně se tak seznámíme s dinosaury, prvními velkými národy tohoto světa, či velkými historickými milníky našich dějin. Autor však nezapomněl ani na nejrůznější perličky z naší mytologie, či takové informace jako kdy vznikly počítačové hry včele s Pac-manem, či kdy byl uspořádán legendární koncert Live AID.

Pro české čtenáře bohužel kniha moc informací z našich (tím myslím českých) dějin nenabízí. Můžeme však kvitovat s povděkem, že alespoň jednu podstatnou zmínku zde najdeme. Tou je nechvalně proslulá okupace z roku 68. Je tedy vidět, že Peter Goes se skutečně snažil zachytit vše nejpodstatnější z naší historie a neopomenul ani tak malý národ, jakým Češi jsou.

Každému období dějin je věnována jedna dvojstrana v knize, na kterých najdeme originální velkoformátové ilustrace, které vás budou nutit knihou neustále listovat. Ty jsou pak doplněný krátkými popisky nejdůležitějších událostí daného období. Nečekejte tedy žádné popisy jako z učebnice dějepisu. Ostatně autor se rozhodl jít zcela jiným směrem.

I když je kniha určena především pro nejmenší čtenáře, ani jim bych knihu úplně nedoporučil. Ideální kombinací tak budou chvíle, kdy budou rodiče listovat knihou společně se svými ratolestmi. Popisky u ilustrací tak slouží spíše jako osnova pro rozvinutější vyprávění, které však autor nechává již plně v našich rukou. Společně s Cestou časem tak dostávají rodiče do rukou jedinečný nástroj, jak nenásilnou formou naučit své děti pár nejdůležitějších bodů z naší historie.


Cesta časem je bezpochyby další jedinečnou knihou, která by rozhodně neměla chybět v žádné dětské knihovničce. Vytknout se jí dá opravdu jen málo co a pevně věřím, že se k ní budete společně se svými dětmi stále a znovu vracet. Já to totiž mám rozhodně v plánu…


Share.

About Author

Milovník všech dobrých příběhů, s možná moc bujnou fantazií, který nepohrdne žádnou dobrou knihou. Mimo jiné také nadšenec do IT technologií, sociálních médií a věcí s tím spojených.

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.