Pekelná knižnice poprvé, podruhé… Potřetí?

0

Pekelný chlapec konečně najde klid.
Dělí ho od něj čtyři a půl kila hellboyovského vesmíru a 848 luxusních stran

Kolosální kniha poprvé, podruhé… Potřetí? – ptá se český vydavatel komiksu, na jehož každé pokračování čekají netrpělivě fanoušci po celém světě už více než dvacet čtyři let!

Stejně jako u předchozích velkoformátových knih dostávají čtenáři možnost rozhodnout o vzniku unikátní knihy, a dokonce s ní i spojit své jméno! Formou předplatitelských objednávek vyšly v Comics Centru už předchozí dvě Pekelné knižnice obsahující vždy čtyři samostatné knihy. Vydání je tak nejen dobrodružstvím, zda se najde potřebný počet zájemců, ale také exkluzivní záležitostí. Jednotlivé výtisky jsou totiž číslovány a jejich součástí je i speciální strana se jmény všech kupujících.

V knize Hellboy: Pekelná knižnice kniha třetí vyjdou díly:

  • Hellboy 8: Temnota vábí
  • Hellboy 9: Divoký hon
  • Hellboy 11: Ďáblova nevěsta a další příběhy
  • Hellboy 12: Bouře a běsy

Součástí čtyř a půl kilového vydání je navíc galerie skic, náčrtů a komentářů autorů.

„Knihy osm, devět a dvanáct tvoří společně s povídkou Mateřské znaménko, která zatím v Pekelných knižnicích nevyšla, jeden ucelený příběh. Kniha číslo jedenáct je povídková,“ vysvětluje zdánlivě nelogické číslování Václav Dort, šéfredaktor Comics Centra. Desátý díl „Paskřivec“ je součástí předešlého velkoformátového Hellboye: Pekelná knižnice kniha druhá. Nakladatel tak v přirozeném sledu provází čtenáře univerzem legendárního Hellboye.

Hellboy, co do svého původu démon, je poněkud svérázný vyšetřovatel Úřadu paranormálního výzkumu a obrany. Řešení jeho případů přivádí rudokožce s upilovanými rohy na místa a k tvorům neméně podivným. Zároveň ho neustále pronásleduje jeho původ a smysl vlastní existence.

Mike Mignola, Duncan Fegredo, Richard Corben a další: Hellboy: Pekelná knižnice kniha třetí

  • První vydání v překladu Jana Kantůrka připravilo v rámci edice Kolosální kniha nakladatelství Comics Centrum
  • Pevná vazba v plátně se zlatoražbou a vlepeným obrázkem,
  • 848 plnobarevných stran, cena 2 500,- Kč
  • Plánovaný termín vydání konec června 2017
  • Každý výtisk bude opatřen jmenným seznamem objednatelů a unikátním číslem

Předplatitelé si mohou knihu objednat a uhradit do 14. května na stránkách vydavatele:

OBJEDNÁVEJTE ZDE

http://www.comicscentrum.czKromě tak zvaných kolosálních knih vydává Comics Centrum příběhy základní série i samostatně. V polovině května letošního roku tak vyjde poslední dvanáctý díl s podtitulem Bouře a běsy. Navíc na tuto řadu navazují další pobočné série, které jsou nedílnou součástí Hellboyova Universa jako je například Ú.P.V.O., Humr Johnson, Lovec čarodějnic sir Edward Grey, Abe Sapien, Hellboy v pekle a mnoho dalších. Tyto série rozvíjejí příběhy a postavy, které byly jen letmo naznačeny v průběhu celé série Hellboye.

Mike Mignola (1960) výtvarník a scenárista původem z Kalifornie publikoval své první obrázky, když mu bylo dvacet. V roce 1983 začal pracovat ve vydavatelství Marvel a později kreslil obálky pro některé sešity Batmana u nakladatelství DC. V roce 1993 vymyslel dnes už legendárního Hellboye. Vedle kresby tehdy začal psát scénáře, kterým se v současnosti věnuje především. Do světa vymyšleného pro komiksy s Hellboyem postupně přibylo několik vedlejších větví a to zejména Ú.P.V.O., které počtem dílů a odboček Hellboye překonalo. Výtvarně se Mike Mignola podílel na filmech Blade II, Atlantis a Drakula F. Coppoly, ke kterému nakreslil i komiks.

COMICS CENTRUM vzniklo v roce 2003. Zakladatelé nakladatelství získali své zkušenosti s komiksem již v roce 1993 prací na magazínu Comics Arena. Ve své produkci se Comics Centrum zaměřuje na komiksové příběhy určené především dospělým čtenářům, na díla zajímavá po scenáristické i grafické stránce. Nakladatelství vydává romány v obrazech, jako je například Ragemoor, Drsná škola, Goon, Vrána, Hellboy, Sin City, Myší hlídka, Želvy Ninja, 300 – Bitva u Thermopyl nebo Conan. V roce 2007 Comics Centrum vydalo v České republice historicky první knihu o dějinách světového komiksu. Pro české vydání nakreslil speciální obálku Bryan Talbot. V roce 2012 Comics Centrum přivítalo v Praze Jamese O´Barra, výtvarníka a autora kultovního komiksu Vrána, který zde prvně pohovořil o své práci, komiksech, o Vráně a její zfilmované verzi. Vydání restaurovaného komiksu Drsná škola z roku 2013 bylo natolik úspěšné, že si restaurovaná data vyžádali i ve vydavatelství Dark Horse v USA. Od roku 2014 začalo Comics Centrum vydávat speciální velkoformátové sbírky komiksů tzv. „Kolosální knihy“. Doposud takto vyšly knihy: „Kurva velký Sin City“, „Hellboy: Pekelná knižnice kniha první“, „Hellboy: Pekelná knižnice kniha druhá“, „Kolosální Conan“, „Witchblade“ a „Darkness“.

www.comicscentrum.cz

Share.

About Author

Milovník všech dobrých příběhů, s možná moc bujnou fantazií, který nepohrdne žádnou dobrou knihou. Mimo jiné také nadšenec do IT technologií, sociálních médií a věcí s tím spojených.

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.